Страница 135 от 184 ПърваПърва ... 85125133134135136137145 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,011 до 2,025 от общо 2760
Like Tree598Одобрявам

Колко ми харчи климатика...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #2011

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    В къщата имам 200 лева ток, в апартамента 60 с двете Тошиби, сиреч при мен, наистина имат висок COP!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2012

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Много е 216лв, що харчат толкова японките в топлия Бургас?
    Много, колко да е много... я да си каже той колко му е била сметката с Бащата на климатиците ли беше... Майката на климатизацията ли...
    blue1 одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #2013

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    За декември - 57лв, миналата година беше 90лв. Тошовците не са спирани почти, освен ако не пече много и външна около 12 и нагоре... Източно изложение и с тея френски прозорци някой път като напече и без климатик е 23-24 в стаята, а от тази зима имам и комшии на долния етаж

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2014

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Скоро да са ти проверявали/сменяли електромера? Такава сметка не съм имал от май 2000 г.
    spas.slavchev одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2015

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    За какво ти е въобще отопление? Френските прозорци с какъв стъклопакет са? При мен само бойлера ще има такава сметка.
    SPSt одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2016

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    На снимка 1 - отопление на 60 кв.м. площ (3 стаи, 21 - 22 градуса) с двата дайсейкая в подписа + 100 л. бойлер + готвене на ток, миялна и пералня всеки втори ден и т.н.
    Но снимка 2 - постоянно отопление на 60 куб. м. таванско помещение с етерата от подписа, температура точно 20 градуса + 6 цикъла на сушилня с термопомпа.
    Изразходваната енергия доказва имагинерните предимства на к2у с нереален COP, пред европейските модели:
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg 1.jpg‎ (32.8 KB, 192 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 2.jpg‎ (32.8 KB, 116 Прегледи)

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2017

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    не знаех ,че КОП 5.5 на японски климатик е нереален а на тошиба 8 е реален ама то за това е форума да се учи човек
    Aleksandars и Kasap харесват това.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2018

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Различни са условията, при които се мери COP. Коментирано е и преди, няма нещо ново. Другото, което не знаеш е това, че реалностите с COP и при европейските модели не съвпадат с този на хартия.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2019

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Другото, което не знаеш е това, че реалностите с COP и при европейските модели не съвпадат с този на хартия.
    Да бе, занижават ги умишлено, за да не почнат джапанките да купуват чешки клими.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2020

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    ами как става така тогава ,че японски модел с нереален коп 5.5 харчи с 30% по малко от европейски модел с реален коп 5.5 в същата стая при същите условия ..

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2021

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    А тези колко ще харчат?

    Screen shot 2015-02-07 at 1.21.18 PM.png

    Вече изглежда има клими К1У за европейския пазар с добри параметри и то от любимата на форума марка...

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2022

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Жалката истина е, че 90% от климите за Европа са кенефи - факт. Колкото пъти съм направил компромис да сложа нещо по-евтино съм имал проблеми. Да не говоря за една марка дето си сменя модела всяка пролет. Нямам сложена машина, да не съм ходил да и бая на ламарините на новия им модел 2014-та. Ако и да се развърта 12-ката до 6.00 киловата. Пълно разочарование, по-зле са и от Дайкин. Работела в студа, била на добра цена, топлела, имала екстри и части. ОК, ама дрънчи като за машина от 500 лева. Една сложих без да дрънчи и ми се обадиха след 20 дни. Има малко добри машини на пазара и разбира се, не са без пари. Реално само с две марки нямам проблеми.
    Този пост е редактиран от Mega; 07-02-15 в 21:49.
    Alexi и Kasap харесват това.

  16. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2023

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Жалката истина е, че 90% от климите за Европа са кенефи - факт.
    Както обичам да казвам не е луд тоя дето яде баницата, а тоя дето му я дава...

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2024

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Както обичам да казвам не е луд тоя дето яде баницата, а тоя дето му я дава...
    Ами гледам сега свалят цената на Emura-та, защо ли. Няма нищо продадено. Пълен срив.
    AC_From_Hell одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2025

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Ами гледам сега свалят цената на Emura-та, защо ли. Няма нищо продадено. Пълен срив.
    Чувам, че те са единствената марка, която няма да качва цените въпреки долара, защо ли? Щели да имат Wi-Fi във всеки битов модел, защо ли?

    Няма как иначе да оцелеят. Предлагат гадна баница на високи цени, а хората вече не са толкова вманиачени по приказките за "мерцедес" и тем подобни. Самият факт, че за 2014 таргетите им бяха по-ниски от тези за 2013 говори за ситуацията (не ги изпълниха нито 2013, нито сега и то от порядъка на 30-40% неизпълнение). Тази година ще са още по-ниски. От 3 години се плъзгат здраво по наклонената плоскост, а за сметка на това марки, които не правят боклуци или поне ги продават под други звания (напр. Тошиба/Кериър) са във възход.

    В крайна сметка чудото на техниката, в което нямаше никакво чудо, освен милиони за маркетинг си намери майстора. Фактът, че дори и в Италия (меката на дайкин) продажбите им падат главоломно (170 на 140 млн евро 13/14) и на тяхно място застават МЕЛКО (100/115 млн евро 13/14) и Самсунг (90/105 млн евро 13/14) също е доста показателен. Е там и хората гледат параметри, а не само етикети, което също е много важно.

    (Сумите са само пазар за професионални системи - мултисплит, термопомпи, VRF и CAC)

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Да не говоря за една марка дето си сменя модела всяка пролет. Нямам сложена машина, да не съм ходил да и бая на ламарините на новия им модел 2014-та. Ако и да се развърта 12-ката до 6.00 киловата. Пълно разочарование, по-зле са и от Дайкин. Работела в студа, била на добра цена, топлела, имала екстри и части. ОК, ама дрънчи като за машина от 500 лева. Една сложих без да дрънчи и ми се обадиха след 20 дни.
    Аз и доста други колеги нямаме никакви такива оплаквания от въпросната серия.
    Този пост е редактиран от AC_From_Hell; 07-02-15 в 22:12.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Колко ми харчи климатикът - Real Time
    От Board_Man във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5577
    Последно: 12-06-19, 21:50
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Колко ток харчи 1 компютър на месец
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-05, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе