Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е бойлера ви ?

Гласували
322. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Еldom

    132 40.99%
  • Diplomat

    42 13.04%
  • Tesy

    63 19.57%
  • Матев

    8 2.48%
  • Фламина

    4 1.24%
  • Ariston

    36 11.18%
  • Clage

    1 0.31%
  • Neo

    2 0.62%
  • Stiebel Еltron

    13 4.04%
  • Atlantic

    21 6.52%
Страница 71 от 113 ПърваПърва ... 2161697071727381 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,051 до 1,065 от общо 1686
Like Tree350Одобрявам

Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #1051

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    За неръждаеми бойлери трябва да се ползват неръждаеми, хромирани или железни нагреватели.Шишков слага в бойлерите си медни нагреватели и от електрохимичната корозия заминават бързо.
    edi1 одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    80
    #1052

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Еми от сервиза на Шишков казаха, че за разервни части гаранцията е 3-6 месеца -1 година, зависи колко им дава завода производител. Колкото изкара - толкова. Не знам, за пръв път чувам за такова сервизно обслужване...

  4. Member Аватара на chany
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    159
    #1053

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    От тези им думи, човек може да разбере, колко сериозна фирма са! Колко "държат" на качеството.
    Цитат Първоначално публикувано от svetlik Виж публикацията
    Еми от сервиза на Шишков казаха, че за разервни части гаранцията е 3-6 месеца -1 година, зависи колко им дава завода производител. Колкото изкара - толкова. Не знам, за пръв път чувам за такова сервизно обслужване...
    Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1054

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    За неръждаеми бойлери трябва да се ползват неръждаеми, хромирани или железни нагреватели.Шишков слага в бойлерите си медни нагреватели и от електрохимичната корозия заминават бързо.
    Не правят бойлери от вчера. Не са ли ги изчистили тези неща.

  6. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #1055

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Като започнат да монтират неръждаеми нагреватели,всичко ще е както трябва.
    Проблем с химически,електрически...корозии ще бъде решен.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    80
    #1056

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Не правят бойлери от вчера. Не са ли ги изчистили тези неща.
    Въпросът е дали "искат" да изчистят проблема с нагревателите си? При положение, че на видно място в приемната в магазина им са сложили един лъскав неръждаем хромиран нагревател и ми го показаха, когато купувах бойлера - значи Шишков въвежда клиента в пълно заблуждение. Мога да снимам нацепилия се изгорял нагревател и със сигурност е меден - не е това, което ми показаха в офиса.
    И в момента твърдят, че слагат вече нови неръждаеми нагреватели - ...а дали е така?

    Друго си е, когато си гарантираш годишно да речем 500 пъти по 50 лв за ремонт, без цената на нагревателя.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #1057

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Купи си неръждаем нагревател или да ти изработят по оригинала.
    Успех!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #1058

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Имам бойлер правен от друга фирма- Алпа Титан. С неръждаеми италиански нагреватели и товарни релета на всеки нагревател, за да не се товари терморегулатора.За 13 години нищо по него не съм правил- работи си. За съжаление фирмата явно фалира, защото хората правеха качествени бойлери на по-скъпа цена и пазара ги изхвърли.
    Gena_bs и antyox харесват това.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1059

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    ....................... товарни релета на всеки нагревател, за да не се товари терморегулатора.
    Това нещо съм го изпълнил чрез разделяне на силовата и оперативната вериги, посредством един еднополюсен контактор / за един нагревател/ в апартаментното табло. Вече 3-ти бойлер, откакто съм го направил и проблем с повреден терморегулатор не съм имал.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #1060

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Може ли Теси да сложат толкова гейско копче на бойлер 3 киловата!? (BiLight хоризонтален)
    Наемателите ми се обадиха, за да се оплачат, че бойлерът е спрял да грее - свети в синьо, все едно е загрял, обаче водата вътре е студена.
    Реших, че е нагревател, ама пък самият бойлер е на 3г, от които е ползван 2г. Днес отидох да видя какво мога да направя.
    Само докоснах копчето, нещо изжужа вътре и от синьо стана червено - явно започна да грее водата. Изключих го.
    Свалих капака, за да огледам самото копче и установих, че клемата, на която идва фаза от термозащитата, е с по-различен цвят от другите - явно е прегрявала, и затова се бъзика вече самото копче.

    Пуснах бойлера и веднага се усети, че кабелът, идващ от термозащитата към копчето, се нагрява доста. Реших, че копчето е виновно и купих ново => Същата работа - кабелът на фазата, идващ от термозащитата, се нагрява доста.

    Връзките не са хлабави, че да грее от тях. Какъв може да е проблема, освен самото копче, което може би си грее по default и умира от жегата за 1-2г?

    Мога ли да го разкарам това копче при положение, че отвън пред банята има доста по-сериозен ключ, с който хората могат да включват и изключват бойлера?

    *Нагревателят си е здрав - мерих го за съпротивление с мултицет.
    *Термозащитата не се нагрява, въпреки че греещият кабел излиза от нея и отива към смотаното копченце.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от dddilian; 13-10-18 в 17:02.

  13. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #1061

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Слагай контактор и нови кабели с пресовани накрайници.
    Ако има нещо нагоряло и окиси.
    Явно китайските партньори на Теси се дънят.
    antyox одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1062

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    На Теси не само копчетата са гейски, ама това е друга бира. Щом грее проводника или има хлабава връзка, или е тънък проводника. Аз като си купя бойлер, първата ми работа е да сменя всички проводници със силиконови такива 2,5 кв.мм. Перата задължително от по-дебелите и запоени с проводника.
    Копчето щом си го купил можеш да го сложиш, но махни оттам нулата към нагревателя /да не минава през копчето/. На копчето остави само нула на входа, за да свети глимката вътре. Това може да му удължи живота.
    Обезателно провери всички пера-това, че не излиза лесно, не означава, че прави добър контакт. Някои имат контри и излизат трудно, но контактуват с малка площ и оттам е греенето.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1063

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    SPSt, прави се малко по-различно. Двете пера прекъсват фазата и са свързани на мост. Нулата се разклонява с тънко кабелче и влиза отстрани, до глимлампата. Или сменяш цялото копче с такова на Легран, със сребърните контакти.

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1064

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Аз съм разделил силовата и оперативните вериги с еднополюсен контактор в ел.таблото и така копче и терморегулатор стават вечни. Терморегулаторът прекъсва оперативната верига, а термичната защита е на силовата верига. така си мисля, че е най-трайно и сигурно.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1065

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Чета ти съветите, които даваш на хора, нямащи изобщо оперативна верига! Чисто и просто, те искат да подменят един често дефектиращ ключ с такъв, който работи дълго и безпроблемно. Могат да го направят с подобен по начина, който съм описал или подменят с легранд. Никакви други преустройства и окабеляване няма да са необходими, особено ако изкарат едната жичка на глимлампата отстрани и я свържат към нулата в таблото или бойлера, с малко удължение.
    espace одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 71 от 113 ПърваПърва ... 2161697071727381 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  2. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52
  4. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 01:09
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе