Страница 51 от 159 ПърваПърва ... 41495051525361101 ... ПоследноПоследно
Резултати от 751 до 765 от общо 2385
Like Tree2Одобрявам

Втора употреба климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #751

    Re:Втора употреба климатици

    климатика както се вижда от цифрите в модела му е около 9ка

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #752

    Re:Втора употреба климатици

    Според мен не е повече от 12000 BTU.....според означението на модела естествено. 25 -ците са 10-ки,22-ките под 9-ки.
    Но трябва да пише на машината така ,че по киловатите ще разбереш

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #753

    Re:Втора употреба климатици

    DAVIDBECKAM, машинката е с мощност на охлаждане 2,8 kw, а на отопление 4,2... сигурен ли с в точното изписване на сигнатурата на климатика...Че тук се получава някакво разминаване?!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    32
    #754

    Re:Втора употреба климатици

    БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРИТЕ,НО НЕ МИ СТАНА ЯСНО ГОД.НА ПРОИЗВОДСТВО,COP,И ДАЛИ Е 14-КА

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    32
    #755

    Re:Втора употреба климатици

    БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРИТЕ,НО НЕ МИ СТАНА ЯСНО ГОД.НА ПРОИЗВОДСТВО,COP,И ДАЛИ Е 14-КА

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #756

    Re:Втора употреба климатици

    Оф, не е 14-ка. Какво ти говорят тези означения... Кажи помещението какво е!
    И аз такъв модел не намирам.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #757

    Re:Втора употреба климатици

    Климатик 28 по японският стандарт отговаря на: ако на отопление е 4,2 киловата това са 14,330 BTU
    на охлаждане е 2,8 киловата това са 9,554 BTU. Средно е 11,942 BTU.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #758

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    Климатик 28 по японският стандарт отговаря на: ако на отопление е 4,2 киловата това са 14,330 BTU
    на охлаждане е 2,8 киловата това са 9,554 BTU. Средно е 11,942 BTU.
    Това е така но климатиците се продават и обозначават по одаваната мощтност на охлаждане и в този случай климатика е 10ка

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #759

    Re:Втора употреба климатици

    НО, всеки знае ,че по-тежкият режим на машините е ОТОПЛЕНИЕТО защото трябва деа компенсират с работата си не 5-10 градуса както е през латото ,а 25-30 понякога.Така ,че всеки може да направи сметка 10-12-14-ска

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    5
    #760

    Re:Втора употреба климатици

    може ли някои да ми даде информация за ШАРП-AYP22YSC

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    32
    #761

    Re:Втора употреба климатици

    На вътрешното тяло на климатика пише F28CTES-W7.това е отгоре,малко по надолу пише S28CTES-W,под него пише някакви иероглифи.На върешното тяло под предния панел има таблица за год.на производство.там пише че е 2005г.Възможно ли е това?Ще ти бъда благодарен за повече инфо.Външното тялo е R28CES.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #762

    Re:Втора употреба климатици


  16. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    1
    #763

    Re:Втора употреба климатици

    Здравейте, имам нужда от компетентно мнение и съвет. Имам климатик втора употреба, служи дълго и сигурно в продължение на 7 години, но е доста малък за помещението за, което го използваме. Климатикът е Mitsubishi 12-ка , а помещението е около 50кв.м. Нямам никакви колебания относно това дали да си купим нов или втора употреба, защото миналата есен сложих в другите две стаи нови климатици Midea, които тази зима успяха да замръзнат 4-5 пъти. Сега гледахме два климатика, не знам дали това, което съм записала ще ви помогне да ми дадете някаква информация , но моля ако можете да ми дадете съвет, кой от двата е по-надежден и си заслужава повече. Единият е
    Mitsubishi MSZ-WX50JS-T , като ни казаха че е 24-ка и е плазма , йон или нещо такова
    а другият, също 24-ка:
    Fujitsu AS50PPE2W
    Благодаря ви предварително!


  17. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    6
    #764

    Re:Втора употреба климатици

    Привет на всички!Днес случаино попаднах на форума и се зачетох.Още от начало ще обявя,че аз съм един от тези,които продават така вълнуващите Ви климатици втора употреба.И ще продължа с това,че няма да правя реклама на моята фирма,нито ще оплювам конкуренцията.
    Доста годинки съм работил по потдръжката и ремонта на климатици,докато доиде време и аз да се включа в този бизнес.

    Какво полезно мога да Ви спомена?
    Не се втелячваите(ша ма простите за израза ) на тема година на производство-никои не може да Ви даде коректна информация КОЛКО време е работил климатика в Япония.(може този от 2002 да е работил 5г. а този от 1998-3г.)
    Определете правилно необходимата Ви мощност.Ето Ви една приблизителна таблица:

    Как да се ориентирате по мощностите в киловати?
    Първите две цифри,винаги показват мощноста в киловати в режим на студено
    Пример ...22...или.......225....=2,2kw топлинна мощност.
    Ето и съотношение kw-популярно наименование:
    22...=2,2kw=10-ка
    25...=2,5kw=12-ка
    28...=2,8kw=14-ка
    32...=3,2kw=16-ка
    40...=4,0kw=18-ка
    Стига толкова за начало.Един съвет:избираите климатик които Ви харесва на дизаин!(ще си го гледате с години на стената )
    Щях да пропусна нещо важно,разлика между марките почти няма(отвътре)Никоя марка не може да си позволи изоставане спрямо другите.
    Наистина спирам вече!

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #765

    Re:Втора употреба климатици

    bate_em40, Казваш че си се занимавал с ремонт и поддръжка на климатици. Още в първия ти пост има много неверни твърдения, така ли ще я караме. Има много начини един търговец да си продава стоката. В един бизнес чрез умишлено заблуждаване на клиента не може да се стигне далеч.

    Да започнем с твоето означение на мощностите, което е 100% невярно.
    Цитат Първоначално публикувано от bate_em40
    22...=2,2kw=10-ка
    25...=2,5kw=12-ка
    28...=2,8kw=14-ка
    32...=3,2kw=16-ка
    40...=4,0kw=18-ка
    Тук се спекулира с разликата между двете маркирания при климатиците. Умишлено, по-малкия като мощност климатик при едното маркиране, се представя за голям при другото. Прави се защото клиентите на втората употреба, не са готови да дадът много пари за тях /все пак са втора употреба/. Може да погледнете каталог на някой производител на климатици и да видите отдавани мощности и означение.

    Измервателните единици за мощност: kW /киловат/ и BTU /British thermal unit/, имат съотношение една спрямо друга и то е: 1 kW = 3412.1416 BTU. Климатик с отдавана мощност на охлаждане 2,2 kW, отдава по другата измервателна единица 7 506 BTU, което означава че при едното маркиране климатика е 22 а по другото 7,5 (седем и половина).

    Другото ти компетентно изказване, в ролята си пак на търговец.
    Цитат Първоначално публикувано от bate_em40
    Щях да пропусна нещо важно,разлика между марките почти няма(отвътре)Никоя марка не може да си позволи изоставане спрямо другите.
    Нямаше да е лошо това да беше вярно за всички климатици, но не е.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5296
    Последно: 27-01-24, 17:36
  2. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  3. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  4. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе