Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 33 от общо 33

Изключвате ли бойлера

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #31

    Отговор: Изключвате ли бойлера

    Бойлера в стария ми апартамент беше 80л.3kW и не се изключваше никога. 10-12 години работи на 1-ва степен без никакви проблеми с котлен камък. Сметките си бяха нормални да не кажа и ниски, като знам, колко пъти се къпят на ден жените у нас. В новата къща съм сложил проточен на Stiebel Eltron 18/21/24kW с електронно регулиране на температурата, заради хидромасажната вана, но все още нямам наблюдения за разхода на електроенергия..

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #32

    Отговор: Изключвате ли бойлера

    Само като ... спре тока !

  4. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #33

    Отговор: Изключвате ли бойлера

    Терморегулаторът на бойлер е желателно да се постави на 60градуса.Разликата между 60 и 75 градуса е три пъти повече отделяне на котлен камък.Дали да се изключва зависи от необходимото количество топла вода ,което е необходимо на семейството или на обитателите на даденото жилище.Добрите марки бойлери са с нагреватели 2-2.5kw-до 180 литра.Сигурно има защо.Има случаи,в които е по добре да се монтира проточен бойлер .Има модели за баня,също така и за кухнята.Икономията е майка на мизерията. Всеки сам решава и всички са прави взависимост от необходимото количество топла вода.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от nikolov333 Виж публикацията
    Бойлера в стария ми апартамент беше 80л.3kW и не се изключваше никога. 10-12 години работи на 1-ва степен без никакви проблеми с котлен камък. Сметките си бяха нормални да не кажа и ниски, като знам, колко пъти се къпят на ден жените у нас. В новата къща съм сложил проточен на Stiebel Eltron 18/21/24kW с електронно регулиране на температурата, заради хидромасажната вана, но все още нямам наблюдения за разхода на електроенергия..
    Първа степен-1 час работа:18 kw
    Първа степен-30 минути работа ;9kw
    Първа степен -15 минути работа :4.5kw
    Цена на доставка и разходите ясни
    Не във всички жилища може да се монтира такъв бойлер.Необходим
    е трифазен ток

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Какви 90 градуса- терморелето е до 75 На 90 градуса при това налагане водата става на пара!
    Глупости колкото налягането е по високо -толкова водата завира на по висока температура.На 90 градуса водата в БГ град неможе да заври,дори при отворена система на парно отопление.Масово бойлерите работят в затворени системи,има и изключения,но те са рядкост.
    Този пост е редактиран от Viking72; 06-05-17 в 22:10.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Как да вържа бойлера???
    От Mindburner във форум Бяла техника
    Отговори: 7
    Последно: 24-02-13, 09:23
  2. Бойлера шуми
    От taralion във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 28
    Последно: 22-02-13, 14:51
  3. Кой от двата бойлера?
    От babati във форум Отопление
    Отговори: 6
    Последно: 12-06-12, 19:16
  4. Отговори: 29
    Последно: 25-07-06, 07:39
  5. Изключвате ли мобилния си телефон
    От rony във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 26-07-04, 11:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе