Страница 34 от 159 ПърваПърва ... 2432333435364484 ... ПоследноПоследно
Резултати от 496 до 510 от общо 2385
Like Tree2Одобрявам

Втора употреба климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #496

    Re:Втора употреба климатици

    Имам спецификацията на модела, но ще ти ги пратя по-късно.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    23
    #497

    Re:Втора употреба климатици

    ОК благодаря предварително

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    51
    #498

    Re:Втора употреба климатици

    Ами... крайно време е да започнеш да използваш кирилица. Това, че никога не си писал грамотно не означава, че е късно да пшочнеш да го правиш
    Крис

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #499

    Re:Втора употреба климатици

    nikiexp: Това което трябва да направите за да се уверите ча проблема не е в компресора е един обикновен тест. На мястото на буксата на компресора се включват 3 лампи (в триъгълник) по 100 вата и след пускането на климатика ако започнат да светят, първо по-слабо после по-силно (все едно управляват скоростта на компресора) значи електрониката е наред.

    Но това че грешката се е сменила не е добре, защото проблемите е възможно вече да са два и след като оправите вторият проблем отново да се появи първата грешка.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #500

    Re:Втора употреба климатици

    Sanyo MSZ-22JB
    Average efficiency 3.85
    Air-conditioning efficiency 3.45
    Heating efficiency 3.90
    Air-conditioning ability KW 2.2 (0.9~2.8)
    Electric power consumption W 580 (175~900)
    Heating ability KW 3.2 (0.9~4.3)
    Electric power consumption W 820 (155~1,175)

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    14
    #501

    Re:Втора употреба климатици

    В моя климатик Фуджицу включиха майсторите три лампи, които започнаха да светят все по силно,но компресорат и вентилатора не трагваха да работят и казаха,че компресора е умрял.След като си трагнаха реших да провам да стартирам климатика отново чрез рестарта и той започна да работи отново,компресорат оживя.След една седмица работа без прекасване,вчера отново спря да работи.Започна да мига червения светодиод седем пати и зеления на таймлера постояно мига.Дава някаква грешка,която немога да я разбера,защото гршките на капака са ми на японски.Отново го рестартирах докато се изчисти грешката и той започна да работи.Ниякой знаели от какво мойе да се появява тази гршка?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #502

    Re:Втора употреба климатици

    Този модел на Шарп не ми известен, но ако е по-нов вероятно е двойно роторен.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    21
    #503

    Re:Втора употреба климатици

    здравейте момчета,
    От скоро следя форума и се радвах че от 3 години моята Тошиба RAS-251SKHL ми служи вярно, но уви до вчера.
    5 години преди мен я ползва един приятел. Купих я от него за 100лв монтирах си я сам и за 30 лв ми я вързаха и напълниха и така без грижи вече 3 години. Проблемът е че вчера като влязох в стаята ми направи впечетление че не е така топло като друг път. Климатикът не работеше и много странно мигаха 2 светодиода на дистанционното( по-правилно управлението), което виси на кабел от климатика.
    Та въпросът ми е може ли някой да ми обясни за какъв проблем става дума. Ето и малко пояснение. Управлението има 4 диода зелен(on/off), червен(размразяване), жълт(таймер) и зелен(индикира работата на вътрешното тяло). Мигат (заедно и постоянно) зеления(ON/OFF) и жълтия(таймер) диод. Рестартирах го няколко пъти - не помага. По принцип като го пусна винаги тръгва на размразяване. Сега като го пусна пак червения диод индикира размразяване, другите два си мигат постоянно, а вътрешното и външното тела все едно не си им пуснал ток
    В общи линий това е. Ако някой има и бегла представа за какво може да става въпрос ще съм му благодарен да сподели.
    Благодаря предварително.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #504

    Re:Втора употреба климатици

    amigo75 серията SK на Тошиба се пройзвежда от 1978 до 1982 година точно твоят модел го нямам но имам на картинка RAS-285SKV. Приятел моят съвет е да го оставиш спокойно да умре, той е дал всичко от себе си, но ако ти е за спорта може да се пробваме да го съживят. Пиши на лична от къде си. Бих искал да го снимаш и да му качиш снимката в темата Тошиба Кериар.
    Това е първият от серията произведен е през 78 година и е награден за най-добър дизайн

    Твоят вероятно е като този но може и да бял. Това всъщност е първият в света инверторен климатик.



  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #505

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от nikiexp
    Valen1 blagodarq ti za otgovora . Bqx propysnal da pisha 4e probvaxme s kryshkite no dori ne
    se opitaxa da primignat . Sega sam dal elektronikata da q pregledat i kato mi q dadat shte pisha pak .
    Blue1 mojesh li da mi kajesh kakav tip e kompresorat mi Sharp AU-F28SEY
    Този модел е с модул на фирма шиндинген един доста проблемен модул и вероятноста да е той е голяма. Предполагам че няма да успееш да намериш този модул но имам приятели които могат да ти помогнат обади се ако ти трябва помощт.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    21
    #506

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    amigo75 серията SK на Тошиба се пройзвежда от 1978 до 1982 година точно твоят модел го нямам но имам на картинка RAS-285SKV. Приятел моят съвет е да го оставиш спокойно да умре, той е дал всичко от себе си, но ако ти е за спорта може да се пробваме да го съживят. Пиши на лична от къде си. Бих искал да го снимаш и да му качиш снимката в темата Тошиба Кериар.
    Това е първият от серията произведен е през 78 година и е награден за най-добър дизайн
    Наистина ли е толкова дърт!? А как топлеше. Предполагам че проблема е дребен, но днес като го види специалист ще каже. Надявам се да го съживят .
    Иначе съм от Варна. И тук се продават климатици 2-ра употреба. Ако някой от варна се интересува има 2 магазина на ул.Райко Жинзифов. Предлагат ги с гаранция 3 год., което си е доста добре за японец. Ще постна снимки на климатика в темата за тошиба днес или утре.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #507

    Re:Втора употреба климатици

    amigo75 не прилича ли на този от снимката?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    21
    #508

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    amigo75 не прилича ли на този от снимката?
    не. Ще кача снимки. Проблема е токов.

    edit:Проблема наистина беше токов . Изгоряла беше една защита от прегряване намираща се върху мотора на турбината на вътрешното тяло. просто са му блокирали лагерчетата и защитата е сработила и е запазила моторчето здраво. След 2 часа разглобяване и гледане сам си открих проблема. Специалиста който ми го гледа днес също ми каза да го оставя спокойно да си умре и да го изхвърля , но именно това и годинките му ме амбицираха. Утре ще му сменя лагерчетата и пак ще ме топли
    blue1: открих едно разминаване отпред на вътрешното тяло пише RAS-251SKHL, а отстрани на лепенката пише RAS-251SAHL. Така или иначе в нета няма никаква информация за нито един от двата модела. Това различни модели ли са?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #509

    Re:Втора употреба климатици

    amigo при тази стара серия не мога да ти кажа със сигурност възможно е капака да е от друг модел със същият дизайн, с нетърпение чакам снимката.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    17
    #510

    Re:Втора употреба климатици

    Имам климатик втора употреба марка National.Моят климатик е с дистанционно на китайски.Освен това, в долния десен край имам 4 малки лампички с надписи на китайски под тях.От вчера ми мига непрекъснато 4 поред лампичка като се брои отгоре надолу и от ляво на дясно т.е. лампичките са разположени така 12.Молбата ми е някой ако знае, дами каже сайт в който мога
    34
    да проверя защо ми мига тази лампичка.Климатикът ми е в гаранция, но не ми се вика екип от фирмата само заради това, защото може да се окаже нещо незначително.Още повече, че купих климатикът от Пловдив, а аз живея на 40 км. от там.
    Благодаря Ви предварително за съдействието.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 34 от 159 ПърваПърва ... 2432333435364484 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5307
    Последно: 15-05-24, 10:33
  2. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  3. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  4. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе