Страница 15 от 35 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 513

Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #211

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    В случая не е точно така.Miele си е Miele,но Aeg то което предложих по горе има термопомпа+съд са събиране на мъха,нещо което и Miele от 5000 лв ,го няма.Именно термопомпата е уникална в AEG то,няма друга комбинирана пералня със сушилня с термопомпа.
    Или не ме разбираш ,или съм много пиян?!!!
    Пак ти повтарям Аег е номер едно цена -качество.
    Какво има и няма Миеле няма значение в случая.
    Много скъпи машини са извън класацията на Европа!!
    Ви-Зуг /швейцарски/, лично аз ги харесвам повече от Миеле,но са много по-скъпи като първоначална покупка,а за резервни части само от Швейцария!
    А и потребители,които не са виждали Миеле да го коментират е смешно!
    Този пост е редактиран от Viking72; 18-05-18 в 00:00.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    10
    #212

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Според мене ,това е единствения комбиниран уред,при който сушилнята може да се доближи като качество спрямо отделната сушилня : https://technovision.bg/Model.aspx?ID=406&CatID=2 .За съжаление е значително по скъп от стандартните такива.Най голямото предимство тук ,не е икономията от термопомпата а това че заради термопомпата суши на по ниска температура и не съсипва дрехите.Отделно е и единствената комбинирана със отделение за събиране на мъха от дрехите при сушене.
    Тези твърдения за "съсипване на дрехите" ги намирам за доста пресилени. Много по-вероятно е дреха да бъде съсипана от слънце или гладене, отколкото от една съвременна комбо машина.
    Слагам долния цитат като напълно осъзнавам, че това е чист маркетинг, но едва ли има уважаващ се производител, който би си позволил да прави толкова категорични обещания, слагайки си по този начин главата в торбата за всякакви искове.
    Можете да поверите всичко на този уред - от якета до деликатни изделия, с увереността, че ще бъдат изпрани и изсушени по най-щадящият възможен начин.
    Говори се също така за сушене на технични материали, като изрично се споменават мембрани а точно мембраните първи биват съсипвани от високите температури. При такива материали е забранено гладене (за дрехи) и сушене на обувки в близост до източник на топлина.

  4. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #213

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    ...това е единствения комбиниран уред,при който сушилнята може да се доближи като качество спрямо отделната сушилня : https://technovision.bg/Model.aspx?ID=406&CatID=2 .
    Тези юнаци да бяха написали кой модел продават ли... Аз лично не бих дал една шапка пари за толкова тежък и сложен уред, паднал от транспортната рама, например.

    Цитат Първоначално публикувано от tnet Виж публикацията
    Тези твърдения за "съсипване на дрехите" ги намирам за доста пресилени.
    Ама пък ако знаеш как в бгмамките е основен мотив Да ти кажа, нямам идея колко от тези домакини имат и бегла представа що е то термопомпа, но в изказванията им на тема пране "термопомпа" и "AEG" са най-ползваните изрази. В онзЕ форум, ако някоя се изтърве, че няма достатъчно богат мъж да ѝ купи сушилня с термопомпа - свършена е
    Този пост е редактиран от Karata; 18-05-18 в 09:11.

  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #214

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Възможно да е върнат от недоволен клиент.
    Много такива уреди се продават.

  6. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #215

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Ако знаеш някъде у нас фирма, продаваща уред "върнат от недоволен клиент" под названието "с транспортен дефект или нарушен търговски вид", сподели я

    Конкретно уредът от посочения търговец явно много отдавна е претърпял транспортната злополука, защото моделът хич не е от миналия месец.

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #216

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Кара, уреди се връщат на запад.
    После се продават в БГ,а някои нарочно ги удрят .

    Как техномармаладите имат минимум уреди с транспортен дефект,а тази верига от линка е пълна с такава стока?
    Този пост е редактиран от Viking72; 18-05-18 в 10:59.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    10
    #217

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от Karata Виж публикацията
    Ама пък ако знаеш как в бгмамките е основен мотив Да ти кажа, нямам идея колко от тези домакини имат и бегла представа що е то термопомпа, но в изказванията им на тема пране "термопомпа" и "AEG" са най-ползваните изрази. В онзЕ форум, ако някоя се изтърве, че няма достатъчно богат мъж да ѝ купи сушилня с термопомпа - свършена е

    "Една жена ми каза" може да направи и уринотерапията панацея за всички болести.

    Цитат Първоначално публикувано от Karata Виж публикацията
    Тези юнаци да бяха написали кой модел продават ли... Аз лично не бих дал една шапка пари за толкова тежък и сложен уред, паднал от транспортната рама, например.
    Доста рисковано е и ако за някой 2г гаранция звучи успокоително, нека се замисли към кой е тази гаранция и доколко може да се разчита на нея. При магазините функциониращи на този принцип, "Произведено в Германия" или "За Германия" (последното отново подкрепено с етикет съдържащ немски трикольор) някак успява да вдигне цената с 30% и да замъгли погледа на купувача до степен, че вдлъбнатина от удар или падане да му изглежда като незначителна драскотина.
    Принципа на работа на тези магазини е същия като тези с изкупуването на палети с върнати стоки на много ниска цена. За големите западни търговци е много по-добре да се отърват от голямо количество от тях на много ниска цена, вместо да губят време и ресурс за да ги диагностицират и да им търсят местен пазар.
    А конкретно този модел AEG с термопомпа, до миналата година се е продавал в магазините от този тип (много са) на цени около 1200-1300лв (което звучи някак по-нормално) и поради големия интерес предизвикан от култа към него на БГ-мамите, цената скача на вече минимум 1500лв и както виждаме тук дори 1600лв.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #218

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Нямам съсипана дреха от комбито макар да не спазвам всички изисквания на дрехите и на машината-това е ПЪЛНА Глупост!
    Имам 2 хладилника и 2 перални с транспортни дефекти работят перфектно и ремонта им се извършва перфектно. Един голям хладилник купен преди 10 години и до днес го няма в България на никаква цена още в началото даде грешка дойдоха в къщи и си го поправиха напълно безплатно-не знам дали германеца не го е харесал или са го огънали-за германия са защото всичко около бутоните е само на немски включително-сушене, памук, вълна и тем подобни надписи. От технотата са ми искали и пари за транспорт и са оставяли уреди не поправени и какво ли не защото ползват външни фирми които им е все едно за ремонта.

  11. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #219

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Няма лошо.Радвам се когато човек купи уред и е доволен от избора.
    Някой да ми покаже Миели или Ви-Зуг с транспортен дефект, или да ми каже откъде се купуват!!!

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #220

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Уредите с транспортни дефекти са единични бройки за това по-стойностните изчезват и няма да ги видиш в нета. Трябва да намериш наистина читава фирма защото сигурно има и измамници, после да чакаш дълго време да дойде нещо прилично или да намериш познати в такава фирма. 100% има и от подобни марки аз купувам само от една фирма която си ги ремонтира сама. Не всеки има време и възможности а цените вече не са -70% а даже някога надвишават тия на новите уреди.
    На етикетите на всяка дреха пише кои стават за сушилня и пералня и кои не, аз съм прал копринени ризи на ръка и ще ви кажа че няма пълно щастие.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от antyox; 18-05-18 в 23:01.

  13. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #221

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Ами, когато започнеш да купуваш уреди на дървена скара и опаковка със дървени страници или от сандък!?
    Тогава ми обяснявай как се получават транспортни дефекти!!

    Нали се сещаш как се опаковат уреди за хиляди евро?!
    Сигурно в кашони???

    Ами кажете,къде има чисто ново Миеле с удар в корпуса при транспорт за 1000 лв ??
    Ще го купя веднага!
    Да ,обаче няма!

    Хора,има много измамници!
    Много търгаши злоупотребяват с надпис -производител :Германия или Япония!!
    Този пост е редактиран от Viking72; 18-05-18 в 22:40.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #222

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    След като си купих една фурна Електролукс която излезе Румънска създадена за региона на която и гореше осветлението всеки месец и излезе, че е непоправима се преориентирах към уреди за западна Европа. Как са им сгънати тенекиите малко ме вълнува а там уредите ги вкарват в жилището а не ги оставят на улицата като у нас. На уредите за Гемания надписите около бутоните са на Немски не на Английски това значи, че не са за цял свят а за Германия. У нас даже шоколада и кафето са с качество като за нас!
    Този пост е редактиран от antyox; 18-05-18 в 22:51.

  16. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #223

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    IMG_20180518_214503.jpgIMG_20180518_214515.jpg
    Е как Викинга си купува,германски Електролукс а Вие румънски?
    Даже сега иска пиролиза,но ще чака!!

    Приятел, не може да ме изнедадаш с техника!
    Първо в чужбина съм ползвал много,основно втора употреба.
    Когато се прибрах в България,без маде ин Джермани и код, не купувам!
    А и имам фурна на Аег,която тежи 65 кг!!
    IMG_20180518_220651.jpg
    Няма ли този надпис и код Викинга не купува!
    А знаменца и глупости,не ме.интересуват!
    Този пост е редактиран от Viking72; 18-05-18 в 23:09.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    10
    #224

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от antyox Виж публикацията
    След като си купих една фурна Електролукс която излезе Румънска създадена за региона на която и гореше осветлението всеки месец и излезе, че е непоправима се преориентирах към уреди за западна Европа. Как са им сгънати тенекиите малко ме вълнува а там уредите ги вкарват в жилището а не ги оставят на улицата като у нас.
    Нямам проблем с купуването на техника втора употреба или такава с транспортен дефект, но когато говорим за скъпи, нови модели уреди, трудно някой ще ме убеди, че търговеца на такива би могъл да предложи адекватно гаранционно обслужване за своя сметка в продължение на 2г.

    Когато купуваш от редовен магазин и с редовна гаранция, този уред се обслужва от оторизиран сервиз. Колко адекватно е съвсем друг въпрос но в този случай подмяната на компоненти "не е за сметка на търговеца" или вносителя а те се осигуряват по някаква линия от производителя (по линия на вносителя или чрез директната им доставка).

    Не забравяйте, че в повечето случаи не става въпрос само за ремонт под формата на труд. Интересно ми е каква би била мотивацията на търговец на техника с "транспортни дефекти" да подмени компонент струващ няколко стотици лева. По-скоро може да се очаква протакане или "закърпване на положението".
    Всеки се надява, че неговото няма да се развали но това си е тото.

  18. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #225

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Младеж,много си назад с резервни части,доставка и цени!
    А как се връща нова техника в Германия,и как идва в България??
    Може да ни обясниш!

    95% от доставка на резервни части се държи от БГ-сервиз,така че не ми се прави на разбирач!!
    Цените са убийствени!!
    Нали се сещаш,за какво пиша??

    Ама хубаво,че има балами,та тези боклуци да пият сиромашка кръв!
    Какво ще ми достави този измекяр,като всичко е монопол за части??!
    Този пост е редактиран от Viking72; 18-05-18 в 23:35.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 35 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Уред за кисело мляко / мнения, обсъждане
    От Shmi във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 17
    Последно: 05-11-17, 23:11
  2. Проблем с комбиниран уред HOOVER HW6313 пералня със сушилня
    От Radoslava Angelova във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 27-02-13, 12:17
  3. Избор на пералня с сушилня
    От vtdy във форум Бяла техника
    Отговори: 13
    Последно: 22-04-11, 18:48
  4. Пералня със сушилня
    От mddmdd във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 16-01-07, 14:06
  5. Препоръки за сушилня
    От Alexi във форум Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 30-11-06, 19:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе