Страница 30 от 35 ПърваПърва ... 202829303132 ... ПоследноПоследно
Резултати от 436 до 450 от общо 521
Like Tree132Одобрявам

Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #436

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    В старата квартира на малката в Софето имаше някакъв Уйрпуул - кобмо, не знам модела, но беше на няколко месеца.
    Единия път като минавахме от там работеше - тихо наистина, но в стаята не се седеше от миризма на …гума.
    По нейните думи хич не беше доволна, но….хазяйска му работа .
    Gena_bs одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #437

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    10-15 години експлоатация вече са само в приказките от 1001 нощ!
    Смятай експлоатационен срок 5 години, макс 7 и около 2000 цикъла на пране.
    За мен вече марки не съществуват.
    Взимай което ти е по джоба и с най-дълга реална пълна гаранция.
    Лакърдиите от сорта на 10 години гаранция на мотора или на светодиодчетата на панел са за шараните. Преди това ще се скапят лагерите, амортисьорите, ако си карък - контролера.
    Успех!
    На колко години си и кога си купува пералня последно? Ако от 15 години се занимаваш с ремонти на перални, може да изкажеш някакво обобщаващо мнение. В останалите случаи казваш личните си представи.

    За миризмите - бях купил една ел. кана Сименс. Здраво миришеше на пластмаса и гума като топли вода. 5-6 празни пуска й правих с надежда да се отмирише, но не стана. После четох в Амазон оплаквания от тоя модел, че им мирише чая доста време след като каната не е нова. Продадох я на половин цена. Явно в някои стоки като объркат материалите и всички бройки получават "екстра".

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    32
    #438

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Aeg пише, че е с 5 години гаранция, но не става ясно на какво по-точно от сайта. Слабото й място според мен е, че пере 8 кг, а суши 4. Странно няма и инверторен мотор. Това май не е добре. Ето я- https://zora.bg/product/l6wbj68w Сигурно затова е по-евтина от другите си събратя с тази марка. Докато Whirpool с 4 стотака по-евтин, 9 кг пере, 7 суши. и има инвертор. 10 години гаранция пише че има, но на мотора. Ето я- https://www.technomarket.bg/sushilnq...-eu-n-09183672 Ама вие ми ръзмътихте главата ся с тия миризми ........... Ся се чудя кво да правя, дали да не се насоча към трети модел. Предложиха ми Lg, Samsung, Gorenre и Hotpoin Ariston. Между другото в сегашния ми апартамент съм с Hotpoint Ariston и вече 6-7 години никакъв проблем не съм имал с нея. Единствено след сушене дрехите излизат супер намачкани и едвам се гладят след това.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #439

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Миризмата е сериозен фактор. Ако я нямаше, можеше да си струва, защото 4кг сушене наистина е несериозна работа. Знам, че AEG имат прилично по параметри комбо за около 2000лв и затова тия 1200лв ми звучат съмнително.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #440

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Ето пълните характеристики: Серия 6000 - L6WBJ68W | AEG
    Интересното е, че на сайта на AEG.bg се посочва само Зора, откъдето може да се закупи.
    8-9 кг е само за памук. Предполагам, че и 4-5 кг сушене са за такова пране.
    Преди години капацитетът на машините беше 4-5 за пране и нямаше оплаквания дори за 2 членно семейство..
    Какво количесто дрехи от един тип материи смятате да перете? Или имате многочлнно семейство?

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #441

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Не е въпроса дали 4кг е прекалено малко. Въпросът е, че щом переш 8кг е тъпо да сушиш 4кг. Излиза, че трябва да переш пак 4кг за да мине сушенето комплект. Ако ще се суши от дъжд на вятър, тогава може. Ние имаме отделни пералня и сушилня и капацитетът им е почти еднакъв (мисля, че 8кг беше). Така че пералнята свършва и каквото има вътре отива в сушилнята. И двете са AEG, струваха в диапазона 1100-1200лв всяка. Като забележки мога да кажа 2 неща: сушилнята здраво шуми поначало и скрибучи от доста време (дано си кара така). По-досадното нещо са копчетата за включване - и на двете копчетата за включване взеха да работят ненадеждно след няколко години, залепват и трябва да им помагаш за да се отпусне нагоре. Предполагам ги има като резервна част, но не знам колко лесно ще стане смяната. Сушилнята веднъж беше зациклила да се включва и изключва от залепнало копче (светва екрана и след малко изгасва). Добре че издава звук и обърнах внимание, иначе можеше денонощно да го прави.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    32
    #442

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Аз съм ерген все още. Не знам какво количество ще се пере от един тип материя. Въпросът е, че сега се загледах в ето този модел на hotpoint ariston, каквато марка и аз имам https://technohome.bg/product/6630/p...238-kd-vj.html И после случайно попаднах в най-великия форум bg mama, където има коментари, че от тея hotpoint също миришело на гума, но по принцип уж трябвало да бъде само след първите няколко месеца. А аз от моя hotpoint нищо не съм усетил. Въпросът е, че аз много не ги усещам и не ми правят чак такова впечатление тези миризми. Така че де да знам..Това че този модел на Aeg няма инвертор не е ли проблем според вас? И не може ли да ми препоръчате други модели и марки освен дискутираните за до 1000 лева някъде?

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #443

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Електролукс нямат ли комбо? Термопомпата е желателна, но комбо за 1000лв с термопомпа не мисля, че има - с термопомпа клоняха към 2000лв цените.

    Не помня какво правеше термопомпата и дали нямаше отношение към температурата, която се вдига при сушене. Ако без помпа загрява повече, може оттам да се стига и до мирис на гума. Което не е на добре, ако става заради прегряла гума. Отделно се отразява на разхода на ток, т.е. в дългосрочен план си доплащаш икономията.
    Този пост е редактиран от i486; 19-09-21 в 00:11.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #444

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Четете си енергийните етикети - сушилня без термопомпа дърпа 5..6kWh на сушене. И водица от водопровода...колкото пише.(водица за сушенето )

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    32
    #445
    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Четете си енергийните етикети - сушилня без термопомпа дърпа 5..6kWh на сушене. И водица от водопровода...колкото пише.(водица за сушенето )
    Тоест Трябва да гледам Сушилнята задължително да има и термопомпа, така ли, колеги? Иначе ще има завишена сметка за тъйток, а може и миризма на гума, Тъй ли да го разбирам?

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #446

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    По-скоро ще караш с пералня без сушилня. Защото с термопомпа ще трябва не 400, а 1000лв да добавиш.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #447

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от Данкоу Виж публикацията
    Тоест Трябва да гледам Сушилнята задължително да има и термопомпа, така ли, колеги? Иначе ще има завишена сметка за тъйток, а може и миризма на гума, Тъй ли да го разбирам?
    Не съм казал такова нещо.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #448

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Намери начин да вземеш отделни уреди. Конвенционалните сушилни освен, че харчат безумно много ток, също така не са особено щадящи към дрехите, наред с всички останали недостатъци.
    Но ако все пак нямаш място за отделни и не ти се дават много пари виж някое Беко, има ги с 5г. гаранция и са един дол дренки с Уърпул.
    Gena_bs одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #449

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от i486 Виж публикацията
    Въпросът е, че щом переш 8кг е тъпо да сушиш 4кг. Излиза, че трябва да переш пак 4кг за да мине сушенето комплект.
    Абсолютно вярно!
    Само, че при комбинираните уреди не съм срещал еднакви капацитети за пране и сушене. независимо от марка, модел и цена.
    Винаги количеството дрехи за сушене е по-малко от това за пране.

    Hotpoint Ariston в Европа е собственост на Whirlpool: Hotpoint - Wikipedia

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #450

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Абсолютно вярно!
    Само, че при комбинираните уреди не съм срещал еднакви капацитети за пране и сушене. независимо от марка, модел и цена.
    Винаги количеството дрехи за сушене е по-малко от това за пране.
    Причината доколкото разбирам (или си мисля) е в барабана. За сушилня трябва голям барабан и свободно място около дрехите за да се превъртат. За пералня пълненето е повече, т.е. може да остане малко място. И при един и същи барабан излиза тази разлика - все едно обемът на сушилнята е реалния, но тъй като за пране може да влезе повече пишат повече. Иначе ако пишат, че пере 4-5кг колкото суши, никой няма да погледне комбото. Може да се разгледат барабаните на отделни сушилня и пералня за подобно количество пране (примерно 8/7кг). Може би и откъм двигател има някакви особености.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 30 от 35 ПърваПърва ... 202829303132 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Уред за кисело мляко / мнения, обсъждане
    От Shmi във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 17
    Последно: 05-11-17, 22:11
  2. Проблем с комбиниран уред HOOVER HW6313 пералня със сушилня
    От Radoslava Angelova във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 27-02-13, 11:17
  3. Избор на пералня с сушилня
    От vtdy във форум Бяла техника
    Отговори: 13
    Последно: 22-04-11, 17:48
  4. Пералня със сушилня
    От mddmdd във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 16-01-07, 13:06
  5. Препоръки за сушилня
    От Alexi във форум Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 30-11-06, 18:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе