Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 33

Изключвате ли бойлера

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #16

    Re:Изключвате ли бойлера

    Не пишете глупости моля!

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #17

    Re:Изключвате ли бойлера

    От 2002 г. имам бойлер Елдоминвест 72266АН 120л 3 kW. Спирам го само когато ходя на почивка. Досега не ми се е налагало да го отварям за ремонт.

  4. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #18

    Re:Изключвате ли бойлера

    Това наистина е похвално. Сега ако кажеш на колко градуса го държиш- 90, 60, леко топла. Понеже в къщи до сега беше на макс и имах голям проблем със сметката.

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #19

    Re:Изключвате ли бойлера

    Градусите много не ги гледам. Потенциометърът лятото го държа на средата, а зимата го премествам на 2/3. В къщи сме четирима и бойлерът се ползва доста често. Така че е абсурд да го ползвам само на нощна тарифа.

  6. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #20

    Re:Изключвате ли бойлера

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev
    От 2002 г. имам бойлер Елдоминвест 72266АН 120л 3 kW. Спирам го само когато ходя на почивка. Досега не ми се е налагало да го отварям за ремонт.
    Същото положение съм и аз.

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #21

    Re:Изключвате ли бойлера

    вие сте луди да ги държите на макс ! защо ви е вода на 90 градуса ?

    стопля се бавно.
    гори се много ток.
    и водата истива бързо.

    може би по-голям бойлер който да държиш на по-малко градуси ще ти реши проблема.

    ако не искате да си правите експерименти с релета има и това : https://forum.setcombg.com/index.php?topic=50871.70
    трябва да скоча да видя колко киловата е навъртял за цялото лято.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #22

    Re:Изключвате ли бойлера

    Какви 90 градуса- терморелето е до 75 На 90 градуса при това налагане водата става на пара!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #23

    Re:Изключвате ли бойлера

    И аз констатирах разлика в сметките , и не го държа пуснат винаги. След 22.00 го пускам кмъм 01.00 го спирам- за вечерта и сутринта имам вода

  11. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #24

    Re:Изключвате ли бойлера

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    вие сте луди да ги държите на макс ! защо ви е вода на 90 градуса ?

    гори се много ток.

    може би по-голям бойлер който да държиш на по-малко градуси ще ти реши проблема.

    [/url]
    Абсолютно съгласен, но с твърдоглава жена спорил ли си. Ако ще и цистерна да инсталирам с топла вода, след двучасово женско къпане зимата пак ще си мия ръцете със студена вода. Скоро се изтърва, че пуска отначало горещата вода, да се позатоплело...

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #25

    Re:Изключвате ли бойлера

    Сложи й печка в банята някъде над вратата да подухва топло или кварцова - по-йофтино ще излиза, отколкото да се излива вода в канала.
    Този пост е редактиран от avenger; 22-10-16 в 19:46.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #26

    Re:Изключвате ли бойлера

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty

    ако не искате да си правите експерименти с релета има и това : https://forum.setcombg.com/index.php?topic=50871.70
    трябва да скоча да видя колко киловата е навъртял за цялото лято.
    Каквото и да видиш, ако отскочиш, ще е повече или в най-добрия случай равно на това, което виждам аз при ползване на два 80л. бойлера(3kW) с контролирано вкл./изкл. на нощна е-я. А дори и да е по-малко, не може да се оправдаят(избият) допълнително вложените средства за електрониката(която м/у другото е много добра идея, но неправилно приложена), като имаме предвид "планирано остаряване", което е заложено още при проектирането на ел. уред, автомобил, бензинова косачка...и каквото там си помислиш.
    П.П. Доколкото помня, estqwerty сложи такъв бойлер на майка си. В къщи майка ми е също със самостоятелен бойлер, струващ 165лв, включван за по 1 час нощем, щот' съм керпеден ,което е около 90kW месечно(в най-лошия случай). Всеки да смята сам.
    П.П.2. В моят сличай е по-удачно да изключваме бойлерите през деня, но пак да се повторя - всичко зависи от потребностите на домакинството.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    62
    #27

    Re:Изключвате ли бойлера

    Аз до някъде съм се справил с въпросните проблеми в едно домакинство спрямо топлата вода.Знам ,че за да ползвам 80 л. бойлер само на нощна тарифа,и да стигне водата за 2 пълноценни къпания и малко домакинска работа(чинии и тем подобни)водата не стигаше....или трябваше да се къпем доста бързо всеки от нас ,представям си ако има и дете-трето къпане,става почти невъзможно и не само от продължителността на консумираната топла вода ,а и от това,че зададената изолация(около 3 см.) от производителя не е достатъчна за да задържи градусите които са примерно -75 оC,след изключване на терморелето.Затова реших вместо 80 л. да взема 120л. бойлер,с който се усеща разликата от допълнителните 40 л. топла вода.Изръсих се и за неръждавейка,че от стария течеше една ръжда...фугите в банята ми от бели бяха станали .....Обаче още със стария бойлер виждах,че докато се върна от работа и вече от 75 оC ,вече е около 60-60 и няколко,затова го свалих и му сложих върху него още 5 см. вата.Имаше осезаема разлика.
    Така се бях надъхал,че сложих на новия бойлер 10см. вата.. казвам ви....направо стана бомба. това чудо щеше да заеме цялата пералня...ама голям смях падна жената като го видя...и нямах много избор та махнах единия слой 5 см,вата,увих го с тиксо за да го оформя добре ,после му увих и фолио за по-добър ефект уж...и отгоре го стегнах с дебел найлон...пуснах и един нов ел.термометър да следя температурата вътре и така само на нощна го включвам,за през деня пада само с около 5-6 градуса темп. на водата,за да отстраня и домакинския консуматор си взехме съдомиялна машина която сама си топли вода. И сега водата стига за 3 нормални къпания.Като консумация...наистина още не съм го смятал.Но мисля,че това е по-правилния метод за ползване само на нощна тарифа.
    ..
    ...
    Забравих да спомена,че отгоре го оставих 10 см с вата,там поне не ми пречеше ,а и наистина ,там е най-нужно,както споменава колегата от следващия пост. За фасон му мислех един поларен плат да се ушие по него и отдолу да се върже ,като торба от спален чувал,но ненамерих подходящ цвят и остана за напред .
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #28

    Re:Изключвате ли бойлера

    яко е станало щом върши работа.
    ама трябва да има някакъв финиш - няма фаца, аз не съм го направил защото ще му се дразня всеки ден докато накрая не го махна всичкото.
    предполагам има начин да стане - малко еталбонд,или има и ал профилчета за обзавеждане с които може да се облече. предполагам дървото не е опция ако е в баня и ще се мокри. но има пък пвц ламперии.
    дори само затворен в кутия ще отопли околният въздух а не цялото помещение и ще има изолиращ ефект.

    другото което си мисля е че максималните загуби са отгоре а не толкова от страни - 5-те допълнителни санта можеш да ги сложиш отгоре без да разшири настрани и да се подобри изолацията още повече.

    гриин - чакаме да кажеш как е ел консумацията.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    201
    #29

    Re:Изключвате ли бойлера

    Уникално ,колегата добре се е постарал

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #30

    Re:Изключвате ли бойлера

    Истината е, че съм сменил доста бойлери от българските марки и изолацията им е супер зле. За два дни изстиват тотално. Имам и китайски бойлер, никому неизвестен, даже няма марка. от 65 градуса след 7 дни е паднал на 29 градуса. За какво да говорим? А се иска просто добра изолация.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как да вържа бойлера???
    От Mindburner във форум Бяла техника
    Отговори: 7
    Последно: 24-02-13, 09:23
  2. Бойлера шуми
    От taralion във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 28
    Последно: 22-02-13, 14:51
  3. Кой от двата бойлера?
    От babati във форум Отопление
    Отговори: 6
    Последно: 12-06-12, 19:16
  4. Отговори: 29
    Последно: 25-07-06, 07:39
  5. Изключвате ли мобилния си телефон
    От rony във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 26-07-04, 11:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе