Страница 14 от 116 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 1727
Like Tree8Одобрявам

Собственици на климатици 100V

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #196

    Re: Собственици на климатици 100V

    За да ти отговоря точно на този въпрос ми трябва книжката на модела, но в момента я нямам за това говоря по памет. Първият надпис е автоматичен а вторият е за нощен режим т.е. най-тих вентилатор. А той Алекси ме изпревари.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #197

    Re: Собственици на климатици 100V

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    би трябвало да е quiet - тих режим
    На грешна посока сте и двамата функцията само почистване се изпълнява от Дайкинът само при изключено положение и както blue1 спомена подгрява серпентината до~~~ 60 градуса при режим на отопление или охлаждане бутонът не функционира по обясними причини , грижа за кожата е автоматично програмиран режим за следене на влажността в помещението и нейното поддържане на ниво 55% с цел стоп на дехидрацията , РЕЖИМЪТ Е ПРЕДНАЗНАЧЕН ЗА ЯПОНИЯ с оглед островното и разположение и висока концентрация на влажност на места до 90%

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    112
    #198

    Re: Собственици на климатици 100V

    Здравейте,нека се включа и аз.От три години ползвам климатик закупен втора употреба,внос от Япония.Климатика е SHARP-AY-F22SE-W-инвертор.Монтиран е на 7ет.,на чисто северна стена.Първата зима(а тя беше онази с температури от по -25гр.,и надолу)беше страшно,климатика се представяше много зле.Включваше се за около 10мин.да работи,и след това спираше и започваше да размразява външното тяло,и така 20-25мин.,а интересното беше че при по-голямата част от времето,когато размразяваше,външното тяло вобще не беше замразено.Така стаята истиваше(около 15кв.м)и нямаше никакъв ефект от този климатик.Обадих се на фирмата,от която си купих климатика(Валдес-ООД),да видим как да отстраним проблема.Те дойдоха на следващия ден,ровиха,гледаха,изкараха датчика за индикация на топлина на вътрешното тяло ,но проблема така и не се реши.Нищо не направиха.Тогава един приятел занимаващ се в тази свера ме посъветва да си направя нещо като кожух от ламарина и да го сложа на външното тяло(без да закривам перката,разбирасе),за да може да го претпазва от силния вятър(който за тук-Варна е нещо нормално)за да не се лъжат датчиците и да не си ''мислят'',че постоянно тялото е обледенено.И така след опита чудото стана-климатика заработи много по-добре,не спираше толкова често,поддържаше си температурата.
    И така до днес аз съм нямъл никакви по-сериозни проблеми с него.Веднъж ми изгоря четирипътник,но той беше в гаранция,и ремонта беше безплатен.Извода ми е че климатиците втора употреба внос от Япония са добри,само малко по-чуствителни.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #199

    Re: Собственици на климатици 100V

    Да bokanegra приятелят ти явно разбира от климатици, виждал съм в японските сайтове, че продават специални предпазни капаци за външните тела които не позволяват на вятъра да продухва директно питата като същевременно машината може да работи и да се вентилира според нуждите си. Имай предвид, че машината която си закупил е произведена през 1995 година и не е с кой знае какви показатели и с оптимална мощ на отопление 3,2 киловата така, че се справя доста добре точно защото е японска.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    30
    #200

    Re: Собственици на климатици 100V

    Здравейте всички. След като прочетох мненията за клими на 100 волта и евентуалните вносители, имам въпрос към blue1. Прегледах целият нет и по евтини от тези на Димели не видях (ако модератора сметне че е реклама нека да го изтрие), макар че имат слабо разнообразие. Звъннах във фирмата и ми казаха че чакат контейнер към края на май (може и да ме връзват). Та въпросът ми е коя е тази фирма вносител със сервиз и без сайт в БГ. Ако имат сайт прати линк да сравня еднакви модели. Ако нямат може да им направя
    Не съм служител от Димели.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #201

    Re: Собственици на климатици 100V

    контейнера всички го чакаме

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    32
    #202

    Re: Собственици на климатици 100V

    Специално аз съм видял същите климатици , които продава Димели , но на по-ниски цени в Пловдив на улица "Янко Сакъзов " .

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #203

    Re: Собственици на климатици 100V

    За същата фирма става въпрос, колега stanislavov. Не искам да и пиша името защото според мен би се тълкувало като реклама.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #204

    Re: Собственици на климатици 100V

    Искам да възродя темата с въпроса някой може ли да ме ориентира какъв е компресора на National CS-H 254A-W /скрол или бутален/.От кога до кога се произвежда и въобще впечатления от марката.Изчетох всичко във форума така ,че ако има нови впечатления ще се радвам да ги чуя.От днес съм собственик на такава машина и от 30 минутното ми наблюдение съм възхитен.По-тих е от DAIKIN от и МНОГО по-тих от CORONA.
    Само да напомня,че говорим за 100V.ЯПОНСКИ климатици.Спам за Мидеи , Осаки мисля ,че няма място в темата.
    Благодаря предварително!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #205

    Re: Собственици на климатици 100V

    CS-H254A модела е в производство от средата на 2004 година до средата на 2006. Компресора е СКРОЛ при всички модели с означение CS т.е. всички битови машини, поне така беше до 2001 година. Иначе Матсушита произвеждат и роторни компресори.
    Охлаждане капацитет 2,5 (0,9 ~ 2,7) кВт
    Мощност потребление 485 (160 ~ 580) W
    СОР 5,15
    Максимален шум вътре 44db, извън 46db
    Обезвлажняване капацитет 1.4L / ч
    Топлинна мощност 3,0 (0,9 ~ 3,9) кВт
    Мощност потребление 555 (155 ~ 890) W
    СОР 5,41
    Максимален шум вътре 46db извън 47db
    При външна температура 2 ℃, топлинна мощност 2.8kW потребление 790W СОР 3,55



  13. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #206

    Re: Собственици на климатици 100V

    Отново и за пореден път поднасям благодарностите си към blue1.Без теб този форум няма да е същият!

    P.S-Извинявам се за офтопика.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #207

    Re: Собственици на климатици 100V

    Понеже многократно в различни теми се дъвче въпроса за загубите в трансформатора при климатици на 100 волта позволих си да направя някои приблизителни изчисления и мисля че мястото им е в тази тема.
    Ето една статия за трансформатора в която има таблица за КПД/коефициента на полезно действие на трансформатора / η / съобразно натоварването / β / и “косинус фи” на товара / фигура 2.12 към края/:
    http://ets.ifmo.ru/tolmachev/et2/lec2/text.htm


    Нека вземем един климатик на 100 волта например Sanyo SAP-EX22T с номинална консумация на отопление 0,45 kw и СОР=6,22:
    http://dramaxclima.com/index.php?opt...d=14&Itemid=46
    На климатиците се слагат трансформатори с мощтост 1300,2000 VA съобразно максималната мощност на климатика така че да не се запали трансформатора при работа на климатика в максимален режим.За нашия климатик трябва трансформатор 1300 VA 220/100 V и 13 A на вторичната страна. “Косинус фи” на климатика в никакъв случай не е повече от 0,8 тъй като климатика не е активен товар.
    В нашия случай трансформатора работи при номинално натоварване β=450/1300=0,35 и КПД=0,88: загубите в трансформатора са 450*0,12=54 вата .
    Общата консумирана мощност е 450+54=504 вата оттам СОР= 2,8/0,505= 5,55.
    Поради загубите в трансформатора СОР спада от 6,22 на 5,55.Отделно загубите на празен ход на трансформатора ги има и когато климатика е изключен от дистанционното и се сумират целогодишно.Често пък с цел по ниска цена на трафа се слагат трансформатори” гаражно изпълнение” които са с по лоши характеристики.
    Климатиците на 100 волта са доста добри но при нас работят с малко по ниски показатели.


  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #208

    Re: Собственици на климатици 100V

    @dan66,
    Всичко е точно така, но колко е максималната мощност при номинална 0.45KVA?
    Някакси ми се вижда прекалено това трикратно презапасяване и от там работа на трафа в лошата част на характеристиката.
    Мисля, че един добре направен тороидален траф с мощност 800W в случая е напълно достатъчен, и тогава ще имаме КПД=0.93 и загуби само 32W.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #209

    Re: Собственици на климатици 100V

    Според мен тороидален трансформатор с КПД 88% е доста некачествен, ако се вярва на спецификацията на тези който ги произвеждат в Казанлък КПД то им е 96%. В крайна сметка тъй като изчисленията за загубите при трансформаторите са сложни и с доста неизвестни когато става въпрос за готов продукт, точно за това съм засичал с електромер (нов) разхода за час на моите три трафа. Резултата беше 45 вата на час за трите и то при условие, че машините бяха включени към трафовете, а те даже и в режим на готовност имат консумация.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #210

    Re: Собственици на климатици 100V

    Максималната отоплителна мощност на Sanyo SAP-EX22T е 5,7 kW с консумация около 1,2 kW.Всеки може да сравни с подобен модел с максималната отоплителна мощност 5,7 kW например от тук:
    http://www.eakon.jp/model2008/sanyo/sa_siyou.html
    В една друга тема един колега монтажник на климатици споделаше че слагат 1600 VA с вторичен ток 16 A.
    Да много неизвестни има при смятане на КПД на трансформатора но май в посока за неговото намаляване като например че “Косинус фи” на инверторния климатик сигурно може да падне до около 0,7 или че климатика рядко работи при номиналната си мощност а най често под нея и т.н.
    Относно измерването на blue1 то той е измерил единствено загубите на празен ход на трансформатора.
    Честно казано не виждам смисъл повече да спорим .Всеки сам може да си направи някакви изводи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 116 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Собственици на климатици 100V - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1648
    Последно: 14-01-24, 12:51
  2. Мнения от собственици на климатици LG
    От zhelko във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 15
    Последно: 27-07-15, 18:50
  3. Въпрос за климатици 100V
    От kaki във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 51
    Последно: 06-10-13, 10:10
  4. Собственици на климатици
    От Vanquished във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 122
    Последно: 02-02-12, 18:32
  5. Отговори: 2
    Последно: 12-08-11, 23:17

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе