Страница 49 от 159 ПърваПърва ... 3947484950515999 ... ПоследноПоследно
Резултати от 721 до 735 от общо 2385
Like Tree2Одобрявам

Втора употреба климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2
    #721

    Re:Втора употреба климатици

    Желая ви всичко най-добро!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #722

    Re:Втора употреба климатици

    Аз лично написаното на маймуница дори не го четох .. форума е Български и тук се пише на Български ! Ако това Ви коства много усилия сменете форума ! Щом няма да си направите труда да препишете маймуницата си не очаквайте някой да си направи труда да го чете ,че и да Ви помогне !

    А.Иванов

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2
    #723

    Re:Втора употреба климатици

    Искам и аз да помоля за вашата помощ. Дайте ми ако може информация за модел на Mitsubishi MSZ EZ221W. Предлагат ни го за 10-ка. Ще се ползва предимно за охлаждане на преходни стаи с обща площ около 40 кв. м. В преходния сезон- за отопление. PVC дограма, вътрешна изолация. Бих искала да помоля също така и за лично мнение и впечатление ако има такива. Цена - 690 лв.
    По възможност - сравнение с FUJITSU AS22EPB-W.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #724

    Re:Втора употреба климатици

    Ако ви предлагат 22-ка за 40 кв.м., по-добре далече от тази фирма! Виж, два такива биха свършили работа.
    Тези климатици са за максимум 15-16 кв.м!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #725

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от mariab
    Zdraveite!
    Iskreno se nadiavam da mojete da mi pomognete.Ne sam orientirana kakva e sityaciata na pazara v BG i nemoga da vzema re6enie dali da si vzema second hand climatici ili da se orientiram kam nov.
    Poznati mogat da me yredqt s 3 inventorni klimatica second hand za cena ot 2160lv. Dvata sa po malki za 2 spalni po 14 kv m, a 1 e po mo6ten za 57kv.m Kato za vatre6en 4ovek mi kazaha 4e 6te mi gi izberat po hybavi, no men me pritesnqva facta 4e sa second hand i moje i da si dokaram niakoq zaraza. Ina4e kato cena me ystroiva.
    Vaprosa e dali tova e dobar izbor ili da razy4avam teparva magazinite za novi. Ako me posavetvate za novi to kakva marka da tarsq?
    Az 6te polzvam klimaticite glavno za ohlajdane tai-kato se otoplqvqm s kamina i zatova ne smqtam 4e trqbva da vlagam mnogo sredstva za kypyvaneto im a i nai-vajnoto e 4e 6te gi polzvam ne pove4e ot 3 meseca v godinata poneje ne jiveq v Balgaria. Taka 4e dori ne sam ybedena dali trqbva da sa inventorni.
    Nadqvqm se da mi pomognete i vi blagodarq predvaritelno. Raz4itam na vas a dano i Blue1 da yspee da dade kompetentniq si savet.
    Vsi4ko nai-dobro!!
    Трудно може да се даде съвет за климатик за който се знае само, че е ползван. Важно е каква марка и модел са, от коя година, мощност, състояние и т.н. До колкото разбирам едното помещение е 57 квадрата и за него ще е необходима машина с мощност на отопление оптимално 10 киловата, аз лично не съм виждал такава. Най-добре е да напишете моделите които ви предлагат за да коментираме.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #726

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от donevo
    Моля ви да ми дадете информация за тези модели:
    SAP-285VR- SANYO
    AY-H22G- SHARP
    AY-E22S- SHARP
    RAS-2558T- TOSHIBA

    Търсих инфо, но за жалост е на японски. Всяка информация ще ми е полезна. Даже, ако можете да направите сравнение между тях. Благодаря.
    Саньото е от 1994 година, Шарповете са от 1999 година Тошибата със сигурност виж серейният номер, но ако не се лъжа е от 1997 година. Като мощност машините са различни и лично за мен не представляват интерес. Шарпа не са лоши но при тях проблема , е че ги правят с характерни части всеки различен модел. Например електромотора на външното тяло е абсолютно различен при всеки едни модел и при проблем трябва да се търси точно същият. При другите марки са стандартни и се заменят по-лесно.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2
    #727

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Ако ви предлагат 22-ка за 40 кв.м., по-добре далече от тази фирма! Виж, два такива биха свършили работа.
    Тези климатици са за максимум 15-16 кв.м!
    Не, не ни го предлага фирмата като вариант за това помещение. Просто ние си избрахме този климатик и ми трябва помощта на знаещите в този форум, за да разбера нещо повече за модела -година, параметри и т.н. Добър ли е като марка и модел най-вече. И ако има някой, който да сподели лично впечатление, ще бъда много благодарна. А ако може някой да ми каже коий от двата климатика, които съм написала, е по-добър ще бъде супер.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #728

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от fdrumeva
    Искам и аз да помоля за вашата помощ. Дайте ми ако може информация за модел на Mitsubishi MSZ EZ221W. Предлагат ни го за 10-ка. Ще се ползва предимно за охлаждане на преходни стаи с обща площ около 40 кв. м. В преходния сезон- за отопление. PVC дограма, вътрешна изолация. Бих искала да помоля също така и за лично мнение и впечатление ако има такива. Цена - 690 лв.
    По възможност - сравнение с FUJITSU AS22EPB-W.
    Мицубишито е от 95 година и на отопление е 3,4 киловата оптимално, базов модел е и има СОР 3,14 като мощност на отопление отговаря на 11,6 BTU, но машината е стара и не си заслужава според мен. Фуджитсу AS22EPB-W е модел 99-2000 година и на отопление е 3 киловата и СОР 3-37 също е базов модел при температура от 2*С гарантираната мощ е едва 2,5 киловата. На охлаждане и двете машини са 2,2 киловата оптимално и са малки за помещението ти. Ще го охладят, но в момента в които се съберете вкъщи и пуснете телевизор или готварската печка всичко ще иде по дяволите.

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    1
    #729

    Re:Втора употреба климатици

    какъв модел точно е самсунга?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    12
    #730

    Re:Втора употреба климатици

    Здравейте, от темата получих доста полезна информация. В момента ми предлагат следните климатици при цена 720 лв и 180 лв монтаж:
    Hitachi NJ22VL
    Hitach Rac22RX
    Daikin AR22GNS
    National 225TB
    Всички са с фреон R410A.
    Има и още един Mitsubishi MUZ G226 - R22 79006468 за 560 лв + 190 лв монтаж. Ако някой има мнение кой от моделите е за предпочитане, моля да сподели. Предварително благодаря!

  13. DEF
    DEF е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    191
    #731

    Re:Втора употреба климатици

    Към blue1 - Какво ще кажеш за това хитачи - HITACHI RAS 2509LX , можеш ли да ми кажеш какви са му характеристиките?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #732

    Re:Втора употреба климатици

    Надявам се ,че blue 1 няма да има нищо против моята информация... RAS 2509LX - 100V (50-60Hz), охлаждане 2,5 Kw (0,9 - 2,8), отопление 3,6 Kw (0,9 - 4,6), среден разход при охлаждане 750W (155 - 1,080), отопление 885W (115 - 1,150). Количество въздух обработвано от климатика (ако мога така да се изразя) при силна скорост на турбината (450-690) куб. метра, при средна скорост (420-580) и при слаба (360-460). Ако не се лъжа модела е от 2000 година. Със ръка на сърцето, мога да кажа, че Hitachi са едни от любимата ми марка климатици. Собственик съм на такава марка и вече 8 година работи безотказно.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #733

    Re:Втора употреба климатици

    Информацията която мога да допълня е че СОР е 4,07 и модела се произвежда от 2000 до 2001 година.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #734

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от DJ_Kranjar_KAT_UBB
    Здравейте, от темата получих доста полезна информация. В момента ми предлагат следните климатици при цена 720 лв и 180 лв монтаж:
    Hitachi NJ22VL
    Hitach Rac22RX
    Daikin AR22GNS
    National 225TB
    Всички са с фреон R410A.
    Има и още един Mitsubishi MUZ G226 - R22 79006468 за 560 лв + 190 лв монтаж. Ако някой има мнение кой от моделите е за предпочитане, моля да сподели. Предварително благодаря!
    Страхотна цена за машини от 2006 година с СОР над 5,4. Даже Дайкина е 2007 година и СОР му е 5,6. Ако се за малко помещение каквото и да вземеш няма да сгрешиш, но все пак Дайкина или Хитачито , че са по-тихи особенно Хитачито RAS-NJ22VL.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    12
    #735

    Re:Втора употреба климатици

    Aleksandars, blue1 - благодаря за информацията. За съжаление Hitachita-ta се оказаха "запазени от шефа". Помещението е 22 м2, среден, топъл апартамент с ТЕЦ. Трябва ми основно за охлаждане и евентуално за отопление в преходните сезони. Но с новите цени на ТЕЦ и Ел.енергия не се знае, та взех да се замислям и за 12000 BTU. По-долу съм описал модели 12000, които са налични в магазина. Цена 610 лв + 180 лв монтаж. Ще съм благодарен ако споделите впечатления.
    Toshiba RAS 251 ED
    Toshiba RAC 25 DXR
    Mitsubishi MSZ GX 25 F-W
    Mitsubishi MSZ KX 258 - W
    Mitsubishi MSZ - VS 25 G-W
    Предварително Благодаря! И приятен weekend!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 49 от 159 ПърваПърва ... 3947484950515999 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5299
    Последно: 24-04-24, 08:32
  2. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  3. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  4. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе