Страница 332 от 372 ПърваПърва ... 282322330331332333334342 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,966 до 4,980 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #4966

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Daikin FVXS25


    Mitsubishi FD25VABH


    На Хитачито нямам Sonoff , поддържам 24 градуса на всякъде.
    Дайкинът е в 21м2, мицубишито в 13м2, вратите към коридора са отворени.

    Сметката за ноември от 4.11 до 4.12 ми е 211лв, вероятно надписана. Без климатици токът е 70-80лв.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #4967

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Не знам тук какво смятаме и мерим, но знам със сигурност, че копелетата от ЧЕЗ, а и от другите ерп-та, лъжат.

    Давам само малък пример - на 9ти януари по обед ходих да снимам електромера си, а на 10ти са дошли да го отчетат. Давам пример само с нощната тарифа, че е най-точно, понеже от 9ти на обяд до 10ти на обяд е минала една нощ.
    Разликата в киловати от това, което съм снимал и това, което са отчели на другия ден е 15кw. 15kw да се насера не мога да изгърмя за 8ч през нощта - това прави по 1875w разход на час.
    Топля се две нокрии 14 в хол, които в нормален зимен студ харчат средно по около 350w eдната, а другата 450w, поддържайки 21-22гр. В спалнята спим на 18-19гр и климатика почти не работи, бойлера не е ползван, хладилника харчи нищожни ватове. Има един рутер и 2 телевизора на стенд бай.


    Как се правят 1875w на час нямам обяснение.
    Този пост е редактиран от dddilian; 17-01-19 в 22:08.
    rosswen одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4968

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от dddilian Виж публикацията
    Не знам тук какво смятаме и мерим, но знам със сигурност, че копелетата от ЧЕЗ, а и от другите ерп-та, лъжат.

    Давам само малък пример - на 9ти януари по обед ходих да снимам електромера си, а на 10ти са дошли да го отчетат. Давам пример само с нощната тарифа, че е най-точно, понеже от 9ти на обяд до 10ти на обяд е минала една нощ.
    Разликата в киловати от това, което съм снимал и това, което са отчели на другия ден е 15кw. 15kw да се насера не мога да изгърмя за 8ч през нощта - това прави по 1875w разход на час.
    Топля се две нокрии 14 в хол, които в нормален зимен студ харчат средно по около 350w eдната, а другата 450w. В спалнята спим на 18-19гр и климатика почти не работи, бойлера не е ползван, хладилника харчи нищожни ватове. Има един рутер и 2 телевизора на стенд бай.


    Как се правят 1875w на час нямам обяснение.
    е как къде от бай мангал . Той ток не плаща . Той беден .Той си го” бере”.
    papadodo одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #4969

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от dddilian Виж публикацията
    Не знам тук какво смятаме и мерим, но знам със сигурност, че копелетата от ЧЕЗ, а и от другите ерп-та, лъжат.

    Давам само малък пример - на 9ти януари по обед ходих да снимам електромера си, а на 10ти са дошли да го отчетат. Давам пример само с нощната тарифа, че е най-точно, понеже от 9ти на обяд до 10ти на обяд е минала една нощ.
    Разликата в киловати от това, което съм снимал и това, което са отчели на другия ден е 15кw. 15kw да се насера не мога да изгърмя за 8ч през нощта - това прави по 1875w разход на час.
    Топля се две нокрии 14 в хол, които в нормален зимен студ харчат средно по около 350w eдната, а другата 450w, поддържайки 21-22гр. В спалнята спим на 18-19гр и климатика почти не работи, бойлера не е ползван, хладилника харчи нищожни ватове. Има един рутер и 2 телевизора на стенд бай.


    Как се правят 1875w на час нямам обяснение.
    Направи им една жалба ,и ще дойдат да ти свалят електромера и да го тестват.Това с писането на ръка е отживелица.Ние който сме при ЕВН сме с елетромери с дистанционно отчитане.Откакто са ги сложили всичко е точно и няма надписвания.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4970

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Направи им една жалба ,и ще дойдат да ти свалят електромера и да го тестват.Това с писането на ръка е отживелица.Ние който сме при ЕВН сме с елетромери с дистанционно отчитане.Откакто са ги сложили всичко е точно и няма надписвания.
    Това с тестването е "кауза пердута". В тоя филм играх преди 3-4 години и единственият ефект беше 60-70 лв. назад и разходка до Метрологията да взема Протокол от 7 листа в който пише, че електромера на ЕВН е ОК. Междувременно електромерът се сваля и носи в Метрологията от служители на ЕВН.
    Gyokov, Mega, corsairman01 и 2 други харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #4971

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    И аз мисля, че няма да има файда, ако заявя, че искам да се тества, ама може и да пробвам.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4972

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Преди да си дадеш парите, запознай се подробно с процедурата. По смислено е първо сам да си направиш тест с уред със сравнително еталонна мощност /1000 или 2000W/ и ако установиш голяма разлика, тогава да се обърнеш към ЕРП. Имай в предвид, ако не знаеш, че след метрологичната проверка, електромерът не ти се монтира обратно, а остава този който са ти сложили след демонтажа на проверявания.
    Genadi80 одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #4973

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Това с проверка на електромера е загубена кауза. Всеки знае, че тока се надписва за да им излезнат сметките.
    dimjek одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #4974

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Е не ни ли начисляваха и кражбите ... под формата на такса загуби в електропреносната мрежа или нещо подобно То затова не им пука какво става в махалите.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #4975

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от dddilian Виж публикацията
    Давам само малък пример - на 9ти януари по обед ходих да снимам електромера си, а на 10ти са дошли да го отчетат. Давам пример само с нощната тарифа, че е най-точно, понеже от 9ти на обяд до 10ти на обяд е минала една нощ.
    Разликата в киловати от това, което съм снимал и това, което са отчели на другия ден е 15кw. 15kw да се насера не мога да изгърмя за 8ч през нощта - това прави по 1875w разход на час.
    Здравей, колега, първо провери дали при теб всичко е изрядно. Например:

    Самият ти отчете ли показанието на електромера СЛЕД тяхното засичане? Откъде знаеш, че наистина не е показвало с 15 киловатчаса повече? Въпросът не е можеш ли да изхарчиш 15 киловатчаса за нощ, а дали наистина си ги изхарчил. Поглеждаш електромера и това е. Щом имаш достъп - погледни часовника му. Може да се окаже, че само мислиш, че си на нощна тарифа, а тя да се е изместила във времето. В някои случаи това е в твоя полза, например ако часовникът на електромера е избързал, ще ти отчита нощна тарифа по-рано вечерта, а понякога това съвпада с най-голямата консумация. Например ако ти е напред с 3-4 часа, ще започне да ти отчита нощна в 18:00 часа. Дори заради това да са ти отчели 15 на нощна - значи са ти отчели 15 по-малко на дневна. Супер, спестяваш 70-80 ст. Не е много, но пък кой ти ги дава, за 30 дни са 24 лева. Може би не е така, но само давам пример какво може да се е случило.

    Моят електромер избързва много и като стане 1 час разлика, подавам заявление да го сверят. Просто така ме устройва, до 1 час да си мълча и някои уреди у дома са съобразени точно с това избързване - пералня и бойлер. Когато е 21 часа, електромерът ми показва 22:00 и превключва на нощна. Аз обаче си пускам бойлера в 21:05 и така по-рано имам топла вода и си вземам душ преди лягане. Пералнята пък я пускаме с отложен старт в 04:00 сутринта, когато електромерът показва 05:00. Най-голямата ѝ консумация е през първите 60 минути, тогава подгрява вода няколко пъти.

    В крайна сметка е много лесно да погледнеш фактурата си и да видиш какво пише на нея. Ако показанието не е точно - подай заявление за засичане поради грешка и декларирай данни от определен ден и час, които си записал, а ако е точно - тогава може някой да краде от теб или електромерът да не отчита точно, което вече е неприятно и едва ли ще е само за ден.

    Друго, което се сещам - видял ли си отчетника в момента на отчитане? Може да е дошъл на 11-ти, а тогава вероятно вече си ползвал бойлер? Не знам дали е възможно да дойде на 11-ти, а в неговите документи да запише, че ги е отчел на 10-ти, само предположение на какво може да се дължи разликата.

    Това с "надписването" не е много реално, защото ако ползваш 1000 киловатчаса на месец, за 2 месеца ще ползваш 2000. Електромерите не се зануляват, а продължават броенето, така че ако тоя месец са ти надписали 200 и пише 1200 вместо 1000, то другия месец ще пише 800 вместо 1000. Просто трябва да следиш редовно показанието и да сравняваш с фактурата, така шансът да те "метнат" е много по-малък и веднага можеш да хванеш аномалия ако има.

    Поздрави и успех в намирането на истината. Дано електромерът ти да е точен, а не да те лъже в твоя вреда.

    Как пък един електромер не се повреди в обратна посока, в полза на потребителя...

  13. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #4976

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Нашите съм ги хващал, че не всеки месец отчитат и се появяват един вид неофициални изравнителни сметки, но не виждам как могат да надписват освен ако електромерът е дефектен или манипулиран.
    cable, bobbyap и Rado Smilkov харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #4977

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    За съжаление не се сетих да проверя показанията и на 10ти януари, вече е късно. Часовникът е верен.

    За мен "надписването" е заложено в самия софтуер на електромера, друго обяснение няма. Часовникът му е верен, имам достатъчно дълги наблюдения на консумацията на климатиците ми при всякакви зимни условия и знам, че е невъзможно да харчат по 1875вата на час (айде не 1875в, защото това е общия разход на част за всички ел.уреди в жилището, но както казах по-горе, останалите уреди, които работят нощем имат нищожен дял в тези 1875в на час).
    Ще продължа да следя и накрая сигурно ще поискам проверка, пък каквото стане.

    Нямам представа какво представлява софтуера на един такъв електромер от новите, но дали пък няма възможност за манипулацията му от страна на ерп-то? Например, да завишава разхода според големината на реалния разход.
    Примерно, да надува сметките значително само на абонатите, които реализират и без това голяма консумация, защото едва ли ще забележат някакви 30лв отгоре на техните реално изконсумирани 200лв.
    Ясно е, че не може да надуят сметката на някой, който по принцип прави ниски сметки.

  16. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #4978

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от dddilian Виж публикацията
    За съжаление не се сетих да проверя показанията и на 10ти януари, вече е късно. Часовникът е верен.

    За мен "надписването" е заложено в самия софтуер на електромера, друго обяснение няма. Часовникът му е верен, имам достатъчно дълги наблюдения на консумацията на климатиците ми при всякакви зимни условия и знам, че е невъзможно да харчат по 1875вата на час (айде не 1875в, защото това е общия разход на част за всички ел.уреди в жилището, но както казах по-горе, останалите уреди, които работят нощем имат нищожен дял в тези 1875в на час).
    Ще продължа да следя и накрая сигурно ще поискам проверка, пък каквото стане.

    Нямам представа какво представлява софтуера на един такъв електромер от новите, но дали пък няма възможност за манипулацията му от страна на ерп-то? Например, да завишава разхода според големината на реалния разход.
    Примерно, да надува сметките значително само на абонатите, които реализират и без това голяма консумация, защото едва ли ще забележат някакви 30лв отгоре на техните реално изконсумирани 200лв.
    Ясно е, че не може да надуят сметката на някой, който по принцип прави ниски сметки.
    Другия месец ги следи кога ще минават и веднага след тях си запиши показанията и после си ги свери на фактурата.Само така можеш да разбереш дали ти надписват.

    По-минала зима съм стигал до 26kw/h на нощ,с един климатик,конвектор който си бакчаше на 2кв на час,бойлер и пералня.

  17. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #4979

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    За пореден път се уверявам, че това е една от най-тъпите и безполезни теми.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    И аз мисля,че е безмислено всеки ден да си мерим климатиците-монтирани на разл. место,разл. температури,помещения,изолации и.т.н. Друг е въпросът ако може да сложим няколко в едни и същи помещения приедни и същи условия...Да,ама не...

    Тук обаче двама колеги се оплакаха от това,че климатиците им дават огромни разходи,далеч от стандарта.За това моля само колегите които се занимават с монтаж и обслужване на климатици да вземат отношение-на какво могат да се дължат такива отклонения в стандарта,трудно или лесно се откриват(тъй като в двата случая не са открити),често ли се случва и как се процедира.

    От моя скромен опит не само с климатици не съм забелязал уред който няма дефект(но мисля че всичко може да се замери и установи) да дава значителни отклонения от стандарта.Ползвам всякакви уреди и евтини и скъпи,според предназначението и значението което му придавам.В това число имам 2 климатика NEO в обекти под наем вече на 10 години,единия от които купих от Техномаркет за 280(двеста и осемдесет )лева,като и монтажа му беше евтин защото в комплекта имаше монтажен кит(или кактоо се казва) и беше 300лв със 7% отстъпка(даваха златните карти).Та и те без да съм ги мерил,по сметките знам,че са си това което са.
    Описвам това защото знам,че много от реакциите започват с ''китайски пръчки'',''японски фиданки'' и.т.н.Тези ако бяха от първите щях да се радвам,но не съм сигурен,може да турски или още по-лошо, без значение.
    Та моля колегите ,ако желаят да вземат отношение,но държа да спазваме това което съм подчертал .По тази причина аз не мога и няма да коментирам!

    p.s.Ако някой е пропуснал случаите са описани от колегите dodo2000 и RadoSmilkov
    Този пост е редактиран от cable; 19-01-19 в 11:09.
    Rado Smilkov одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4980

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от dddilian Виж публикацията
    За съжаление не се сетих да проверя показанията и на 10ти януари, вече е късно. Часовникът е верен.

    За мен "надписването" е заложено в самия софтуер на електромера, друго обяснение няма. Часовникът му е верен, имам достатъчно дълги наблюдения на консумацията на климатиците ми при всякакви зимни условия и знам, че е невъзможно да харчат по 1875вата на час (айде не 1875в, защото това е общия разход на част за всички ел.уреди в жилището, но както казах по-горе, останалите уреди, които работят нощем имат нищожен дял в тези 1875в на час).
    Ще продължа да следя и накрая сигурно ще поискам проверка, пък каквото стане.

    Нямам представа какво представлява софтуера на един такъв електромер от новите, но дали пък няма възможност за манипулацията му от страна на ерп-то? Например, да завишава разхода според големината на реалния разход.
    Примерно, да надува сметките значително само на абонатите, които реализират и без това голяма консумация, защото едва ли ще забележат някакви 30лв отгоре на техните реално изконсумирани 200лв.
    Ясно е, че не може да надуят сметката на някой, който по принцип прави ниски сметки.
    Не мисля, че има възможност за манипулация. Електромерите нали не ги произвежда ерп-то, а външна фирма, която ги тества, те са електронни и нямат настройки, откъдето да промениш нещо. А и за какво им е на ерп-тата да се занимават с кокошкарски кражби, след като са монополисти на пазара и дерат населението както си искат...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе