Страница 144 от 184 ПърваПърва ... 94134142143144145146154 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,146 до 2,160 от общо 2760
Like Tree598Одобрявам

Колко ми харчи климатика...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2146

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Rokera, аз изчислявам моментен разход, не месечен. 185W моментен правят 133кВт/ч за месец.

  2.  
     
  3. Member Аватара на karambam
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    гр. Видин
    Мнения
    200
    #2147

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Месечен разход на двата ми климатика поотделно за целия януари.... гр. Видин.

    Hitachi RAK 35PPA в детска стая 14м2, две стени към студена стая и стълбище, една вътрешна и една външна с 2 см. фибран отвътре и 3,5 м2 обикновена пвц дограма,студен под - с паркет и таванки.
    Поддържани 24гр. денем и 23 гр. нощем, е изхарчил 332 квч. ...към 60лв.( средно по 0,18/квч. смятам! ).
    ...................................................................................................................................................... ...................................................................................................................................................... ............................................
    Fujitsu ASYG 12LECА в трапезария и бокс общо 20м2, една стена към студена стая, две вътрешни и една външна, изолирана отчасти с 5 см. стиропор външно и 2 см. фибран вътрешно(в бокса), 3,5 м2. добре уплътнен дървен прозорец и пвц врата към тераса, балатум (не се усеща топъл, че отдолу гадовете си изолираха тавана), таванки.
    Поддържани 23гр. денем и 22 гр. нощем, е изхарчил 294 квч. ...към 53лв. по моите сметки.

    Иначе фактурата ми е 152лв., но е засечено от 22.12 до 21.01, а аз засичам от 1-ви до 31-ви.( за 3-ма души с всички ел. уреди като пералня, сушилня, 2-3 ТВ-та, ПС-та, бойлер, хладилник и др.).

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2148

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Dodo, редно беше да споменеш, че ти /и Велев/ не отопляваш, а само затопляш някои помещения от време на време или на по "технически" език, явно машините ти работят в "повторно кратковременен режим". Това, че демонстрирате ниски сметки, на всички които се отопляваме истински, е ясно как го постигате. Жалкото е, че така подвеждате някои новорегистрирани ползватели на форума и създавате у тях неверни очаквания. Оставям настрана чистата манипулация, която съвсем съзнателно правите по отношение на "трансформаторните съкровища". Между другото няколко такива поста, като последния ти, слагат кръст на всичките ти технически напъни из форума.
    Само за уточнение: 140лв. като извадим нормалната консумация от 60 тина лева на месец в едно средно българско семейство за битови нужди, прави около 80лв. за три климатизатора, за най студения месец в годината. Простата сметка показва, че средния разход на единия климатизатор е около 185W на час. Възможно е и да не съм прав, но тогава е редно да споменеш за страхотната изолация, която имаш или и твоето семейство се поти и не може да спи при температури над 19С.
    Тони, смятам за редно да говоря само с факти. Прилагам снимка на единия мин - макс термометър във всекидневната, който не е нулиран от есента. Другите два не са по- различни. Жалко е, че вие подвеждате читателите с имагинерната икономичност на съкровищата с трансформатори, произведени незнайно кога и къде. Сякаш забравяте, че принципът на работа / енергопреобразуване е един и същ и разликите са несъществени в ценово / цифрово отношение. Аз съм изказал мнение за качеството и смислеността на тази тема и няма да се повтарям. Машините ми са с таймери, които ги командват, а обитаващите са на работа / училище / детска градина през деня. Не съм се интересувал от средния разход, а от това, дали машините работят коректно и създават необходимия конфорт. "Страхотната" ми изолация е 6 сантиметра термофор, 5 сантиметра вата на каратавана и 10 сантиметра вата между гредите на покрива. Подпокривното пространство не е обитавано в големите студове. Долният етаж се обитава рядко и толкова често се отоплява, до нива максимум 19 градуса. Живеещите у нас се радваме на температури между 21 и 22 градуса, на целия етаж. Спим на 20 - 21 градуса.
    Дано да съм бил полезен и да съм разсеял басните на "правоверните"
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #2149

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    В две-три теми тук е много забавно и четя с интерес!
    ruuni9 я кажи твоите конвектори колко изхарчиха и ние да се позабавляваме малко? При мен от 19.12-18.01 - 127лв - 2 постоянно отопляеми стаи с обща площ около 55кв.м. 23 градуса като сме в къщи и 20 през нощта и останалото време (по празниците бяхме вкъщи). Всичко вкъщи е на ток като единствено има слънчев колектор който дори и сега помага малко или повече за топлата вода. Лятото, заради колектора, бойлер не се пуска и сметките са по 30лв.

  6. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #2150

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Не искам да влизам в полемика с никой! Просто чета с интерес 2-3 теми за климатиците и се забавлявам как си ги мерите! Като гледам коментарите не са в помощ на четящите ги, какъвто е смисъла на форума, а кой е по-по-най! Аз моите сметки не ги крия и ще ти ги кажа - от 16.12 до 15.01 - 260лв и от 16.01 до 15.02 - 280лв. Миналата зима по това време бяха 250лв и 270лв. Но, не харесвам духането и шума на климатика и затова съм на конвектори. Това че, два-три месеца ще платя малко повече ток не ме притеснява, справям се. Макар че, се замислям за хола евентуално да сложа климатик и да махна 3 киловатовия конвектор.Но, ще помисля още!
    popov одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2151

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    А, лятото не ти ли трябва охлаждане?

  8.  
     
  9. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #2152

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Не! Апартамента е с две северни стаи и лятото е много приятно.

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2153

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Късметлия! Моят е изток-запад и първият си климатик купих през август 2005г., след 3 безсънни нощи.

  11. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #2154

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Чудя се дали заради 2-3 по големи сметки да давам пари за климатик при положение, че охлаждане не ми трябва? Но, от друга страна тези 3Kw са доста! Иначе, за двете спални твърдо съм за конвектори!

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #2155

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    Не искам да влизам в полемика с никой! Просто чета с интерес 2-3 теми за климатиците и се забавлявам как си ги мерите! Като гледам коментарите не са в помощ на четящите ги, какъвто е смисъла на форума, а кой е по-по-най! Аз моите сметки не ги крия и ще ти ги кажа - от 16.12 до 15.01 - 260лв и от 16.01 до 15.02 - 280лв. Миналата зима по това време бяха 250лв и 270лв. Но, не харесвам духането и шума на климатика и затова съм на конвектори. Това че, два-три месеца ще платя малко повече ток не ме притеснява, справям се. Макар че се замислям за хола евентуално да сложа климатик и да махна 3 киловатовия конвектор.Но, ще помисля още!
    Адмирации за това че си искрен, но не знам защо обвиняваш, че другите не са. Сравненията между различни потребители не са никак уместни, но все пак може да се добие груба представа колко излиза отоплението с климатици.
    Този пост е редактиран от avenger; 18-02-16 в 18:26.

  13. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #2156

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Никой не съм обвинил никъде! Ако някой се е почувствал такъв - извинявам му се, нямам за цел да обвинявам!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2157

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Последните ни две сметки са 142 и 140лв климатиците не се гасят предимно на 21-22 градуса са инверторите конвенционала на 20 в спалнята. Последен етаж съм съседа отдолу не ме топли защото си сложи гипскартон с камена вата дори и на тавана. Апартамента е с външна изолация а спалнята която е с две външни стени е и с вътрешна 2см и отгоре с пвц ламперия навсякъде сме с окачен таван а и не държа отворени врати към коридора. Не ми пука кой какво мисли топло ми е и не плащам много все пак.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #2158

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Да се разпиша и за тази година, от 17.12.2015 - 17.01.2016 - 149,50 лева. От 17.01.2016 до 18.02.2016 - очаквана сметка според мое засичане 141 лева. От 29.01.16 вървят и трите климатика + всички електроуреди( пералня, съдомиална, сушилня, бойлер, хладилник и фурната). Като изолация фасадата е с 5 см EPS на плътност 17. Климатиците ги държа на 22 градуса непрекъснато.


    п.п. Та супер доволен съм и от изолацията и от новия климатик.
    Този пост е редактиран от Иван Вълков; 18-02-16 в 21:26.

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #2159

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    ай де пак да ва разлая.....тъщата живее сама,ползва една стая(от 90 кв.м. краен панелен апартамент),но отоплява и коридора(около15-17 кв.м общо.) понякога.поне две съботи в месеца внуците са и на гости,като поддържаната температура е 19-21 градуса .за цялото домакинство(готви на ток и газ 50/50)за декември месец с една БОКЛУКЧАВА ДР-ка.......55 кинта.тя през деня е на работа,но машината не се изключва.............ии аз бях учуден ма толкоз

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2160

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Остава ни по-малко от месец и половина да се радваме на старите цени на тока. От 1-ви април политиците като либерализират пазара, в най-добрия случай ако имаме късмет ще ни увеличат тока само с 15-20 процента. А ако нямаме късмет, цената на тока може да скочи и с 30%.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Колко ми харчи климатикът - Real Time
    От Board_Man във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5577
    Последно: 12-06-19, 21:50
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Колко ток харчи 1 компютър на месец
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-05, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе