Страница 5 от 36 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 533

Перални,Препоръки 2006г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #61

    Перални,Препоръки 2006г

    Цитат Първоначално публикувано от mrvip
    От новите машини искаме най-вече следните качества:
    1. Високи обороти на центрофугата - драстично съкращават времето за сушене в сушилнята, а за нас времето е супер най-важно. Високите обороти (1400 и нагоре) имат ли недостатъци по отношение на живота на машината? Ако просто трябва да се сменя по-често лагер - ще го преглътнем.

    2. Надеждност. С Кьортингите досега сме сменили лагерите на две от машините - по 40 лв, вероятно скоро ще сменим и на останалите. Приемам го за абсолютно приемлив разход при това натоварване.

    3. Времето за пране. На тези перални, които ползваме в момента, нормалната програма е около час и четиридесет минути, ако не ме лъже паметта. На всички ли е толкова?

    4. "Кратка" програма. Никога не съм ползвал пералня със "бърза" или "съкратена" програма, върши ли работа? Колко е дълга? За леко до средно замърсено пране би ли свършила работа?



    Много ми се иска да чуя, че ако взема 1400 оборотния Самсунг няма да сгреша. 1600 оборотния Аристон също ме привлича, но 800 лв са доста.

    Благдаря предварително...
    1 -- Високите обороти разбира се имат значение за живота на пералнята.За мотора и амортисьорите.За лагерите на мотора също(оборотите при 1600 об на центрофугиране са 14000-16000)за ремъка и семеринга.Точна оценка за това колко се съкращава срока на живот никой не може да ти даде.Не бих казал обаче пренебрежимо.
    3 -- На всички е приблизително толкова
    4 -- Ще ти свърши работа.Но имай предвид че резултатите от прането зависят най-вече от качеството на праха
    Шесто-девето чувство не го мисли.Нека перат да не чувстват.
    За Самсунга съжялявам,не бих го взел.Аристона също.

    Въздържам се да ти дам препръка за марката заради това че няма да имаш гаранция за пералните.
    Все пак моите предпочитания са за Бош

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    242
    #62

    Перални,Препоръки 2006г

    Цитат Първоначално публикувано от xenohack
    Имаме Gorenije обаче е много шумна бучи много , хич не съ м доволен ! Майка казва ,че била по доволна от старата Перла 05 в пъти повече перяла по добре ! Между другото перлата работи вече повече от 15 години и все още е здрава! AEG е истината! Имаме познати който имат AEG на около 20 години - няма такава пералня !
    Човече и моята така бучеше и стържеше още от нова , един приятел като я чу каза че има същатата но не е шумна извиках ги след година шумно позване тия от сервиза и сега си мърка доволно добре!беше с дефектен лагер! модела е WA 583

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    125
    #63

    Перални,Препоръки 2006г

    Badr след дълго мислене и умуване,а и сега се прибрах в България купих WA64183,преди 2-3 дена я вързах и нивелирах,вчера и беше 1-вото пране,пуснах я на 1000 оборота но на центрофугата нещо не ми хареса,доста се развибрира,имаше около 4 кг чаршафи и фанелки,незнам дали има значение какъв тип е прането,пералнята седи върху балатум и замаска,пробвах и на 700 оборота,същата работа,звъннах в сервиза,казаха ми че прането не се е било подредило,ти какво мислиш,и други перални съм връзвал,но несъм имал проблем,какви са допустимите вибрации,ако изобщо има такива

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #64

    Перални,Препоръки 2006г

    Значение какво е прането в случая би имало само ако някой от чаршафите е плик.
    При това положение често се случва другито пране да влезе в отвора на плика и тогава не могат да се разпределят дрехите равномерно.
    Предполагам си свалил транспортните планки.Ако е на амортисьори може на тях да има транспортни планки,които ги блокират.
    В инструкцията на всяка пералня са показани транспортните планки и начина им на демонтаж
    Пералнята не трябва да се мести при центрофугиране(имам предвид сама да се мести),увеличаването на оборотите трябва да е плавно.Има норми за шум(85 децибела по памет го казвам).Основата трябва да е твърда,пералнята нивелирана.
    Не съм срещал норми за вибрация,но не съм и търсил

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    1
    #65

    Перални,Препоръки 2006г

    SAMSUNG WM-F1045AV
    -АВТОМАТИЧНА ПЕРАЛНЯ
    -4.5КГ. КАПАЦИТЕТ ПРАНЕ
    -КЛАС''АА''
    -ПЛАВНО РЕГУЛИРАНЕ НА ОБОРОТИТЕ 400-1000
    -БЕЗШУМЕН ИНВЕРТОРЕН ДВИГАТЕЛ
    -ИНТЕЛИГЕНТНА FUZZY LOGIC ФУНКЦИЯ
    -СЪОБЩЕНИЕ ЗА ОСТАВАЩО ВРЕМЕ НА РАБОТА
    -DELAY START''ОТЛОЖЕН 24 ЧАСОВ СТАРТ
    -СИСТЕМА ЗА СЪОБЩЕНИЕ НА ГРЕШКИ
    -ЦВЕТЕН ИНФОРМАЦИОНЕН ДИСПЛЕЙ
    -ЕКО ПРОГРАМА
    -СУПЕР БЪРЗА ПРОГРАМА(QUICK WASH)
    -ЗАКЛЮЧВАНЕ СРЕЩУ ДЕЦА
    -РАЗМЕРИ В/Ш/Д-85/60/40СМ
    А за тази какво ще кажете?Просто ми трябва по къса!!!579.00 лв е!

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #66

    Перални,Препоръки 2006г

    Проблем с пералня Indesit* WGS434TX. Проблема е следния:
    В режим на пране барабана не се върти, а само леко се разклаща около долна мъртва точка. При това се чува леко бучене. Програматора си изпълнява програмата.Не центрофугира, което ме навежда на мисълта, че нещо с двигателя не е в ред. Някакви идеи или препоръки за добър майстор в София?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #67

    Перални,Препоръки 2006г

    Кондензатор 16мФ/400v
    Най-честия виновник.Намира се там където влиза захранващия кабел.Да не се бърка с RLC филтъра.Цена около 5-6лв.
    Ето и сервиз в София.Небел Сервиз ЕООД | тел. 02/974 44 02, 02/931 10 90 | e-mail://nebel_service@yahoo.com http://nebelservice.com

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #68

    Перални,Препоръки 2006г

    @badr,
    Благодаря за инфото. Ето още малко информация:
    Току що я пуснах да работи празна ( с едно долнище на пижама вътре). Барабана се върти, но някак вяло.... Ще видя какво ще стане, като стигне до центрофугирането.

    PS Центрофугира си....

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #69

    Перални,Препоръки 2006г

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    @badr,
    Благодаря за инфото. Ето още малко информация:
    Току що я пуснах да работи празна ( с едно долнище на пижама вътре). Барабана се върти, но някак вяло.... Ще видя какво ще стане, като стигне до центрофугирането.
    След тази информация дефекта е ясен.На центрофуга може и да тръгне
    100% кондензатора(пресъхнал на около 6мф)

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #70

    Перални,Препоръки 2006г

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    След тази информация дефекта е ясен.На центрофуга може и да тръгне
    100% кондензатора(пресъхнал на около 6мф)
    Благодаря още веднъж за точната диагностика! Благодарение на нея и на бързата реакция на сервиза проблема е отстранен.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    50
    #71

    Перални,Препоръки 2006г

    Последния месец в отделението за праха на пералнята започна да се събира все повече прах след всяко пране. Това май съвпадна по време с решението на половинката да пробва с нов прах за пране ( миришел по-хубаво). Със стария прах за пране за около 5-6 месеца се беше събрала топка прах колкото юмрука ми , а сега същото количество го вадя на 2-3 пранета. Количеството прах което се слага е същото както и преди , даже пробвахме да го намалим и след това завъртях една пералня на празно ама ефекта не беше много голям.
    Та ако знае някой нека моля сподели дали въобще трябва да остава прах за пране и ако да в какви количества ?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #72

    Перални,Препоръки 2006г

    Ще си позволя да ти дам съвет,който не го пише в ръководството за експлоатация: слагай праха не в отделението за прах, а заедно с прането направо в барабана(може завит в някоя дреха,той се разтваря).По този начин ще си спестиш и други неприятности,като ръжда около чекмеджето за праха !

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #73

    Перални,Препоръки 2006г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Ще си позволя да ти дам съвет,който не го пише в ръководството за експлоатация: слагай праха не в отделението за прах, а заедно с прането направо в барабана(може завит в някоя дреха,той се разтваря).По този начин ще си спестиш и други неприятности,като ръжда около чекмеджето за праха !
    Отличен съвет.Проверен многократно.
    @ruNNer прахът не трябва да остава.А този който ползваш в момента е повече от съмнителен.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #74

    Перални,Препоръки 2006г

    Един съвет и от мен,не е задължителен но ще почувствате разликата когато го изпълните.

    Винаги сгъвайте дрехите,чаршафите и др средства за пране когато ги поставяте в пералнята ..

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #75

    Перални,Препоръки 2006г

    @badr
    Aми май вече останаха само 1-2 праха дето не остават. Всичко де е българско и турско остава.
    Но съм забелязал, че много зависи и от налягането на водата / респективно силата на струята която размива праха/.
    При слабо налягане разтварянето е слабо. Особено за по-високи етажи и след ремонти / то пък тогава и кал тече / и може и без прах да се пере

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 36 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Перални,Препоръки-2010
    От Danri във форум Бяла техника
    Отговори: 267
    Последно: 23-11-16, 17:51
  2. Перални,Препоръки 2010г
    От gpp във форум Бяла техника
    Отговори: 152
    Последно: 14-12-10, 22:56
  3. Перални,Препоръки 2009г
    От vermouth във форум Бяла техника
    Отговори: 297
    Последно: 31-12-09, 12:04
  4. Перални,Препоръки 2008г
    От tyo_bg във форум Бяла техника
    Отговори: 244
    Последно: 28-12-08, 21:07
  5. Перални,Препоръки 2007г
    От badr във форум Бяла техника
    Отговори: 362
    Последно: 31-12-07, 13:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе