Страница 157 от 157 ПърваПърва ... 107147155156157
Резултати от 2,341 до 2,355 от общо 2355

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    15
    #2341

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Сигуно си прав ако удари мълния спасение няма. В момента не разполагам с достатъчно време да изпадаме в полемики и да нищим теории какво става в един траф който е натоварен от квартал или част от него . Ще спомена само ,че скороста на нарастване на напрежението върху консуматорите е достатъчно латентна за да сработи подобен вид защита а и идеята е такива деликатни машини като климите да не бъдат родължително време изложени на опасни за тях напрежения. След още една година пак ще напиша впечатления но не мисля че веднага щом мръдне напрежението всичко изпогаря на момента.Освен това не твърдя че е нещо перфектно има си и недостатъци но пак повтарям 15 месеца без да се е скапало нищо може и да е случайност разбира се ,но като се вземе в предвид, че се захранваме автономно с генератори мнението ми е че върши работа.
    Весела Коледа и от мен на всички.

  2.  
     
  3. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #2342

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Здравейте,сетком-ци и най-вече rudera!От събота/23.12.2006/ съм собственик на DAIKIN F22 GTNS-W,модел 2006г.Впечатления-красиво и почти безшумно външно тяло,красиво и малко тумбесто вътрешно тяло,готино малко дистанционно,без много екстри е климата,вертикалната клапа е автоматична,хоризонталната-ръчна,помещението е около 9 квадрата/кухня,северна без изолация със сменена дограма/,нмастройвам 24 градуса на дистанционното-постига 24 в помещението ,мощна струя ,безшумно вътрешно тяло/слуша се само струята/.За тия пари просто идеален избор,COP HEATING-5.28,EER COOLING-5.62.В момента е на автоматичен режим,много добра работа на машината,има мисля 6 степени на вентилатора.Абе доволен съм ,при положение че засега температурата навън е около -7 градуса и при положение че по тази северна страна не изгрява слънце и колата ми цял ден е заскрежена!Rudera,ако са ти сложили климата ,пиши впечатления!Това е от мен.Весели празници на всички!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #2343

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Здравейте,сеткомци.Един въпрос и от мен,малко страничен може би,но не знам къде точно да го пусна.Откъде в София да си купя електронен кантар до 20 -25 кг,с точност 10-20 гр,на нормална цена,щото не ми се дават 500-600 за Рефко.Кантара ми трябва да зареждам климатици.Ще бъда мн благодарен ,ако получа отговор на : vanko.68@abv.bg

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #2344

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Здравейте,сеткомци.Един въпрос и от мен,малко страничен може би,но не знам къде точно да го пусна.Откъде в София да си купя електронен кантар до 20 -25 кг,с точност 10-20 гр,на нормална цена,щото не ми се дават 500-600 за Рефко.Кантара ми трябва да зареждам климатици.Ще бъда мн благодарен ,ако получа отговор на : vanko.68@abv.bg
    Илиенци;КИТАИСИ,електронен,търговски,цена 100-150 лв.Тегли 30-35кг.,точност5гр.
    За тази цел е о удобно да си вземеш мензура,кантара не можеш да го качваш на високо и трябва винаги да е хоризонтален.Ивестициятя за хубав инструмент винаги се излаща.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    17
    #2345

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Здравейте, имам следното питане. От 2 седмици упорито търся да си купя инверторна 24-ка и не мога да намеря. Ще съм ви много благодарен ако ми дадете някакъв съвет или насока. Весела Коледа.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #2346

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Я не се стискай за рефкото ще ти се изплати нали с него пари ще изкарваш аз съм сигурен че след време ще разбереш и поак него ще купиш но ще ти излезе един кантар ненужен.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    9
    #2347

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Цитат Първоначално публикувано от ivo pm
    какви са ви впечатленията от ЕКОМАТИК и РОЯЛ ЕЛЕКТРОНИКС?
    Да поясня, че не правя реклама на никого и нямам нищо общо с посочените фирми.
    НО: през ноември си купих инвертор Fujitsu от Екоматик с техен монтаж.
    Много съм доволен от отношението им към мен като към клиент, от точността им и най-вече от много чистата и бърза работа при монтажа на машината. Само добри думи мога да кажа за тях.
    Другата фирма до сега не съм я чувал и нямам коментар.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #2348

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Цитат Първоначално публикувано от neznajko
    Да поясня, че не правя реклама на никого и нямам нищо общо с посочените фирми.
    НО: през ноември си купих инвертор Fujitsu от Екоматик с техен монтаж.
    Много съм доволен от отношението им към мен като към клиент, от точността им и най-вече от много чистата и бърза работа при монтажа на машината. Само добри думи мога да кажа за тях.
    Другата фирма до сега не съм я чувал и нямам коментар.
    Абе да ти кажа дано си направил добър избор. ако питаш мен не ме кефят нещо и двете фирми, ще обясня защо пък модераторите да цензурират текста ако е много дълъг.
    1. Аз съм програмист и разбирам малко от климатици защото правих софтуер за изчисление на топлинни мощностти на една голяма фирма в България без да и споменавам името за избягване на рекламата. За тази цел се сдобих с информация до която повечето хора нямат достъп не че много знам ама поназнайвам нещо.
    2. Живея в София в квартал Витоша дето поради факта че няма нищо други за отопление ни парно ни дявол всички ползват климатици- там си е парад на климатиците (Всички марки нови и втора употреба накуп). Ако тука във форума има хора от този квартал могат да потвърдят - едва ли има място в България дето да има толкова много( между другото от две години следя че термометъра на мойта Астра -като изляза от квартал е с два градуса по висок но това е моя теория и не съм сигурен дали се дължи на климатиците в квартала)

    Та от личен опит като пия ракия с комшиите имам доста добро проучване кой кой е поне в София- всеки има климатик и първата приказка е как работи климатика.:-) Изкривени хора а!!!

    Та на темата: Погледнах сайтовете и на двете фирми и това което е много подозрително е че и двете в Google (аз съм програмист) излизат по напред от Техномаркет,Магнум,Технополис и общо взето всички големи фирми дето се занимават с климатици. При това page rank на фирмите е следния по низходящ ред на page rank:

    http://www.technopolis.bg -5
    http://www.technomarket.bg/ -4
    http://www.elite.bg - 3
    ......
    http://www.ekomatik.com/ -3
    http://www.royal.bg -2

    Абе верно че съм изкривена душа ама как стана така че тия две фирми са по напред от големите в Google. Може и да не е добър критерий ама на мен ми се струва че има нещо. И ако има нещо в интернет почвам да се съмнявам дали няма нещо и когато тръгват да продават климатци.




  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    23
    #2349

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Здравейте на всички с климатици и специално на qomor. Oш 5 декември имам вече DAIKIN S25 FTNS - W ,чисто нов .Много тих.Вътрешното тяло на нощен режим, не се чува. Само се чувствува движение на въздуха.Ползувам го само на режим отопление .Не ми препоръчаха автоматичен.През деня го оставяме на 18 град.Вечер го включваме на 21-22 град , при външниТ - 2 / - 5 град.Консумацията е грубо в границите 500-700 вата на час .Но това са ориентировачни наблюдения по външен електромер.Смятам че е ок .Сега след климатика, PVC дограмата и изолацията ми излезе проблем с конденз и мисля как да го решавам.Иначе с климата засега всичко е ок .От qomor очаквам инфо за функциите на дистанционното, които са му дали от сервиза Предполага,че дистанционите на твоя модел/S22 GTNS/. и моя/S25 FTNS/ са еднакви. Предварително благодаря .На всички с климатици весели празници .

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    130
    #2350

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Както бях споменал в един от предишните си постове,моят Дайкин инвертор 2 употр./3.6кВ./на отопление,стая40 м3 югозападно изложение,добра изолация на вс.стени+тавана при задедени 18 гр. поддържа 19-20 в помещението дори когато през нощта темп при нас падат до -7,-10 гр.Та при този режим на работа сравнително често включва и изключва компресора.Явно при най- ниска мощност температурата не се запазва ,а се повишаваи може би заради това изключва.Не мисля,че е преоразмерен за помещението.Може ли някой да ми отговори тези включвания и изключвания вредни ли са за работата на климатика.Трябва ли да му задавам по-високо температура,макар,че тази ме устройва напълно,не ми се ще да я повишавам,защото не ми е комфортно при по- високи градуси,особено нощем.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2351

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Ами мощността си е малко голяма ама какво да се прави като има мания по 12-ки(35-ци). За тази стая 25-ца е напълно достатъчно. Сега с това изключване се губи смисъла на инвертова. Иначе не му пречи сзключването. АКо увеличиш температурата съвсем ще ти замине на вятъра икономичността.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #2352

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    мисл
    Цитат Първоначално публикувано от kantonaa
    Както бях споменал в един от предишните си постове,моят Дайкин инвертор 2 употр./3.6кВ./на отопление,стая40 м3 югозападно изложение,добра изолация на вс.стени+тавана при задедени 18 гр. поддържа 19-20 в помещението дори когато през нощта темп при нас падат до -7,-10 гр.Та при този режим на работа сравнително често включва и изключва компресора.Явно при най- ниска мощност температурата не се запазва ,а се повишаваи може би заради това изключва.Не мисля,че е преоразмерен за помещението.Може ли някой да ми отговори тези включвания и изключвания вредни ли са за работата на климатика.Трябва ли да му задавам по-високо температура,макар,че тази ме устройва напълно,не ми се ще да я повишавам,защото не ми е комфортно при по- високи градуси,особено нощем.
    здравей, мисля че тук трябва да уточниш и нещо друго - на каква степен работи вентилатора на вътрешното тяло, защото ако е на ниска степен топлообмена ще е най-малък и климатика няма да изключва толкова често и обратното, бързо раздвижване на въздуха и по-често изключване на климатика

    @Julian, да разбирам ли че е най-добре инвертора да бъде в такъв режим, че комперора да работи постоянно на ниски обороти без да изключва?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    130
    #2353

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Ами мощността си е малко голяма ама какво да се прави като има мания по 12-ки(35-ци). За тази стая 25-ца е напълно достатъчно. Сега с това изключване се губи смисъла на инвертова. Иначе не му пречи сзключването. АКо увеличиш температурата съвсем ще ти замине на вятъра икономичността.
    Благодаря за бързите отговори!Julian,климатика е 25ца /Даикин F253TX-W/ 2.5 кВ охлаждане,3.6 кВ отопление,т.е. инверторна 9ка.
    SnoopDogy,през деня вентилатора е на 4та степен /5та е максимална/, а през нощта е на автоматичен вентилатор.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #2354

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    пробвай как ще работи на по-ниска степен на вентилатора

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2355

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Цитат Първоначално публикувано от snoopdoggystyle
    мислздравей, мисля че тук трябва да уточниш и нещо друго - на каква степен работи вентилатора на вътрешното тяло, защото ако е на ниска степен топлообмена ще е най-малък и климатика няма да изключва толкова често и обратното, бързо раздвижване на въздуха и по-често изключване на климатика

    @Julian, да разбирам ли че е най-добре инвертора да бъде в такъв режим, че комперора да работи постоянно на ниски обороти без да изключва?
    Инвертора е най добре да работи постоянно. Така е най икономично отоплението. Можеш да пробваш на по ниска степен на вентилаторка дали ще се изключва. Друх е въпроса, че тази машинка е втора употреба и границите на регулиране на компресора можеби не са в толкова широки граници както сегашните инвертори.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 157 от 157 ПърваПърва ... 107147155156157

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе