Страница 22 от 35 ПърваПърва ... 12202122232432 ... ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 513

Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #316

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Като переш се изплакват и отиват в канала. Лошото е, че се набиват горе в турбината и ръкава с нагревателя, а там ръчно се почиства.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    27
    #317

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от Dimitrov100 Виж публикацията
    Като переш се изплакват и отиват в канала. Лошото е, че се набиват горе в турбината и ръкава с нагревателя, а там ръчно се почиства.
    Как става това почистване? Трябва да отворя горния капак ли?

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #318

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Ако си гинеколог, може и от задния капак... . Да, вдигаш горния панел и ще видиш каквото те интересува, но спокойно- доста ще си сушиш докато дойде време да се чисти там.
    Ето клип, който не е за почистване и не е АЕГ, но ще добиеш представа:
    https://youtu.be/xCjJ1lzuHy8?t=62
    Този пост е редактиран от Dimitrov100; 06-01-19 в 18:48.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    14
    #319

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Най-накрая място с полезна информация (макар и с много спам) за комбинираните пералня/сушилня.

    От прочетеното до момента си правя следните изводи:

    Плюсове:
    1) Заема по-малко място (обем).
    2) По-удобно е, защото не е необходимо да прехвърляш дрехите.
    3) Като следствие на т.2, дават възможност за по-икономична нощна употреба.

    Минуси:
    1) По-малък капацитет.
    2) По-ниска дълготрайност и надеждност, заради нагряването на семерингите и повечето толагания ...
    3) По-ниска енергийна ефективност, а цената е равностойна на два отделни уреда.
    4) По-шумно сушене (нямам информация как е при отделна сушилня)

    Митове (избягват се, ако се спазват предписанията и инструкциите за употреба):
    1) Мачка повече дрехите
    2) Дрехите не се изсушават добре
    3) Дрехите миришат на гума

    В моя случай плюсовете щяха да са много по-съществени, ако го нямаше проблема с дълготрайността и лошата ремонтопригодност на AEG L9WBC61B (модела с термо помпа). При подобна цена бих предпочел доста по-висока надеждност...

    Поздрави.

    ПП:
    Сигурен съм, че има хора, за които капацитета е най-важен (имат по няколко деца или им е по-удобно да пускат пране веднъж/дваж седмично). Други нямат проблем със свободното мястото... В този ред на мисли, няма смисъл да се спори, кое е по-добрия избор, защото за всеки е различно. Най-полезно за всички четящи форума е да се изтъкват предимствата и недостатъците, като факти и всеки сам да си прецени какво го устройва.
    Този пост е редактиран от Elvis; 13-01-19 в 22:38.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    23
    #320

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Предстои да купувам пералня със сушилня, естествено заради мястото, и нямам ограничеие в бюджета, но съм се спрял на АЕГ 9 серия или HOOVER https://www.technopolis.bg/bg/Washin...H-1-S/p/681224 (Поне на реклама много ми хареса). Та ако някой е запознат може ли да каже кое си струва или въобще кое е най-доброто?!

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #321

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    AEG за около 2000лв са с термопомпа. Ако все пак намериш място, вземай отделни.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #322

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от choko66 Виж публикацията
    Предстои да купувам пералня със сушилня, естествено заради мястото, и нямам ограничеие в бюджета, но съм се спрял на АЕГ 9 серия или HOOVER https://www.technopolis.bg/bg/Washin...H-1-S/p/681224 (Поне на реклама много ми хареса). Та ако някой е запознат може ли да каже кое си струва или въобще кое е най-доброто?!
    Hoover - НЕ!
    Има много клипове и ревюта в интернет на този китайски боклук, който след няколко месеца протича и ти наводнява апартамента

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #323

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Имам АЕГ без термопомпа и да ви кажа изобщо не създава проблем вероятността да вземеш два уреда и да се развали единия е по-голяма. Това за шума са пълни измишльотини всяка бръмчи различно примерно Електролукс имат едно свирене.Капацитета е напълно достатъчен 6 кг. до преди години пералните бяха 4-5 килограма. Проблем с изсушаването има когато дрехите не са еднородни слага се отделно памук отделно синтетика отделно чаршафи. Два отделни уреда са нужни на тия които ще правят бизнес/ квартална пералня/.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #324

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от antyox Виж публикацията
    Два отделни уреда са нужни на тия които ще правят бизнес/ квартална пералня/.
    По твоята логика и съдомиялните са само за ресторанти, нали.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    14
    #325

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Hoover - НЕ! Hoover реално е Candy - Обърни внимание и ще забелжеиш, че дизайна е еднакъв. И по чуждите форуми много ги плюят и според моите проучвания това възможно най-лошия избор.
    Цитат Първоначално публикувано от antyox Виж публикацията
    Имам АЕГ без термопомпа и да ви кажа изобщо не създава проблем вероятността да вземеш два уреда и да се развали единия е по-голяма.
    Цитат Първоначално публикувано от antyox Виж публикацията
    Два отделни уреда са нужни на тия които ще правят бизнес/ квартална пералня/.
    Абсолютно грешни са и двете твърдения!
    1) Тов дали двата уреда са в общ корпус влияе на надеждността им, но не в посоката в която твърдиш? По-скоро комбинираният уред може да доведе до компромисни инженерни решения, които да влошат надеждността на уреда. Отделно, че при два уреда износването се разпределя, а при един комбинира имаме общи части (мотора и лагерите на барабана), които се натоварват и при пране и при сушене.
    2) Капацитета на два отделни уреда е двойно по-голям от този на един единствено при сушилнята -Да може да работят едновременно, но никой не би си взел домашни уреди за комерсиално ползване. Предимствата на отделните уреди съм ги обобщил по-горе, като за мен най-важни са по-високата икономичност и надеждност.

    ПП: Една сушилня заема по-малко място от един сгъваем простор и се нуждае единствено от контакт. Аз мисля да я сложа в хола в някакъв шкаф или под плот за да се ползва ефективно пространството над нея. И без друго на практика се оказва, че там почти постоянно имаме сушилка за дрехи, които овлажняват доста неприятно.
    Този пост е редактиран от Elvis; 21-01-19 в 11:50.

  13. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #326

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Aко наистина сложиш сушилнята в хола,в шкаф,и върху него поставищ телевизор например...моля те..постни една снимка тук,за да се убедя че все още има рационално мислещи хора...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #327

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Сушилня в шкаф - трябва да е отворен поне наполовина, иначе ще види зор с топлината. Освен ако не е метален или нещо подобно.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    14
    #328

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки


    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Aко наистина сложиш сушилнята в хола,в шкаф,и върху него поставищ телевизор например...моля те..постни една снимка тук,за да се убедя че все още има рационално мислещи хора...
    Обмислям вариант да я забия в ъгъла (имам сравнително удобно място) и за да не се хаби пространството по височина мога да сложа шкаф върху нея. Естествено отделението за сушилнята няма да има предна и задна страна (поръчвам си мебелите).
    Качествените сушилните с термопомпа отделят ли много топлина и влага? Никога не съм ползвал сушилня, но си мисля, че ще е по-добре от това зимата прането да съхне директно в стаята и да отделя цялата влага в помещението (доста е неприятно)...

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #329

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Моят Електролукс с термопомпа е от 4 години в шкаф, само при сушене вратичките трябва да са отворени. IMG_20190121_182427.jpg, IMG_20190121_182427.jpg

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #330

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от Elvis Виж публикацията


    Обмислям вариант да я забия в ъгъла (имам сравнително удобно място) и за да не се хаби пространството по височина мога да сложа шкаф върху нея. Естествено отделението за сушилнята няма да има предна и задна страна (поръчвам си мебелите).
    Качествените сушилните с термопомпа отделят ли много топлина и влага? Никога не съм ползвал сушилня, но си мисля, че ще е по-добре от това зимата прането да съхне директно в стаята и да отделя цялата влага в помещението (доста е неприятно)...
    За влага несъм сигурен - като отвориш капака излиза поне малко. Топлина отделят, но предполагам е по-малко от на старите сушилни дето са били с по 3-4kW мощност. Но си топли около сушилнята. Говоря от опит с АЕГ с термопомпа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 35 ПърваПърва ... 12202122232432 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Уред за кисело мляко / мнения, обсъждане
    От Shmi във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 17
    Последно: 05-11-17, 23:11
  2. Проблем с комбиниран уред HOOVER HW6313 пералня със сушилня
    От Radoslava Angelova във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 27-02-13, 12:17
  3. Избор на пералня с сушилня
    От vtdy във форум Бяла техника
    Отговори: 13
    Последно: 22-04-11, 18:48
  4. Пералня със сушилня
    От mddmdd във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 16-01-07, 14:06
  5. Препоръки за сушилня
    От Alexi във форум Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 30-11-06, 19:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе