Страница 20 от 35 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 521
Like Tree132Одобрявам

Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    36
    #286

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Здравейте

    Оглеждам се за Пералня със Сушилня.
    В момента съм с Bosh 6 series и съм доволен.
    Има кратки програми, на които перем основно.
    Отложен старт, сензорен дисплей.
    Малко ми е шумна ( шума идва ако е заредена с малко пране и то се "плиска" вътре във водата) По безшумна е, когато е пълна - така да се изразя

    Само, че ми омръзна с това простиране
    Бюджета е в диапазона 1500-2000 лева

    Пералнята е в тоалетната ( затворено помещение, ако има някакво значение за сушилнята)
    Гледам LG са с 5 годишна гаранция
    LG FH695BDH6N

    LG F4J7FH1W

    разликата е 600 лева - въпроса ми е заслужава ли си ?
    Виждам, че едната събира повече, което не ме касае толкова много.
    По-силна центрофуга - също не е от значение за мен.
    По-важно ми е консумацията на ток и вода и да е тихичка.
    Не съм има сушилня досега за да знам какво да търся.
    Интересува ме да има цял цикъл пране+сушене


    Алтернативи:
    AEG L9WBC61B

    тази също е с 5 години гаранция

    BOSCH WDU28540EU

    Ако може да дадете някакви съвети ще съм ви много благодарен

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #287

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    През лятото в тоалетната ти ще трябва климатик или да не влиза никой 2-3 часа. LG не ми звучи сериозно, но пак по-добре от Самсунг.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #288

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от georgibozhinov Виж публикацията
    Здравейте

    Оглеждам се за Пералня със Сушилня.
    Ако може да дадете някакви съвети ще съм ви много благодарен
    Няма да давам съвет за комбо, просто загледах, че в т*полис Канди са намалени и с 5 години гаранция, пък и програма с пара и лесно гладене имат:
    CSWS 596 D/5-S - 683 ЛВ., 1500 ОБ., 9/6 КГ, 54 СМ;
    GVFW 596 TWHC-S -764 ЛВ., 60 СМ.

    Девет години ползвах комбо на Канди, като е тъпкано до огъване на казана и на макс 1200 оборота. През тези години му се счупи ntc или ptc (не помня вече) на сушилнята, като ми изписа точно грешката и ми струваше стотинки; друго- сноп кабели се беше откачил и протрили кабел- два, та се беше ошашкала, но бе за 5 мин. работа. Е, след 9 години и 2 месеца мачкане- семерингът и големият лагер (само той) се предадоха.
    Реших да я пусна в употреба след две години ползвана за масичка. Купих за 4.80 лв. малкия лагер (204), големия (205) се оказа, че го имам, семеринг за 9.50 лв. (30 52 11/12.5) и два амортисьора за общо 17 лв.; всичко друго ѝ е перфе. Общо: 31.30 лв., един лагер и малко грес от личните запаси.
    Не знам новите Канди какво и какви са и не ги препоръчвам, но аз съм с добри впечатления от старата кошница, купувана 2007/ 2008 г. и то за около 800 лв. (единствено смотано комбо на Индезит беше по- евтино с 50тина лв.). Да не говорим, че не пере по- зле от новите машини.
    (Редакция- губи ми се спомен дали комбото, за което съм писал бе 799 или 899 лв., но и няма значение.)
    Този пост е редактиран от Dimitrov100; 05-11-18 в 22:22.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    27
    #289
    Цитат Първоначално публикувано от Dimitrov100 Виж публикацията
    Няма да давам съвет за комбо, просто загледах, че в т*полис Канди са намалени и с 5 години гаранция, пък и програма с пара и лесно гладене имат:
    CSWS 596 D/5-S - 683 ЛВ., 1500 ОБ., 9/6 КГ, 54 СМ;
    GVFW 596 TWHC-S -764 ЛВ., 60 СМ.

    Девет години ползвах комбо на Канди, като е тъпкано до огъване на казана и на макс 1200 оборота. През тези години му се счупи ntc или ptc (не помня вече) на сушилнята, като ми изписа точно грешката и ми струваше стотинки; друго- сноп кабели се беше откачил и протрили кабел- два, та се беше ошашкала, но бе за 5 мин. работа. Е, след 9 години и 2 месеца мачкане- семерингът и големият лагер (само той) се предадоха.
    Реших да я пусна в употреба след две години ползвана за масичка. Купих за 4.80 лв. малкия лагер (204), големия (205) се оказа, че го имам, семеринг за 9.50 лв. (30 52 11/12.5) и два амортисьора за общо 17 лв.; всичко друго ѝ е перфе. Общо: 31.30 лв., един лагер и малко грес от личните запаси.
    Не знам новите Канди какво и какви са и не ги препоръчвам, но аз съм с добри впечатления от старата кошница, купувана 2007/ 2008 г. и то за около 800 лв. (единствено смотано комбо на Индезит беше по- евтино с 50тина лв.). Да не говорим, че не пере по- зле от новите машини.
    (Редакция- губи ми се спомен дали комбото, за което съм писал бе 799 или 899 лв., но и няма значение.)
    Второто канди, с инверторния мотор е китайска сглобка. Първото пък е с обикновен мотор. Общо взето до 1000 лева няма читаво комбо. Обиколих ги големите вериги снощи и се убедих в това

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #290

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от stefarata Виж публикацията
    Второто канди, с инверторния мотор е китайска сглобка. Първото пък е с обикновен мотор. Общо взето до 1000 лева няма читаво комбо. Обиколих ги големите вериги снощи и се убедих в това
    А защо мислиш, че с инверторен е по- добре отколкото с колекторен?
    В общи линии- гледай да е с повече гаранция, че ползваш ли я за сушилня, ще опече семеринга и замина големия лагер. И друго- комбитата са малко ала- бала за сушене. Виж как са, а и къде кондензира:
    http://www.img-share.eu/f/images/569...963_sredna.jpg
    http://www.img-share.eu/f/images/569...021_sredna.jpg

    - - - - - - - - - -

    Има, ама не е с 5 години гаранция и е задължително да се огледа. За 950 лв са тези,ако не са ги купили:
    L7WB58WT, 8 кг / 5 кг, 1600 об / мин

    AEG Lavamat 75694NWD, A, 9 кг / 6 кг, 1600 U / мин

    Този пост е редактиран от Dimitrov100; 12-11-18 в 16:14.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    42
    #291

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Поправете ме ако греша, но при пералня със сушилня не е ли по-добре капацитета на сушене да бъде по-голям , 7-8кг за да не се мачкат толкова дрехите? 5-6 кг за сушене ми се виждат малко.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #292

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от zumbaio Виж публикацията
    Поправете ме ако греша, но при пералня със сушилня не е ли по-добре капацитета на сушене да бъде по-голям , 7-8кг за да не се мачкат толкова дрехите? 5-6 кг за сушене ми се виждат малко.
    Няма да те поправям, не знам дали грешиш, но при комботата е се тая дали са написали 3, 4 или 6 кила сушене. Поправете ме, ако греша, ама са една и съща направия с един и същ реотан (нагревател), различен само по форма; а и турбината е същата- коя вертикална, коя хоризонтална, коя на ремък, коя на ос с мотора. С две думи- гледайте обема на барабана да е по- голям, а не колко кг са писали на пластмасата и ако се доберете до инфо- да е с разглобяем казан, по- големи лагери и двоен семеринг.

  10. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #293

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Димитров,къде ги тези разглобяеми,та и с двойни семеринги?Само забрави за дистанционите втулки,които удължават живота на nbr уплътнения.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #294

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от Spitfaqr12 Виж публикацията
    Димитров,къде ги тези разглобяеми,та и с двойни семеринги?Само забрави за дистанционите втулки,които удължават живота на nbr уплътнения.
    Ето ти я на първи клик на мишката, но са я купили. Та- има .
    WD95140 1200 лв
    А и най- добре е да е с 5 годинки гаранция- да допълне предния пост.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    42
    #295

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Тази е с обем на барабана 59 литра , за 9/7кг , а тази - https://technika.bg/product/25997/pe...117168-ws.html е със 71 литра, за 11/7 кг.

    A тази :

    Waschtrockner | Hoover е за 13/8 кг. Барабана не можах да намеря колко е.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #296

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    @zumbaio, имай предвид, че ползва ли се за сушилня ще ѝ отваряш бурията да я чистиш (няма филтри) и ще опече семеринга и работата е на смяна на лагерите. При тези с лепения казан (Уирпул, Зануси, Електролукс, АЕГ, Бош...) е малко по- сложно, а за някои може да е почти невъзможно. Отделно- сушиш по- малко кг пране и от чистата сушилня, а и киловатите ел. енергия са повече; конструктивно няма общо с чистата сушилня комбото, а просто е пералня с турбина и нагревател над казана. Имаш ли пари и място за два уреда- не се занимавай с комбо. Единственото хубаво нещо при комбото е да сложиш по- малко пране вечерта, да зададеш след прането да суши и сутринта на облечеш дрехата без да си дремал да чакаш прането да приключи и да прехвърляш дрехите в другия уред- но само това, всичко друго са минуси.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #297

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от Dimitrov100 Виж публикацията
    Ето ти я на първи клик на мишката, но са я купили. Та- има .
    WD95140 1200 лв
    А и най- добре е да е с 5 годинки гаранция- да допълне предния пост.
    Айде намали алкохол и пушене,после ми обясни за разглобяеми Горение,семеринг и лагери!
    Извънземното ти говори.
    Нищо лично!
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 21-11-18 в 23:49.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #298

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от Spitfaqr12 Виж публикацията
    Айде намали алкохол и пушене,после ми обясни за разглобяеми Горение,семеринг и лагери!
    Извънземното ти говори.
    Нищо лично!
    Нещо лично- като ми станеш любовница, тогава може и да ми казваш колко да пия или да не пия и да ми искаш обяснения, макар да не е желателно. Няма смисъл да ми подскачаш като пубер- не ти оспорвам опита и не крия, че при мен липсва такъв.

    edit
    Ето на коментираното комбо Gorenje дали му се разглобява казана:

    Ето на обикновена пералня Gorenje, що- годе от новите:


    Разгледах и няколко комбота на Daewoo 10.5/8, 10/7 кг- всички бяха с разглобяеми казани.

    Та "къде ги тези разглобяеми"- ми, по магазините. Има ли- има. Колко са стока- не знам, поне като се сменят лагерите, няма да се реже казана.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Dimitrov100; 23-11-18 в 15:35.
    Karata, espace и zomane харесват това.

  17. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #299

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Димитров,до мен ли опря за любовница?

    Сега сериозно.
    За Деу трудно се намират части,чупят ли носач и си дотам.

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    3
    #300

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Здравейте, не бих препоръчал смесен уред, технологиите за пералня и сушилня са доста различни - обикновенно комбинираните такива са отбии номера

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 35 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Уред за кисело мляко / мнения, обсъждане
    От Shmi във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 17
    Последно: 05-11-17, 22:11
  2. Проблем с комбиниран уред HOOVER HW6313 пералня със сушилня
    От Radoslava Angelova във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 27-02-13, 11:17
  3. Избор на пералня с сушилня
    От vtdy във форум Бяла техника
    Отговори: 13
    Последно: 22-04-11, 17:48
  4. Пералня със сушилня
    От mddmdd във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 16-01-07, 13:06
  5. Препоръки за сушилня
    От Alexi във форум Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 30-11-06, 18:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе