Страница 14 от 32 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 471
Like Tree58Одобрявам

Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #196

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Фабер.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    29
    #197

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Ходих днес в шоурума в Русе и ми препоръчаха FLEXA 500 за моята ситуация.
    Консултантът каза, че на 7м 100фи тръба този от 640куб.м/ч щял да свири като свирка на последна скорост, смисъл да е много шумен и вероятно ще избягвам да го пускам на макс.
    И понеже шкафчета ми са бели този FLEXA 500 ще пасне най-добре, защото е с бял панел.

    Иначе ми показа едни правоъгълни заоблени тръби, които били много по-добри, ама пък няма да тръгна да къртя сега. Каквото такова.

  4. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #198

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Фабера е по добрият избор в твоята ситуация.Флексата е адски здраво куче,но по шумно,по слабо .На втора степен имаш 490м3/61дб,на трета 640м3/67дб.При флекса 500-на трета имаш 500м3/67дб.Като цяло флекса е по-шумен.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    29
    #199

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от bagerista9 Виж публикацията
    Фабера е по добрият избор в твоята ситуация.Флексата е адски здраво куче,но по шумно,по слабо .На втора степен имаш 490м3/61дб,на трета 640м3/67дб.При флекса 500-на трета имаш 500м3/67дб.Като цяло флекса е по-шумен.
    Оценявам информацията, но вече поръчах. Пък и исках да е с бял панел за да пасва на шкафчетата и този беше.
    Така или иначе котлонът двойка отдолу ще се ползва основно за кафе и нещо леко + апартаментът ще се ползва няколко седмици в годината.

    Да попитам друго: в момента тръбата върви по тавана, та какво ми трябва за връзка с аспиратора?
    Пропускам ли нещо в този списък?
    PVC Коляно (дъга) 110x87° - 3.99лв
    Редуктор ф 100-125 - 2.49лв
    Гъвкав алуминиев въздуховод ALUVENT M Ф125/1м - 4.99лв

    Някакво лепило ползва ли се за връзка или просто се пъхат едно в друго?

    И всъщност кой вариант е по-добър - ф125 мека връзка веднага след аспиратора и редуктор горе на тавана или редуктор веднага след аспиратора и после ф100 мека връзка до тавана?

  6. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #200

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Купи си алуминиева лента !

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    33
    #201

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте колеги, предстои ми ремонт и обзавеждане на всекидневна с кухня. Уредите за кухнята ще си гу купувам аз и в момента си проучвам какъв аспиратор да взема. Трябва да е телескопичен и да е 60см широк. Помещението е 53 м3 празно, с обзавеждането ще е по-малко Насочил съм се към TEKA CNL 6815 PLUS - добър избор ли е според вас или за тези пари (около 400лв) има и по-добри предложения?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #202

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Може да разгледаш и моделите в сайта на Лекс Груп, мисля че са една идея по-тихи.

  10. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #203

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от noriaga Виж публикацията
    Здравейте колеги, предстои ми ремонт и обзавеждане на всекидневна с кухня. Уредите за кухнята ще си гу купувам аз и в момента си проучвам какъв аспиратор да взема. Трябва да е телескопичен и да е 60см широк. Помещението е 53 м3 празно, с обзавеждането ще е по-малко Насочил съм се към TEKA CNL 6815 PLUS - добър избор ли е според вас или за тези пари (около 400лв) има и по-добри предложения?
    Твоя човек е Багериста,ако не се появи му пиши на лични.
    С аспираторите е много в час.
    Успех с избора!

  11. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #204

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Ето и тези хубавци ще ти свършат работа,и ще спестиш некой лев MAXIMA ECO - https://www.tehnomix.bg/absorbator-z...-teka-cnl-6610 .Тека са много добри аспиратори.Провери как стои въпроса със сервиза.Мен ме изгубиха като клиент точно заради разни драми със сервиза им и отношението.Може и да са подобрили нещата..

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #205

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте,
    Първо да запитам намира ли се "тетка" за вертикалната тръба за вентилация с ф210мм, а аспираторите са макс 150мм? От мен тръгва тази тръба, близо до тавана и "тетката" трябва да е "затапена" отдолу.
    И второ.
    Изчетох дотук и доста се триумя за марка аспиратор... Близки нам хора минаха в друго измерение и една гарсониера ще се постегне за даване под наем засега. Та какъв е според вас добрият компромис между цена, надежност, дуракоустойчивост?
    Кухненската ниша е сравнително малка - 2,9м х 1,6м. Под него ще има двойка котлони и малка фурна.
    Да подкрепя ли българското? - Мернах Дипломат, поне на външен вид изглеждат нелошо...
    Благодаря.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    33
    #206

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от bagerista9 Виж публикацията
    Ето и тези хубавци ще ти свършат работа,и ще спестиш некой лев MAXIMA ECO - https://www.tehnomix.bg/absorbator-z...-teka-cnl-6610 .Тека са много добри аспиратори.Провери как стои въпроса със сервиза.Мен ме изгубиха като клиент точно заради разни драми със сервиза им и отношението.Може и да са подобрили нещата..
    Благодаря за мнението. Този аспиратор изглежда ОК и ще ида да го разгледам. Даже направо може и да го взема

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    107
    #207

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте! Може ли някой да сподели информация от опит с MAXIMA ECO - И по принцип стават ли тези на лекс груп. Трябва ми за кухня 25м3. или да предложитенещо читаво за случая. На Тека моделите по добър вариант ли са от тези на
    MAXIMA

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    226
    #208

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Оттук нататък искам да си даваш мнението за аспиратори в този ценови диапазон.
    Защото има хора,които ме обвиняват,че съм германско фенче!
    Този Бош е с здрав,мощен,двутурбинен мотор,който„мачка”аспиратори от много по-висок ценови клас на други марки.
    Има си и 90 сантиметрово братче.

    Преди време бях качил класацията за аспиратори на Европа,но в скоро време,пак ще я публикувам.

    - - - - - - - - - -

    Е..това е моторетката на този Бош.
    Здравейте,
    точно тази моторетка, на този БОШ при мен е силно омаслена, пекох някой кебапче.... с кърпа, хартия и т.н я чистя колкото мога, но ми се струва че вътре е яко мазна. Аспираторът е на 8-9 месеца вече, работи перфектно, бучи си яко на 3, но прави течение в целия блок
    До каква степен може да е проблем омасляването и има ли начин да го изчистя. Благодаря.

    EDIT: Снимката е прикачена.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #209

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    С обезмаслител се чисти и няма проблеми.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    226
    #210

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    С обезмаслител се чисти и няма проблеми.
    Хм, вътре да пръскам с обезмаслител?
    И после с какво да го изкарам?
    Иначе страшна машина много съм доволен, от димна завеса до чист въздух 15 20 минути на 2ра степен.

    Sent from my Samsung Galaxy Note 8 using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 32 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От eye_contact във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 978
    Последно: 04-12-23, 18:49
  2. Smartwatch - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 166
    Последно: 28-11-23, 19:28
  3. Епилатори / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От Zornitsa_S във форум Друга битова техника
    Отговори: 8
    Последно: 06-09-15, 17:20
  4. Избор на аспиратор (абсорбатор)
    От gagauz във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 04-03-15, 08:11
  5. Въпрос за аспиратор/абсорбатор
    От Dana във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 26-01-07, 13:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе