Страница 43 от 159 ПърваПърва ... 3341424344455393 ... ПоследноПоследно
Резултати от 631 до 645 от общо 2385
Like Tree2Одобрявам

Втора употреба климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #631

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от TopGear
    Какво бихте казали за някой от следните модели,дали си струват?Става въпрос за 12-ки и цена 750 лева с монтаж(Пловдив)
    Sanyo SAP-E 257VS
    Sharp AY-F221G
    Sharp AY-C22E
    Corona CSH-251CV
    Първото, което трябва да знаеш за тези климатици е, че са реално нещо като малко над седмици и малко под девятки, но в никакъв случай дванайски
    Имам познат който притежава "14"-ска по думите на продавача, а всъщност е изтръпнало Mitsubishi на 2.5KW

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,128
    #632

    Re:Втора употреба климатици

    7ца на Фуджитсу топлоотдава номинално 3 кв .. тия тука са 2,2-2,5- стая 10-16 квадрата с добра изолация

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #633

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    7ца на Фуджитсу топлоотдава номинално 3 кв .. тия тука са 2,2-2,5- стая 10-16 квадрата с добра изолация
    Мисълта ми е, че повечето търговци на климатици втора употреба най-нагло си лъжат и спекулират с разни измислени стойности на BTU-тата, посочвайки или максимални стойности или посочвайки отоплителната мощност.
    Това, че 7-мицата на Fujitsu топлоотдава 10200BTU не я прави десятка нали?

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    22
    #634

    Re:Втора употреба климатици

    Ами не ги разбирам много,много и затова реших да питам хора по-вещи в тази област.Поне в магазина ги пишат за 12-ки и казват,че ще са достатъчни за стая 18 кв.м.Става въпрос за панелен блок с южно изложение като ще се ползва главно за охлаждане(засега поне има парно).В този случай оправдан ли е риска с климатик 2-ра употреба или да се оглеждам за някой обикновен като Osaka или Midea?

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #635

    Re:Втора употреба климатици

    Гледай да е 25-ца. Достатъчна ще е за 18 кв.м.
    blue1 ще ти каже дали някой от изброените става и колко годинки е навъртял.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #636

    Re:Втора употреба климатици

    Само Саньото става, но и то е старичко, модел 98 година с СОР-4,33 ако е на тънка цена и две годишна гаранция може и да си заслужава.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    22
    #637

    Re:Втора употреба климатици

    Ами цената е 750лв с монтажа и уж 2 годишна гаранция.За втората година обаче искат още 60 лв за нещо като профилактика.Кажете за други магазини 2-ра употреба в Пловдив освен тези на "Гладстон" и "Дунав"(ако има де),през които минах,че накрая ще ида и ще взема някоя нова Osaka или Midea и ще се успокоявам,че поне е нов и има по-голяма гарнция.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    176
    #638

    Re:Втора употреба климатици

    че накрая ще ида и ще взема някоя нова Osaka или Midea и ще се успокоявам,че поне е нов и има по-голяма гарнция.
    .... и ще сбъркаш
    може да е нов, но ако ще го слагаш у дома не е добър избор аз съм с инвертор на Осака вече 2 ра година и ще го подменям и то с скъп
    на Саньо, Митсубиши или Тошиба
    на майка ми съм купил 2ра употреба Саньо '97 или '98 e и ми обърка мисленето

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #639

    Re:Втора употреба климатици

    TopGear отиди до ул. "Янко Сакъзов" със сигурност за тази цена ще избереш машина след 2000 година, Алекс има право 10 годишното Саньо или Тошиба може да се окаже значително по-качествено и трайно от китайски климатик. Осма година чакам едно 17 годишно Саньо да даде богу дух, че да му направим аутопсия с един приятел, но то неще и да чуе.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    22
    #640

    Re:Втора употреба климатици

    Вчера минах и оттам и наистина имат доста добър избор,включително и по-новички Sanyo и Mitsubishi (2002 година),но и цената им отива към 900-1000 лева с монтажа.Ще се почудя още малко и дано да имам късмет,че взе да става жега вече

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #641

    Re:Втора употреба климатици

    TopGear пазарлъка е част от балканската ни култура, пробвай. Пиши на лп може да измислим нещо.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    24
    #642

    Re:Втора употреба климатици

    възможно ли е някои от измежду ALEX=BLUE1=MIMITAKA които наистина са навътре в нещата с климите на 100v да ми каже за тези 2 климатика нещо като параметри година на производство и наи вече заслужава ли си цена от 1900 с монтажа-TOSHIBA 406YDR= НАЦИОНАЛ CS-40 RCX2-W

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #643

    Re:Втора употреба климатици


  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #644

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от Mmitaka
    в този форум отказвам да участвам , с отегчение от несъобразителността на подчертаните модератори
    Mmitaka: Не знам какви са ти личните взаимоотношения с модераторите, но мисля че не е нормално участието ти във форума да се ръководи от чувства и емоций към тях или към някой друг участник във форума. Най-лесно е да избягаш.

    Ако мислиш че може да си полезен на хората влизащи във форума, търсещи съвети и мнения, би било добре да продължиш да участваш и помагаш до колкото можеш, със знанията си от теория и практика.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #645

    Re:Втора употреба климатици

    Mmitaka знае много неща. blue1 понякога правилно го критикува за начина на писане, но по-добре да си пише така, отколкото да не пише изобщо. Мисля, че доста хора могат да се научат от теб, Mmitaka. Хубаво ще е да продължиш да пишеш във форума.
    Край на оф-топика

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 43 от 159 ПърваПърва ... 3341424344455393 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5307
    Последно: 15-05-24, 10:33
  2. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  3. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  4. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе