Страница 44 от 159 ПърваПърва ... 3442434445465494 ... ПоследноПоследно
Резултати от 646 до 660 от общо 2385
Like Tree2Одобрявам

Втора употреба климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #646

    Re:Втора употреба климатици

    Mmitaka забележката ми беше единствено към понякога неразбираемите ти постове. Съжалявам ако си се засегнал лично. Помощта ти е полезна и ще е жалко ако не участваш в темите.
    ben tarp TOSHIBA 406YDR е модел от 2000 година с плазмен филтър и йонизация, капацитет на охлаждане е 4 киловата, а на отопление е 6 киловата с СОР 4,03, машината е на 200 волта имам и по-подробна характеристика.
    CS-40RCX2S е модел от 2006 година с СОР 4,8 и все още се продава като нов в Япония.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    1
    #647

    Re:Втора употреба климатици

    Привет на Всички !!! Търся си вътрешно тяло от климатик , без значение каква марка е

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    22
    #648

    Re:Втора употреба климатици

    След солидно обикаляне и чудене е закупен Toshiba RAS-225YDR Дано да е на късмет и да няма проблеми

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #649

    Re:Втора употреба климатици

    TopGear YDR серията на Тошиба е една от най-добрите им, СОР 5,52 въпреки производство отпреди 6 години. Модела е наистина страхотен и ако е читав ще имаш машина от много висок клас макар и ползвана.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #650

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    TopGear YDR серията на Тошиба е една от най-добрите им, СОР 5,52 въпреки производство отпреди 6 години. Модела е наистина страхотен и ако е читав ще имаш машина от много висок клас макар и ползвана.
    Точно този модел е 50 % по качествен от новите им Тошиби SX продължението на YDR (старото е по - качествено и по-здраво)

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #651

    Re:Втора употреба климатици

    ..DR е високият клас на Тошиба като всяка година буквата е различна За 2000 година е LDR, за 2001 година е YDR, PDR, UDR и т.н., а за тази година е BDR. От 2000 година Тошиба имат само три модела отличени с най-високите награди за домашна климатична техника в Япония и това са стрийте LDR за 2000 год. YDR за 2001 год. и NDR за 2004 година. Всички следващи модели надграждат единствено със системите си за очистване на въздуха и регулирането на влажността (някой може да си мислят, че това е върхово постижение от миналата година на Дайкин, но при японските модели и на други марки функцията съществува от няколко години).

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    22
    #652

    Re:Втора употреба климатици

    Надявам се да имам късмет наистина Като го монтират ще споделя впечатления,че ще ми е първи климатик А и да питам има ли нещо по-особено като поддръжка понеже има разни филтри,плазми и други подобни?Сменят ли се често и как се поддържат по принцип?

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    3
    #653

    Re:Втора употреба климатици

    Здравейте,
    Тъй като за пръв път ми се налага да купувам климатици, а съм абсолютен профан в тази област и се нуждая от помощ. Благодаря предварително на всички потребители и моля модератора blue1 ако има възможност да ме посъветва нещо, защото от прочетеното до тук се убедих в огромните му познания(за което )
    Трябва ми климатик за две свързани стаи с обща площ около 30 кв.м. височина 2,75 югоизточно изложение, нова ПВЦ дограма с К-стъкло, измазана тухлена къща с вътрешна изолация фибран 2 см. Тъй като не разполагам с неограничен бюджет се орентирах към климатик втора ръка.Посъветваха ме да търся 18-ка. Живея много близо до Пловдив и обиколих доста магазини, в най големия оставих телефона си на милата продавачка и я помолих когато се появи Дайкин(тъй като не съм много запознат се доверявам на мнението на болшинството, че е най добрата марка) 18-ка да ми се обади. Днес ми се обади и ми каза че има Дайкин 18-ка инвертор на цена 940 лв. модел 99г. и ми продиктува следното AR407BXPV. Аз такъв модел не открих никаде в мрежата. Предполагам, че 407 е фреона, а пък V-то може и да е W. Искам да ме посъветвате дали си заслужава, а също така какво по добро решние мога да взема.
    Благодаря!

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #654

    Re:Втора употреба климатици

    Дайкинът е на фреон 22 доста стара машина погледни ламелите окислени ли са или не така ще разбереш колко е работил

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    46
    #655

    Re:Втора употреба климатици

    някой може ли да ми каже нещо за national cs-g25t-w нещо година на производство мощност? някой ако има такъв да сподели че днес ми го сложиха за 750 дали се прекарах мойе би някой китаец да бях сложил???а иначе е супер безшумен

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #656

    Re:Втора употреба климатици


  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    46
    #657

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от Mmitaka
    КОп 3.6 охлаждане до 2.5 киловата
    отопление от 3.2 до 3.6 значи е на фреон 22 цената ако е с монтажът добре ако ли е без монтажа е дърво 98 година е този модел на охлаждане клапата ако е оставиш на автоматичен се рее или люлее имаш здрав климатик не е от клас АА , но е наистина як този климатик е за до 25 квадрата отопляема квадратура
    ццц а от фирмата пишеше че бил 4.65 сор да цената с монтажа дано да ми служи вярно сега климата е нормален и не мога да го тествам още ако още някой знае нещо за модела да пише ще съм му благодарен!!

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #658

    Re:Втора употреба климатици

    Mmitaka: Посочил си че климатика не е клас АА. Не съм запознат с този стандарт, може ли някой да ми каже къде се използва или посочи сайт където да се запозная с него, предполагам че е за енергийна ефективност. До сега не съм срещал климатик, който в рекламните каталози или сервизната му документация да е отбелязан като Class AA или EEL Rank AA.

    В Техномаркет например по табелките на различните уреди включително и климатици съм виждал написано че съответният уред бил клас АА, че дори клас ААА до сега винаги ми е ставало смешно и съм си мислил че заблуждават хората, а всъщност може наистина да съществува такъв стандарт за енергийна ефективност. Някой знае ли дали съществува ?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    24
    #659

    Re:Втора употреба климатици

    Mmitaka сестра ми има втора ръка ТОШИБА оплакваше се през зимата че нещо не топли и вчера какво ми направи впечетление-външно тяло AUDR406 вътрешно PDR506,а уж фирмата била наи добрата в ФИЛИБЕ ти знаеш коя просто са я измамели има ли шанс да се оправят нещата

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #660

    Re:Втора употреба климатици

    National CS-G25T модела се произвежда от 1996 до 1998 година.
    Отопление 3.6 (900-4,1) kW, Консумация 770 (105-1030) W, СОР 4.68
    Охлаждане 2.5(700-3,2) kW, консумация 595 W, EER 4.20
    Машината не е никак лоша и наистина е с висок СОР, но точната дата на производство можеш да провериш по кръглите печати отвътрешната страна на капака за филтрите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 44 от 159 ПърваПърва ... 3442434445465494 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5307
    Последно: 15-05-24, 10:33
  2. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  3. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  4. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе