Страница 18 от 35 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 521
Like Tree132Одобрявам

Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #256

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от lordaggo Виж публикацията
    Малко не е по темата, но как успя да направиш разлика между качеството на автомобили за западна Европа и България? От перални не разбирам толкова, но виж за автомобилите наистина звучи като конспиративна теория.
    Чрез външен оглед, разглобяване и сваляне на съединител, както и с много кормуване. Задължително след това, консултация със специалист. И аз се изненадах!

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #257

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от lordaggo Виж публикацията
    Малко не е по темата, но как успя да направиш разлика между качеството на автомобили за западна Европа и България? От перални не разбирам толкова, но виж за автомобилите наистина звучи като конспиративна теория.
    Много лесно. Купил си е 3-4 броя чисто нови от един и същи модел от България и Германия и е сравнил. Как точно става номера не е много ясно, но го могат хората - най-вече да си въобразяват. В Германия даже тревата е по-зелена, защото расте върху качествена германска пръст.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #258

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Когато бях млад и наивен, разсъждавах по същия начин, както i486. Тогава си мислих, че е въпрос на лош късмет. Беше през далечната 1996. Сега е лесно, поръчвам тестдрайв на харесания от мен чисто нов автомобил, след което го наемам същия от Сикст или Юръпкар за 2 седмици и сравнявам. Трябва да съм идиот, за да продължавам да си мисля, че става въпрос за късмет. Коментирам модели на форд, опел и сеат, продаващи се у нас и на запад. Българският опел, купен от тук, беше сглобен с части от различни модели съединители. Установих го миналата година. Ароната на шоурума в мол Пловдив беше с дефектна елинсталация. Безсмислено е да влизам в по-нататъчен спор с когото и да било тук.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    antyox одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #259

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Може ли да ни информираш колко броя чисто нови коли си си купил през живота, да имаме представа на каква база си правиш изводите. И втория въпрос - ходил ли си в Германия или другаде да се пазариш за покупка на даден модел с дадени екстри, на който знаеш точната цена в България. Да не стане като с пералните - тая е хубава в Германия и лоша в България, иначе е абсолютно еднаква, но някак в Германия цената на дребно е с 40% по-висока. Всичко си има обяснение и ако колата в български магазин е лоша сглобка, това е защото търговецът иска да изкара много ниска крайна цена или солидна печалба (в случай че продава 2 броя годишно).

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #260

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    8 леки автомобила от България, преки наблюдения на 4 от тях. Да, ходил съм и си пазя мейлите. Хубава цена получаваш, след като имаш немска адресна регистрация. Ако не си разбрал нищо от темата с пералните, по-нататъшната ни комуникация е безсмислена.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #261

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    И колко чисто нови купени от извън България?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #262

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от i486 Виж публикацията
    И колко чисто нови купени от извън България?
    Два.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #263

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Додо нямам твоя опит, но какво става с кола с поръчкови екстри която се чака да се произведе 2-4месеца? Нарочно ли я захабяват?

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #264

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Има разни заводи, които правят стока за разни пазари и различни отклонения в качеството. Ако Опел направи завод в Турция, няма как да очакваме точно същата прецизност на работа като в завода им в Германия, нали? И те си го знаят, поради по-ниско качество и по-ниски разходи за труд вадят по-ниска крайна цена. После го продават на дистрибутори в България, защото се знае че стандартът е по-нисък и се търси ниска цена или висока надценка поради скромния пазар. Но от коментарите по-горе някак се усеща идеята, че някой нарочно напук иска да ни обиди и казва "за България ще правим гадна сбъркана стока, защото са скапаняци и това заслужават, а за Германия ще правим добре всичко, защото са наши хора".

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #265

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    Додо нямам твоя опит, но какво става с кола с поръчкови екстри която се чака да се произведе 2-4месеца? Нарочно ли я захабяват?
    Това, което знам е, че за поръчков фолксваген в Германия се чака 6 месеца. Не всеки автомобил, преминал определен етап на поточната линия, е с едно и също качество. Някои агрегати се събират и монтират ръчно. На въпроса ти за захабяването не смятам да отговарям, но доколкото съм чувал от селяните, не било проблем да се слага звънче на всяко свинче. Ама го практикували предимно при овцете. Сиреч, екстрите можеш да ги кичиш на всяко едно недоразумение.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #266

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Значи германците ни мразят и ни се подиграват тайно със сбъркани коли и техника? Може да има заговор с мафията на българските автосервизи и търговци на части - да ги уредят с клиентела. Ние обаче ми нанасяме контраудар като пращаме търговци да изкупят на старо техните коли, произведени 1-во качество за германския пазар. И си караме стари коли, но качествени.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #267

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Някои бъркате расизма със свободния пазар. Производителят определя цената, а купувачът решава дали имаме сделка. Търговецът е само посредник, печелещ по презумция и от двете страни. Никой никого не мрази, всеки си гледа собствения интерес. Много разсъждавате

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    antyox и SPSt харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #268

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Добре, но трябва да си изясниш позицията. Казваш, че има голяма разлика от кола за българския и германскяи пазар. В същото време уж е същия модел и екстри. Обясни поради каква причина бройките за нашия пазар са лошите. Расизмът беше явна ирония.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #269

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Позицията ми е съвсем ясно декларирана. Разликата не е голяма. Дължи се на разликата в качеството на изпълнение, поради по-ниската цена, на която се предлага на нашите дилъри или на политиката им. Подробностите не ме интересуват, защото съм краен потребител, ненамиращ подходящото предлагане у нас. Има други начини за придобиване на нови автомобили с качество, отговарящо на декларираното от производителя. Ако дилърите имат интерес, могат да променят нещата. Но няма да имат.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #270

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Когато бях млад и наивен, разсъждавах по същия начин, както i486. Тогава си мислих, че е въпрос на лош късмет. Беше през далечната 1996. Сега е лесно, поръчвам тестдрайв на харесания от мен чисто нов автомобил, след което го наемам същия от Сикст или Юръпкар за 2 седмици и сравнявам. Трябва да съм идиот, за да продължавам да си мисля, че става въпрос за късмет. Коментирам модели на форд, опел и сеат, продаващи се у нас и на запад. Българският опел, купен от тук, беше сглобен с части от различни модели съединители. Установих го миналата година. Ароната на шоурума в мол Пловдив беше с дефектна елинсталация. Безсмислено е да влизам в по-нататъчен спор с когото и да било тук.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Като човек достатъчно наясно с автомобилната индустрия ще ти кажа, че говориш глупости.
    Производствения процес е такъв, че и да искат не могат да сглобят колата различно и в завода изобщо нямат идея къде ще се достави след производството.

    Разлики в нивото на стандартното оборудване понякога има и от там идват някои разлики в цените по пазарите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 35 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Уред за кисело мляко / мнения, обсъждане
    От Shmi във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 17
    Последно: 05-11-17, 22:11
  2. Проблем с комбиниран уред HOOVER HW6313 пералня със сушилня
    От Radoslava Angelova във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 27-02-13, 11:17
  3. Избор на пералня с сушилня
    От vtdy във форум Бяла техника
    Отговори: 13
    Последно: 22-04-11, 17:48
  4. Пералня със сушилня
    От mddmdd във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 16-01-07, 13:06
  5. Препоръки за сушилня
    От Alexi във форум Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 30-11-06, 18:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе