Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е съдомиялната ви ?

Гласували
326. Не можете да гласувате в тази анкета
  • АЕG

    37 11.35%
  • Beko

    59 18.10%
  • Blomberg

    8 2.45%
  • Bosch

    67 20.55%
  • Candy

    4 1.23%
  • Daewoo

    3 0.92%
  • Electrolux

    35 10.74%
  • Fagor

    3 0.92%
  • Gorenje

    20 6.13%
  • Hotpoint-Ariston

    20 6.13%
  • Indesit

    9 2.76%
  • Midea

    14 4.29%
  • Neo

    0 0%
  • Siemens

    14 4.29%
  • Whirpool

    22 6.75%
  • Zanussi

    8 2.45%
  • Conegliano

    3 0.92%
Страница 57 от 68 ПърваПърва ... 747555657585967 ... ПоследноПоследно
Резултати от 841 до 855 от общо 1015
Like Tree109Одобрявам

Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #841

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Направено е всичко според описанието в упътването. На сайта на ВиК Русе дават твърдост на водата 15 немски градуса. Все пак взех тест ленти и измерих за всеки случай - наистина е 15. Това отговаря на настройка 4, а те са от 0 до 7.
    В упътването пише, че ако се ползват комбинирани препарати настройката на твърдостта трябва да е 0, и тази настройка пробвах без промяна. Включително пробвах максималната 7ма степен, отговаряща на най-твърда вода и разлика в измиването няма.
    Пробвах с таблетка за почистване на машината (и съответната програма) макар да си е чиста - пак не измива съдовете добре след тази процедура.
    Правих редица експерименти: пускане на няколко празни цикъла без съдове и препарат. На третия такъв цикъл отворих машината по средата на програмата и гребнах чаша вода от дъното. Водата е леко мътна сравнена с чаша вода от чешмата.
    Твърдостта на водата от машината измерена с тест лента е 0 градуса.

    Недоволството от измиването се изразява в това, че има големи сиво сини разтечени петна по прозрачните чаши като от недобре измит препарат. Има петна от засъхнали капки по чашите и ножовете, а няколко пъти извадих ножове със засъхнали петна от лютеница и течен шоколад. По някога чиниите в долната кошница излизат с петна от мазнини (чинии от салата със зехтин), дръг път чиниите пък са добре измити, но на чашите и приборите винаги има бели и сиви петна.
    Огнеупорни тави се измиват добре от хранителни остатъци с изключение на белите и сиви петна.

    Изпробвах различни препарати - Finish Quantum Ultimate, Finish Quantum Max (включително от паралелен внос - произведен за холандския пазар), Finish All-in-one твърди таблетки, Fairy Platinum, Dreft, и течен Somat Gold.
    Първоначално ползвах машината без гланц, след това заредих гланц да не би това да е проблема, но пак не мие добре.

    Машината вече е в сервиза.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #842

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Имах подобни премеждия с моето аег. Сега купувам finish таблетки и гледам да има винаги сол и отварям миялната веднага след като свърши както са загрети чашите да се изпари водата и да няма петна.
    ТОва е горе долу рецептата при мен.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #843

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    И аз така правя. Взъможно е и новите еко глупости за пестене да са причина за лошото качество на миене. На моя бош дават, че мие с 9.5 литра вода на програма еко (която е 3:30 часа на 50 градуса). Нямаше да ме сбърка и с 20 литра вода да мие, важното е да изплаква препарата със сигурност, а не да консумирам химии.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    86
    #844

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Възможно е да сте попаднали на проблемна бройка! От три години ползваме миялна машина на Бош и не сме се сблъсква ли с описаните от Вас проблеми.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  6. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #845

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    И аз така правя. Взъможно е и новите еко глупости за пестене да са причина за лошото качество на миене. На моя бош дават, че мие с 9.5 литра вода на програма еко (която е 3:30 часа на 50 градуса). Нямаше да ме сбърка и с 20 литра вода да мие, важното е да изплаква препарата със сигурност, а не да консумирам химии.
    Има лесно решение за това. Ползвай препарат (таблетки) без химии базирани на растения. В по-голямата част на България се очаква суша в близките десетилетия така че би трябвало да те касае колко питейна вода консумираш като цяло.
    Програма Еко измива като нормалната програма като качество. Разликите са при Еко съдовете се киснат по-дълго на малко по-ниска температура и така се пести вода и ток, но крайния ефект би трябвало да е същия. Има и други програми, ако Еко не те устройва.
    Нещо не е в ред с въпросния Бош по-горе. Нагревател, помпа..... То почти няма какво друго да е.
    skakalec одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #846

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    След десетилетия ако е на зор питейната вода ще си купя еко машина или ще ползвам еднократни съдове
    Препаратите без химия не мият добре. Предпочитам химия, но изплакната качествено, както при ръчно миене.
    Ползвал съм всички програми естествено. Засъхналите бели и сиви петна в крайния резултат ги има при всичките.
    Нагревателя е ОК, температурата е точно според описанието програмата - изпробвано с отваряне по време на работа и измерване с инфрачервен термометър.
    Помпата е възможно да не е наред, но чувам че шляпа вътре вода яко.

    И не мога да си обясня защо водата от миялната е по-мътна от тази на чешмата при пускане без съдове и препарати.


  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #847

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Ами това от снимката прилича на засъхнал гланц. Пробвай без да добавяш в машината гланц, ако си с комбинирани таблетки!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #848

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Това по-скоро ми прилича на недобре затворен капак на контейнера за сол. След като зареди контейнера за сол, допълни ли с вода? Това се прави еднократно при първоначалното пускане на машината. Или пък ако няма да се ползва сол, контейнерът задължително се напълва с вода - еднократно.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    177
    #849

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Това на снимката ми прилича на начало на стъклена корозия, т.е. твърде омекотена вода. Ако се използват таблетки, не трябва да има сол в отделението за сол.
    Ако се измива, тогава е препарат, ако не се измива е корозия. Веднъж оцветено от корозия стъкло си остава така. Корозия по стъклото е т.н. селективна корозия.

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #850

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Солта е задължителна,и няма нещо общо с измиването.Служи за регенерация на смолите,които омекотяват водата.Опитай на най-високи градуси,като добавиш препарат за почистване.

    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk
    Alexi и kokovox харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #851

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    И аз така правя. Взъможно е и новите еко глупости за пестене да са причина за лошото качество на миене. На моя бош дават, че мие с 9.5 литра вода на програма еко (която е 3:30 часа на 50 градуса). Нямаше да ме сбърка и с 20 литра вода да мие, важното е да изплаква препарата със сигурност, а не да консумирам химии.
    Привет, и аз като купих съдомиялната преди 10г. гледах сайта на ВиК Русе и сложих нужната настройка. Оттогава не съм бутал и проверявал. Винаги слагам сол /Лидълска 2.50 лв/ и когато се сетя изплакващ препарат /май Медикс беше от К-нд/.
    Чат пат има петна по чашите и стъклените купи, но нищо фрапиращо. Тия стъклените тавички от йенско стъкло наистина си личат по-надраскани, ама като чупиш чат-пат и обновяваш, не си личи толкова :D
    Еко програмата е смотана, поне при моята Електролукс беше само с едно изплакване и миене на 50°С и си остават недобре измити петна. Ползвана е има няма 5 пъти досега, а я пускаме през 2 дена макс /за 13 компл. е/.
    При Авто програмата сама си избира 45 или 70 - и резултата е също отчайващ. Може би, защото почти винаги изплакваме мръсотията от посудата преди да влязат в миялната /защото пък не ми се чисти редовно цедката долу/ и тя като не може да прецени, че е мръсна водата и да пусне на висока температура и... също като Еко-то става.
    Та винаги я пускаме на основна програма 65°С и 95% от времето с отложен старт да приключи към края на нощната тарифа. Сутрин я отваряме да доизсъхнат евентуално пластмасови кутии ако има, и за да не ръждясват някои ножове,че правят жълти капки и беля Общо взето доста сме доволни от машинката, само дето е разхищение да се пуска за големи тенджери и тави, но пък пълно щастие - на друго място. И... веднъж нещо запря и даде грешка, ама поразглобих вратата, платката - ходи на ремонт за 20лв, монтирах си я обратно и... бой засега вече 5г от моя ремонт. Тва мисля, че беше свързано с качественото електрозахранване, та от тогава е със защита в контакта на СОНО.
    Тва моите 5стинки по въпроса. Успех!
    П.П. Веднъж даже сипах и морска сол в отделението... нямаше промяна в качеството на измиване. Чат пат и с половин таблетка от Лидълските, също е измито всичко. Обаче бутнем ли температурата, и жената почва да пищи вместо миялната
    Този пост е редактиран от V_Simeonov; 04-02-21 в 18:48.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #852

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от m_dikov Виж публикацията
    Ами това от снимката прилича на засъхнал гланц. Пробвай без да добавяш в машината гланц, ако си с комбинирани таблетки!
    И без гланц същото. Първия месец я ползвах без гланц, после реших да добавя да не би там да е грешката.

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    Това по-скоро ми прилича на недобре затворен капак на контейнера за сол. След като зареди контейнера за сол, допълни ли с вода? Това се прави еднократно при първоначалното пускане на машината. Или пък ако няма да се ползва сол, контейнерът задължително се напълва с вода - еднократно.
    Няма как да не е добре затворен контейнера за сол. Капакът се усеща как щраква в края на завъртането. Специално тествах пускане на празна машина без таблетка и загребване на чаша вода в началото на програмата. Вкусът на водата не беше солен, а неутрален. Цветът леко мътен, сравнено с чаша от чешмата.

    Според упътването:
    1. Отвийте капачето на резервоара
    за специална сол и го свалете.
    2. При първото пускане в експлоа-
    тация: напълнете резервоара из-
    цяло с вода.
    3. Указание: Използвайте само
    специална сол за съдомиялни
    машини.
    Не използвайте сол на таблетки.
    Не използвайте готварска сол.
    Сипете специалната сол в резер-
    воара.
    Напълнете резервоара изцяло
    със специална сол. Вoдaтa в ре-
    зервоара ce изтласква и изтичa.
    4. Поставете и завинтете капачето
    на резервоара.

    Цитат Първоначално публикувано от bajotierra Виж публикацията
    Това на снимката ми прилича на начало на стъклена корозия, т.е. твърде омекотена вода. Ако се използват таблетки, не трябва да има сол в отделението за сол.
    Ако се измива, тогава е препарат, ако не се измива е корозия. Веднъж оцветено от корозия стъкло си остава така. Корозия по стъклото е т.н. селективна корозия.
    На същата чаша след измиване на ръка и подсушаване с кърпа няма такива петна. Всичко измито в тази съдомиялна бива измивано на ръка поради незадоволителния резултат и съмнения за остатъчни химикали.

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    Солта е задължителна,и яма нещо общо с измиването.Служи за регенерация на смолите,които омекотяват водата.Опитай на най-високи градуси,като добавиш препарат за почистване.
    Опитах абсолютно всички програми и нива на сол. Машината няма отделно настройка за градуси, а каквото е зададено в програмата. Само ауто програмата сама си настройва градусите от 45 до 65 в зависимост от замърсяването , отчетено от някакъв сензор.


    Цитат Първоначално публикувано от V_Simeonov Виж публикацията
    Привет, и аз като купих съдомиялната преди 10г. гледах сайта на ВиК Русе и сложих нужната настройка. Оттогава не съм бутал и проверявал. Винаги слагам сол /Лидълска 2.50 лв/ и когато се сетя изплакващ препарат /май Медикс беше от К-нд/.
    Чат пат има петна по чашите и стъклените купи, но нищо фрапиращо. Тия стъклените тавички от йенско стъкло наистина си личат по-надраскани, ама като чупиш чат-пат и обновяваш, не си личи толкова :D
    Еко програмата е смотана, поне при моята Електролукс беше само с едно изплакване и миене на 50°С и си остават недобре измити петна. Ползвана е има няма 5 пъти досега, а я пускаме през 2 дена макс /за 13 компл. е/.
    При Авто програмата сама си избира 45 или 70 - и резултата е също отчайващ. Може би, защото почти винаги изплакваме мръсотията от посудата преди да влязат в миялната /защото пък не ми се чисти редовно цедката долу/ и тя като не може да прецени, че е мръсна водата и да пусне на висока температура и... също като Еко-то става.
    Та винаги я пускаме на основна програма 65°С и 95% от времето с отложен старт да приключи към края на нощната тарифа. Сутрин я отваряме да доизсъхнат евентуално пластмасови кутии ако има, и за да не ръждясват някои ножове,че правят жълти капки и беля Общо взето доста сме доволни от машинката, само дето е разхищение да се пуска за големи тенджери и тави, но пък пълно щастие - на друго място. И... веднъж нещо запря и даде грешка, ама поразглобих вратата, платката - ходи на ремонт за 20лв, монтирах си я обратно и... бой засега вече 5г от моя ремонт. Тва мисля, че беше свързано с качественото електрозахранване, та от тогава е със защита в контакта на СОНО.
    Тва моите 5стинки по въпроса. Успех!
    П.П. Веднъж даже сипах и морска сол в отделението... нямаше промяна в качеството на измиване. Чат пат и с половин таблетка от Лидълските, също е измито всичко. Обаче бутнем ли температурата, и жената почва да пищи вместо миялната
    Ако не е ауто 45-65 градуса или ЕКО 50 градуса остават още 2 програми - бърза 80 минути на 60 градуса (много е смотана, предварителното плакнене е 2 минути и накрая суши 20 минути та какво остава за измиване) и програма за загорели тенджери 70 градуса (не помня колко минути е, мие добре тави, но белите петна си остават).

    Машината сама си поиска почистване след около 30 цикъла, изписа го на мобилното приложение. Поставих 1 таблетка сомат за почистване на съдомиялни (продават се в опаковка по 3 броя) и пуснах съответната програма Machine Care без съдове вътре макар да си беше чиста (филтърът се мие на 2-3 цикъла). МИ пак същия слаб резултат след измиване.

    Както казах по-горе машинката замина на сервиз.
    От сервиза се обадиха, че са поръчали йонообменен филтъри ще тестват с новия как е.

    Съдомиялната иначе е изработена много добре, има много местещи се механизми за разполагане на съдовете, горното чекмедже за приборите има подвижно дъно в единия край, което позволява поставяне под наклон на малки чашки или купички. Горната кошница може да се мести по вертикала ако в долната има високи съдове. В долната кошница има подпори за чаши със столче, които се вдигат, за да не пречат ако не са не обходими. Тиха е.
    Бутоните са тъч, на пода прожектира в бяло оставащото време (включително и при отложен старт), както и действието в момента - накисване, миене, плакнене, сушене. Има WiFi и чудесно приложение, от където може да се променят настройки за гланц, твърдост на водата и други. Приложението известява край на цикъла.

    Ако се окаже, че БОШ така си мият и трябва да купувам друга марка не знам как ще избера. От всички машини, които гледах в технотата (не съм гледал Miele) високия клас на БОШ най-много ми хареса като изработка и функционалност. Дори намирам високия клас АЕГ за недодялан сравнено с БОШ.
    enkov и podredko харесват това.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #853

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Биро, какви точно детергенти за миялна си използвал през последните месеци и по-специално, опитвал ли си с гел или прах, купен от Кауфланд, без значение от марката? Ако да, пиши на лично, да ти разкажа играта. Тук е забранено. Аз едвам я приключих тази игра миналата година и сега 20-годишната ми миялна на Сименс стана чисто нова, миейки както никога досега.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #854

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    От сервиза се обадиха, че са поръчали йонообменен филтъри ще тестват с новия как е.
    Хм.., точно такъв е цвета на йонообменната смола - като на снимката по-горе.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #855

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Биро, какви точно детергенти за миялна си използвал през последните месеци и по-специално, опитвал ли си с гел или прах, купен от Кауфланд, без значение от марката? Ако да, пиши на лично, да ти разкажа играта. Тук е забранено. Аз едвам я приключих тази игра миналата година и сега 20-годишната ми миялна на Сименс стана чисто нова, миейки както никога досега.
    Какво имаш в предвид? Може и на лично.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 57 от 68 ПърваПърва ... 747555657585967 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Бяла техника
    Отговори: 1687
    Последно: 22-04-24, 14:02
  2. Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане
    От mvarbanov във форум Бяла техника
    Отговори: 1252
    Последно: 06-04-24, 20:57
  3. Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 95
    Последно: 28-01-21, 15:34
  4. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  5. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе