Страница 13 от 32 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 470

Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #181

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Според мен няма смисъл,филтрите са добри.
    Трябва им,само редовно миене.Миялка или Меглио и всичко е наред.

    Моторът,който съм качил се пази от постоянни филтри.Така,че нямаш основание за притесние.
    Този пост е редактиран от Viking72; 22-08-17 в 22:07.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    25
    #182

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Добре благодаря значи го взимам.

  4. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #183

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Тази Тека е добър аспиратор и ще останеш доволен.Няма само да бръмчи,ами и ще си върши работата.

  5. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #184

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    А някой случайно да е правил номера с аспиратор + вентилатор на връзката с комина? Гледам на Фабер най-мощния телескопичен аспиратор е 730 м3/час, но и той би ми бил недостатъчен.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    45
    #185

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Аз искам да споделя впечатление от този модел:

    GFT 800 Инокс - Официален сайт на Тека:: Обзавеждане за Баня, Кухня, Професионално кухненско оборудване и Контейнери

    Това жувотно на външен вид изглежда с доста евтини компоненти, шумно е, но пък дебита е сериозен. Като цяло съм доволен - до скоро живеех под наем и се бях напатил от слаб абсорбатор - съседите отдолу готвеха риба почти всяка вечер и целия ми апартамент се пълнеше с ужасна миризма всяка вечер, та за това се бях наканил да взема възможно най-мощния на пазара за тези пари.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    29
    #186

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте, правя ремонт и стигнах до избор на аспиратор.
    Понеже живея в чужбина апартаментът ще се ползва много рядко и търся нещо по-бюджетно.
    Малка Г образна кухя в хола с обща кубатура на цялото помещение от около 400 кубични метра.

    Попаднах на този: CONCEPTA SL 102 60 WX
    Изглежда е продукт на Tesy, обаче нито го има на сайта им, нито намерих друг официален сайт.
    Като тип и цвят ми пасва на кухнята + дебита на хартия е много добър (вероятно е по-нисък).

    За парите си струва ли си?

  8.  
     
  9. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #187

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    По-скоро не. Виж тези на Eurolux/Faber : Телескопични аспиратори за вграждане

    Вкъщи съм с апиратор на тази марка и съм повече от доволен - вече седма година работи безаварийно. Познавам лично поне 5 души ползватели на такива аспиратори и недоволни няма. Разбира се, цената също трябва да те устройва. Близко като цена до тази, която си дал и точно за 400 m3/h е този модел: Flexa 400
    Последно се правеха в Италия, сега вече не знам, може и в Китай да ги сглобяват. Трябва да провериш на място. С 3 години гаранция са, ако това има значение. Дано съм ти бил полезен.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    29
    #188

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Ulfhedinn Виж публикацията
    По-скоро не. Виж тези на Eurolux/Faber : Телескопични аспиратори за вграждане

    Вкъщи съм с апиратор на тази марка и съм повече от доволен - вече седма година работи безаварийно. Познавам лично поне 5 души ползватели на такива аспиратори и недоволни няма. Разбира се, цената също трябва да те устройва. Близко като цена до тази, която си дал и точно за 400 m3/h е този модел: Flexa 400
    Последно се правеха в Италия, сега вече не знам, може и в Китай да ги сглобяват. Трябва да провериш на място. С 3 години гаранция са, ако това има значение. Дано съм ти бил полезен.
    По стечение на обстоятелствата тия дето ми правиха ВиК-то ми направиха и въздуховода за аспиратора.
    Първоначалната идея беше да да го вържа към вентилационната тръба в банята, която е с ф20см, обаче ми отказаха, понеже щяло на съседите нагоре в баните да им мирише като се готви.
    Та се наложи да го пусна през целият хол и после през терасата. И сега от аспиратора до края е 7м тръба ф10см, което след четене на темата ми става ясно, че е мега ограничаващо.
    Ама няма връщане назад.
    Въпросът ми е как мога да подобря ситуацията?
    Помещението е 40 куб.м когато е празно, тоест с цялата кухня и мебели ще е по-малко. Мога ли да компенсирам дългата и тясна тръба с по-мощен модел? Примерно Faber MAXIMA ECO, който е 640 m3/h.
    Един вентилатор 100mm на края на 7те метра тръба да създава тяга би ли помогнал или ще пречи?
    Други варианти?

  11. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #189

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Смени въздуховода с фи 150-120.Масксима еко е много добър избор. Флекса 500 ще свърши перфектна работа,но се иска по голям дебит за твоята ситуация.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    29
    #190

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от bagerista9 Виж публикацията
    Смени въздуховода с фи 150-120.Масксима еко е много добър избор. Флекса 500 ще свърши перфектна работа,но се иска по голям дебит за твоята ситуация.
    Сменяй, ама тръбата е в куфар от гипсокартон - да тръгна тепърва да развалям не си е работа.
    Вентилатор на изхода ще помогне ли?

  13. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #191

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от CYPER Виж публикацията
    Сменяй, ама тръбата е в куфар от гипсокартон - да тръгна тепърва да развалям не си е работа.
    Вентилатор на изхода ще помогне ли?
    Да ще помогне.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    29
    #192

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Да ще помогне.
    Може ли препоръка за тип вентилатор?
    Тия, които са за баня стават ли, имайки предвид, че от парата от готвеното ще се омазнят бързо, пък и трябва да се обръщат на обратно.
    В момента тръбата е по средата на терасата, която ще я санират като се затопли и после ще се удължа да излезе навън.
    Може би на снадката да сложа вентилатор, че навън да го вали дъжда не става?

  16. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #193

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Само ще навреди слагането на каквото и да е в края на въздуховода.За каква тяга говориме при аспиратор 500м3+вентилатор макс 180м3 Няма проблем с ф100 ,под ф100 стават зле нещата,ще ти стане по шумен аспиратора(сила на триене).Дебита няма да се намали,ще се увеличи скоростта за да компенсира дебита.Помисли и за подаваният въздух,демек отваряне на прозорец/врата.Много добре са направили като са сложили ВиК тръби,триенето е по малко следователно скоростта е по голям,шумът по малко.Така че не се кахъри,няма да имаш ядове.Не разбрах купил ли си аспиратор?
    Този пост е редактиран от bagerista9; 07-02-18 в 09:25.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    29
    #194

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от bagerista9 Виж публикацията
    Само ще навреди слагането на каквото и да е в края на въздуховода.За каква тяга говориме при аспиратор 500м3+вентилатор макс 180м3 Няма проблем с ф100 ,под ф100 стават зле нещата,ще ти стане по шумен аспиратора(сила на триене).Дебита няма да се намали,ще се увеличи скоростта за да компенсира дебита.Помисли и за подаваният въздух,демек отваряне на прозорец/врата.Много добре са направили като са сложили ВиК тръби,триенето е по малко следователно скоростта е по голям,шумът по малко.Така че не се кахъри,няма да имаш ядове.Не разбрах купил ли си аспиратор?
    Мерси за съветите.
    Чуде се между Faber MAXIMA ECO и Eurolux ENERGY PLUS A60 X
    Оправдана ли е разликата от 30лв за още 110m3/h за моя случай?
    Днес ще ходя във шоурума им да видя там какво ще ми кажат.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #195

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    В събота бях в шоурума им в Бургас, и Faber MAXIMA ECO беше значително по-тих от Eurolux ENERGY PLUS A60 X. Може и дебита им на 1-ва скорост да е различен, но разликата в шума беше доооста голяма. Лошо впечатление ми направи това, че по иноксовия панел остават пръстови отпечатъци. Ще трябва да го затваряш с пластмасите отстрани ако не ти се чисти. На моята Тека никакви отпечатъци не остават по инокса.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 32 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От eye_contact във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 978
    Последно: 04-12-23, 19:49
  2. Smartwatch - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 166
    Последно: 28-11-23, 20:28
  3. Епилатори / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От Zornitsa_S във форум Друга битова техника
    Отговори: 8
    Последно: 06-09-15, 18:20
  4. Избор на аспиратор (абсорбатор)
    От gagauz във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 04-03-15, 09:11
  5. Въпрос за аспиратор/абсорбатор
    От Dana във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 26-01-07, 14:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе