Страница 3 от 156 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 2333

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    101
    #31

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)



    kato vseki normalen balgarin imam slednia problem sled kao sam si wzel neshto da widia kolko sam se minal

    wzeh si klimatik samsung ....12zp4 neinvertor, w obshti linii sam dowolen oswem 4e e malko shumen, niam osobenni zabeleji, samo4e ima niakoi neshta deto ne sa mi iasni

    pozwam go predimno za otoplenie i sam slojil wanshnoto tialo w wazdushata mejdina nad apartamenta tam e dosta po toplo otkolkoto ot wan i ima obem oklo 400m3, taka 4e ne se pritesniawam mnogo 4e pri niski temperaturi shte zamryzne, oba4e raboti po malko stranen na4in po wreme na rabota izklu4wa perkata na wanshnoto tialo za oklo miuta dwe i sled towa pak e puska, otgore na wsi4koto mai sa mu slojili niakakw klapan zashtot merih konumaciata c amper kleshti i pri obiaweni 1150w na toplenie toi startira na okolo 800ka4wa za niakolko minuti do okolo 1400w sled towa neshto izcykwa i pada pak na oklo 900w i pak po4wa da se ka4wa imam 4ustwoto 4e ne sa uspeli da mu uceliat diuzata i sa mu naprawili niakakaw preliwnik (ili sa se opitali da prawiat invertor[:D]) merih slujebnoto mitsubishi 12-ka neinvertor no tam niama takiwa gluposti po4wa ot 800 stiga do 1600w i tam izglejda kompresora kantari s natowarwaneto i taka darji, uspokoiawam se 4e pri samsunga pone neshtata izglejdat po-ikonomi4ni[^].

    znaeli niakoi tia koreiki s kakw kompresor sa ili da si go razfasowam sam.

    ina4e kato otoplenie i konsumacia e dobre ( e kak niama da e az sam deto pe4ka ne sam mu pusnal na wanshnoto tialo, a mejdodrugoto towa s wazdushata mejdina e goliam tarikatlak samo deto maistorite deto mi go montiraha 3pati me pitaha dali ne se bazikam, ama kak da im obiasnish 4e litoto tam e p-hladno stoto e n sianka i stawa te4enie ot 30 trbi s f110, a zimata kato gi zatisnesh e s 10 gradusa po-toplo)

    ako niakoi znae niakakwa po-watreshna informacia za tozi moel neka kaje

    nikoi me pita dali sam nameril neshto za hitashi 25yh4 - namerih edin pdh na ruski saitowe ama go zabutah niakade no w obshti linii pisheshe dosta istinski neshta za 25 i 35 yh4 nai intersnoto beshe 4e dwata modela se razli4awat edinsteno po-maksimalnite oboroti na kompresora, no uspiah da ubedia edin kolega da si wzeme i shte 4ekam da mi se pohwali w ponedelnikili da mi .....

    e towa e

    taka i ne se nau4ih da se oprawim w tozi forum koekade se pishe?[xx(]


  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #32

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Тя въздушната междина може да е топла но като си сложил климтила там тя ще стане по студена. Или ако не губиш нищо от това нищо и не печелиш.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #33

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Искам да те питам какъв ефекто очакваш от йонизатора.

    Ето малко прочети тука какво е йонизатор и имали почва у нас.

    http://www.geocities.com/botinov2001/ion3.htm



    <div align="right">Originally posted by Julian*-*19/01/2005*:* 18:06:13</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Дословно преписано от руски.Имам руски озонатор "ОЗОН" закупен през 1991г. от Руския пазар във Варна, и го ползвам защото сина ми асматик.

    При включването за около 30мин в стаята се усеща озон / като при буря или , ако сте пробвали искренето на запалителна свещ през бобина и електонен комутатор./

    Не съм забелязал някакво успокояващо въздействие върху астмата на сина ми , даже и при пристъпи.



    <div align="right">Originally posted by kris11*-*21/01/2005*:* 18:24:49</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Има разлика между озонатор и йонизатор.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #34

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Искам да те питам какъв ефекто очакваш от йонизатора.

    Ето малко прочети тука какво е йонизатор и имали почва у нас.

    http://www.geocities.com/botinov2001/ion3.htm



    <div align="right">Originally posted by Julian*-*19/01/2005*:* 18:06:13</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Дословно преписано от руски.Имам руски озонатор "ОЗОН" закупен през 1991г. от Руския пазар във Варна, и го ползвам защото сина ми асматик.

    При включването за около 30мин в стаята се усеща озон / като при буря или , ако сте пробвали искренето на запалителна свещ през бобина и електонен комутатор./

    Не съм забелязал някакво успокояващо въздействие върху астмата на сина ми , даже и при пристъпи.



    <div align="right">Originally posted by kris11*-*21/01/2005*:* 18:24:49</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Има разлика между озонатор и йонизатор.



    <div align="right">Originally posted by Julian*-*22/01/2005*:* 09:20:34</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Въпрос на терминология , но БГ текст е мотамо преписах от руския с несъществени разлики.Руския озонатор си е също електронен преобразувател на ВН и 1 ВВ разрядник/ 1 проволка CrNi около ф1мм и CrNi перфорирана ламарина огъната като тръба./

    Извиняваай, ако съм те засегнал. Не се заяждам с теб , просто уточнявам фактите.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #35

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Проблема е че ако при твоя йонизатор замирисва на озон нещо не му е наред. Не трябва да мирише на озон. Все шак говорим замо за половин час работа. Аз имам българси йонизатор и при него няма такъв проблем. А между другото гледам че си от варна а тука въздъхът е много прашен а имаше нещо че като има много прах(над нормата) не трябва да се включва йонизатора.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    101
    #36

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    не е то4но така аз отоплявам 50 кубика а горе са 400, ако вдигна долу температурата с 10 градуса горе ще падне с 1, а и да не забравяме че долната пло4а е над 3 апартамента и е минимум 15 градуса и горе минават вси4ки комини пи и там се качва топлия въздух от стълбището, така че от това определено има ефект, при минус 4 гр. горе е 7 над нулата, не го мокри и не събира пухчета от тополите, кажи ако знаеш нещо повече за този модел - sh12zp4 na SAMSUNG

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #37

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Сега да видим кой какво е купил [:D]

    Устискват ли ви машинките или вече им помагате с "духалки"???

    При мен вчера и днес над -7/8 не се е качвало /сутринта -12/

    и да ви кажа 20С по термометър ги държат, НО не духат горещо

    вече и работят повече време от обикновено [!]

    /мидеи Не инверторни 2х12ки/



    Edited 07.02.05

    Събота, неделя и днес сутринта вече стана по-студеничко /-16,-15/

    работят си климите на икономичен режим, не съм ги изключвал /освен през деня, защото слънцето топлеше достатъчно / Ама вече немога да топля други помещения, а само стоите, в които са те.

    Интересното е, че почти не се "defrostvat", явно вън няма врага.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #38

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Osaka 12-ka нискотемпературна бачка без приблеми.

    Аиде всеки да какже как е неговия климатик.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #39

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Osaka 12-ka нискотемпературна бачка без приблеми.

    Аиде всеки да какже как е неговия климатик.



    <div align="right">Originally posted by Julian - 31/01/2005 : 10:05:14</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    мой колега се оплака че целия климатик е натрупан с лед,тече от всяка дупка,твоя как е

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #40

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Osaka 12-ka нискотемпературна, инвертор, поддържа 20-21 градуса на 0,85м от пода при зададени 22-23 градуса. Външното тяло е подложено на "зверския" вятър (във Варна съм, североизточно изложение на 8 етаж). Помещението е 30кв.м. с височина 2.5м. Това му е втората зима на климатика - не мога да се оплача. За парите които струва, мисля че си заслужава.



    //Редакция:

    От време на време се включва на размразяване, но по питата няма видими следи от замръзване. Даже се чудя това нормално ли е?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #41

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Сега да видим кой какво е купил [:D]

    Устискват ли ви машинките или вече им помагате с "духалки"???

    При мен вчера и днес над -7/8 не се е качвало /сутринта -12/

    и да ви кажа 20С по термометър ги държат, НО не духат горещо

    вече и работят повече време от обикновено [!]

    /мидеи Не инверторни 2х12ки/



    <div align="right">Originally posted by alexb*-*31/01/2005*:* 09:19:06</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    "Emerson" 24000BTU си бачка без проблем.Иначе го дават да работи на - 20градуса. Днес отоплява добре само дето на 20-3- минути спира за саморазмразяване. Консумацоя за м. януари 85,03 лв за 63 куб.м. В офиса има 2 компютъра, 2 принтера , хладилник и апарат за топла/студена вода и 2 лум. тела с по 3 тръби по 80W всяко.

    При зададена температура вечер на 16 градуса / минимално възможната/ сутрин в 8:30 е 13-14 градуса.През деня го държим на 24 градуса и в офиса е 21.

    Интересно е , че когато беше минус 10-12 градуса на около 500м от езерото по питата на климатика нямаше лед.Ще дам инфо колко е тока за февруари към 28 ми,когато ми донесат фактурата.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #42

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Osaka 12-ka нискотемпературна бачка без приблеми.

    Аиде всеки да какже как е неговия климатик.



    <div align="right">Originally posted by Julian - 31/01/2005 : 10:05:14</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    мой колега се оплака че целия климатик е натрупан с лед,тече от всяка дупка,твоя как е



    <div align="right">Originally posted by mikk*-*31/01/2005*:* 10:33:32</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">За сервиз си. Извикай ги да дойдат да го видят. Не е нормално да е толкова обледенен. Предолагам че и не топлиу пти това положение.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #43

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    тая тема "замръзна" пък сега е момента да кажете как са климатиците ви.

    Gneral модел ASH9USBCW ,16 квадрата стая,зададени 23 градуса ,термометъра на стената показва 23-24 градуса,външна температура от -9 до -18 го дават на различни сайтове

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #44

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Тук се изговориха всякакви прехвалени инвертори, които се размразяват само за по 1-2мин и т.н., а аз вече няколко дни гледам един прозоречен климатик Санио /на поне 6-7г/, който си бачка и на -5 и на -7-8 и си е топло, няма грижи, няма лед по него.... немога да разбера как става тая работа [8D]





    бтв, ако някой иска, може да чуе едно много неприятно оплакване от

    климатик Фуджицу може да погледне тук http://forum.all.bg/showflat.php/Cat...//fpart/3/vc/1

  18. Novice
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    1
    #45

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Здравейте, прочетох цялата тема и се спрях на марката Панасоник.

    Имам един въпрос каква е разликата между тези два модела:

    CS/CU-PE12CKE и CS/CU-E12CKP освен в цената?

    Апартамента е южен, с пвц и изолация към тавана и стените с прозорци, вътренен апартамент с 2 съединени стаи едната с размери 5.5х3.4 и другата 4.4х2.8 и височина след изолацията към 2.5м. За това помешение ми казаха че трябвало 12-ка. Пак да задам въпроса каква е разликата между двата модела?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 156 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе