Страница 11 от 116 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 1727
Like Tree8Одобрявам

Собственици на климатици 100V

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #151

    Re: Собственици на климатици 100V

    Бен Тарп, серията Дайсейкай за японският пазар за 2006 година е от три класа с по 10 модела с различна мощ. Първата серия и най-класната е GDR след това GR и последната е GX. Основно се различават по СОР и по екстрите които имат класовете при най-високия клас СОР е 4.97 при модела които теб те интересува е 3.79 и при GX е "едва" 3.62, но той е чист откъм екстри. Това което теб те интересува е


    Capacity
    Heater 6.0kW (0.8 - 8.6)
    Cooling 5.0kW (0.8 - 5.4)
    Power consumption
    Heater 1,580W (125 - 2,600)
    Cooling 1,950W (150 - 2,050)
    Fishers plasma cleaning mold
    A g plasma air purifier
    Pre antibacterial filter
    Good Sleep tight
    Reheat dehumidifier
    Energy saving
    Auto Cleaning
    Glow remote control
    Cleaning lamp notified of the indoor unit.
    Indoor Power (200 V single-phase 15A) piping more than 15 m in length.
    Low-temperature heat capacity 6.2 kW

    Разликата с GDR е аспирацията, ако можеш да си го позволиш не прави компромис.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    55
    #152

    Re: Собственици на климатици 100V

    Защо така чета и се чеша по главата и се чудя какво става в тоя форум. Аз ли бадева съм ходил толкова години на училище че и инженер съм станал. Вие искате да кажете, че климатик на 100 волта е по ефективен от климатик на 200 волта или нещо подобно. И при стандартна мрежа у нас 220 V / 50 Hz вие ми говорите за 110 V/ 60 Hz. Компютърните захранвания работят в тоя диапазон - 100 - 240 волта. Но там е ясно какво става. Но щом на климатика ти пише 110 а ти да го гласиш за 220, не знам, но звучи налудничаво. И при 110 волта консумацията на ток е двойно по голяма. И друго - в Япония е 60 HZ честотата на напрежението, а в България и повечето страни по принцип е 50 Hz. Ти като сложиш трансформатор го правиш 110 V, ама честотата си остава пак 50, няма да стане 60 Hz. До тук все несъотвествия с изискванията на завода производител - и после искате чудеса от тях. Май трудно стават. Подкрепям мненията на другите - купете си ново и с гаранция, май и "китайско" и фирма която монтира правилно. И не на последно - китайците правят не лоши неща, гледам куца им още малко управлението и софта, ама ще го оправят и него скоро


    Приятел да беше почел повечко и по-малко да се беше чесал по главата. Това което си написал почти на 100% не е вярно. http://www.kropla.com/electric2.htm BLUE1


  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    13
    #153

    Re: Собственици на климатици 100V

    Не знам как става Радо, но е факт. Говоря от личен опит. Преди 3 месеца смених 3 Хаера инвертори и сложих нови клими на 110 волта. Ами мога да кажа, че сметката ми за тока падна осезателно. Как няма да съм доволен. Сега съм тръгнал да избирам за една виличка и пак към японско се ориентирам. Явно има някой неща, които инжовете у нас не могат да осмислят.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,774
    #154

    Re: Собственици на климатици 100V

    radoo, стандарта в Япония е 100V и 50 Hz!!!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    55
    #155

    Re: Собственици на климатици 100V

    мдаа... явно аз съм останал с грешно впечатление че е 60 Hz за което се извинявам, написах го без да проверя предварително. Но ще потърся точни данни за загуби и т.н. ще напиша пост. А за тия които ги ползват 100 волтовите - какво да кажа - освен да харчат повече реактивна енергия което не отчитат нашите електромери - - ако е така - давайте смело

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #156

    Re: Собственици на климатици 100V

    много народ се насочи към японските клими ,май 3тия ми климатик ще е на 100 волта .. каквито и загуби да има трафа коповете им са над 5 и ще са по икономични от европейските модели .. а и цената им е повече от приемлива .. някой има ли Daikin F22HTNS/GTPS или Toshiba RAS-2217AD да сподели впечатления от 1ва ръка ?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #157

    Re: Собственици на климатици 100V

    Daikin F22HTNS 2 броя. Единия в стая 16 кв , другия в 20 кв и двете са с PVC дограма и са тухла - Варна. Темп която се подържа е 22 гр през деня и 20 гр. през нощта. За ток повече от 140 лв на месец не сме плащали когато работеха 24/7 през зимата.
    Размразява като Daisekai III както беше обяснил някой на около 90-120 мин за около 5-6 мин. Не са се обледенявали, но имаха скреж която като допра пръста и изчезва.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #158

    Re: Собственици на климатици 100V

    а с шума как са ,дават ги 19 дб което е наистина малко стига да отговаря на истината ... припукване на пласмаси има ли ..

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    13
    #159

    Re: Собственици на климатици 100V

    http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=201
    http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=179
    http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=177
    Пичове, дайте акъл кое да взема. Тоя черния е направо убийствен, ама и другите ги бива. Ще ги слагам в една стая към 40квадрата.

  12. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #160

    Re: Собственици на климатици 100V

    VAviLON
    Пич! Нито един не става за стая 40 квадрата!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    13
    #161

    Re: Собственици на климатици 100V

    Защо така мислиш? При тия киловати не е ли достатъчно Колко по-мощен трябва да е? Предложи нещо ако разбираш.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #162

    Re: Собственици на климатици 100V

    VAviLON
    От трите, които си посочил най-мощния е с 3,6кв. на отопление, което е крайно недостатъчно за твоята стая, колкото и добре да е изолирана тя. Спроред японските стандарти, този климатик е за стая от13 до 16кв.м. според нашите тук става и до 25кв., а според термо клима до 45км....което е меко казано смешно едно, че всичките му характеристики ще идат на майната си, друго, че няма да се справи.
    За справка - Японеца препоръчва по минимум 80W на кубически метър за отопление....което е малко прекалено

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    13
    #163

    Re: Собственици на климатици 100V

    http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=205
    http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=167
    http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=214
    Добре де тия дали ще са достатъчно? Да не ме изпепелят
    Преди като бях с Хаер, с 12 инвертор топлех добре 28квадрата, а показателите му са бая по-слаби от на хиперинверторите. Утре ще взема да ида да видя какво ще ми кажат във фирмата.

  17. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #164

    Re: Собственици на климатици 100V

    VAviLON
    Хаера ти едва ли е бил с номинална мощност под 4кв., освен това стаята е била 28кв., а не 40. Имам чувството, че гледаш максималните, а не номиналните отдавани мощности, което е грешка. Иначе, във въпросната фирма ще ти наговорят доста глупости, особенно ако те усетят, че не си много в час.
    Тези вторите, които си посочил имат по-голям шанс да се справят, но немога да ти кажа със сигурност....опиши обстойно помещението!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    13
    #165

    Re: Собственици на климатици 100V

    Помещението е хол във вила. Общо взето е много добре изолирано. Притеснява ме, че едната стена е почти изцяло прозорци, но гледа на юг и дограмата е добра. Колко киловата трябва да е номинала според теб? Айде и другите да се включат ако имат наблюдения да не останат с впечатлението, че си говорим само двамата Иначе съм взимал климатици от тях. И Хаерите навремето и новите японските за апартамента са от тях и проблеми не съм имал аз поне
    И само да питам тия последните, които написах на какво се равняват- 14, 16 бтю? Знам, ч е киловатите са важни, обаче все пак?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 116 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Собственици на климатици 100V - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1648
    Последно: 14-01-24, 12:51
  2. Мнения от собственици на климатици LG
    От zhelko във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 15
    Последно: 27-07-15, 18:50
  3. Въпрос за климатици 100V
    От kaki във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 51
    Последно: 06-10-13, 10:10
  4. Собственици на климатици
    От Vanquished във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 122
    Последно: 02-02-12, 18:32
  5. Отговори: 2
    Последно: 12-08-11, 23:17

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе