Страница 343 от 372 ПърваПърва ... 293333341342343344345353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,131 до 5,145 от общо 5578

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #5131

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    То от Коледа до сега зима не е имало.
    По интересно ще е ако е истинска зима с -15-20С и дневни -5-10С.
    Но тя зимата се изнесе към Щатите напоследък, утре при нас го дават +15С.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #5132

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    На мен лично са ми по страшни диапазоните от +4/-4 градуса , обикновенно съчетани с влажност и облачност
    При -15/-20 времето е ясно и въздуха по-сух.Които могат ще си работят, които не могат няма
    А и е много по-здравословно време под -5 през деня със слънце

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #5133

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от alextk69 Виж публикацията
    Чисто доказателство, че Японските климатизатори не са някаква извънземна технология а харчат точно толкова колко са загубите на помещението, каквато работа в същност вършат и европейските им събратя...
    Кое по-точно приемаш за "чисто доказателство"? Климатизаторите отдават толкова топлинна енергия, колкото е необходима за покриване топлозагубите на помещението. "Харчлъка" обаче на електрическа енергия е различен за различните машини. В конкретния случай не казвам, че си прав или не, а ми е интересно как стигна до този извод?! Сравни консумацията в точно това помещение на това Саньо с някой европейски климатизатор ли? Колко "харчеше" той? Ако не си го направил и двата не са показали еднакъв разход на ел. енергия, значи постът ти е офф топик и заблуждаващ.
    А, може би си сравнявал машини в друго помещение? А колко и какви машини за японския пазар си виждал и мерил?
    PS: Не се заяждам, а просто искам да изясня на базата на какъв опит изрази това "компетентно" мнение.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #5134

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Базата е, да се драскат едни постове, ей така за спорта....90% от всички мнения във форума!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #5135

    Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Моята 60-ка, я гледам тия дни, при положителните температури, се върти между 220-380W консумация. Не че не може по-малко, ами си има загуби. Основно се върти около 300W. Виж тези, в южните стаи, седят в офф след 12ч., като напече. Не знам какво само се джанкате за тези нинимуми. Еми хубаво е машината да слиза на по-нисък. Ако има нужда, ще слезе, ако няма, ще си работи на по-висока мощност.
    Този пост е редактиран от rosswen; 11-02-19 в 10:12.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #5136

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Ами BDK отдавна не е писал тук, може би 2-3г. Хубаво е, когато се правят коментари върху негови постове, който и да било, поне малко да познава условията при които работят неговите машини.

  8.  
     
  9. BDK
    BDK е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    София, Бояна
    Мнения
    136
    #5137

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Ами BDK отдавна не е писал тук, може би 2-3г. Хубаво е, когато се правят коментари върху негови постове, който и да било, поне малко да познава условията при които работят неговите машини.
    Благодаря, Тони. Условията са сурови, а и топлозагубите ми са големи.
    Но съм много доволен и от 3-те машини, които имам. Като се сетя каква хамалогия беше с камината с водна риза на дърва...

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #5138

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от BDK Виж публикацията
    Условията са сурови, а и топлозагубите ми са големи.
    Верно е малко "нордик" обстановката в подножието на Черни връх. Преди появата ти във форума, бях начело на ранг-листата за неблагоприятни условия, но лично се убедих, че имаме нов водач във временното класиране.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #5139

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Кое по-точно приемаш за "чисто доказателство"? Климатизаторите отдават толкова топлинна енергия, колкото е необходима за покриване топлозагубите на помещението. "Харчлъка" обаче на електрическа енергия е различен за различните машини. В конкретния случай не казвам, че си прав или не, а ми е интересно как стигна до този извод?! Сравни консумацията в точно това помещение на това Саньо с някой европейски климатизатор ли? Колко "харчеше" той? Ако не си го направил и двата не са показали еднакъв разход на ел. енергия, значи постът ти е офф топик и заблуждаващ.
    А, може би си сравнявал машини в друго помещение? А колко и какви машини за японския пазар си виждал и мерил?
    PS: Не се заяждам, а просто искам да изясня на базата на какъв опит изрази това "компетентно" мнение.
    За разлика от твоето мнение, моето е напълно безпристрастно. Не съм казал нищо лошо за Японските климатици а същевременно не съм казал и нищо добро за Европейските.
    Опит може и да нямам, но дори и да имах, нямаше да се базирам на него а на данните от потребителят чиито пост съм коментирал, защото условията на всеки един от нас са толкова различни, колкото е и цялото биологично разнообразие на тази планета.
    Аз, за разлика от щраусите, когато не знам нещо, не си крия главата под земята а гледам да получа най-голям обем от информация, която след това да отделя от плявата. Лично аз забелязвам, че колегата е един от малкото, които са си позволили да сложат Японски климатик в по-сурови условия и е достатъчно информативен и показателен, по-интересно ми е на мен, защо ти си решил, че с острият тон и нападките, ще постигнеш нещо и по-важното би било какво ще бъде то?!

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #5140

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от alextk69 Виж публикацията
    Не съм казал нищо лошо за Японските климатици а същевременно не съм казал и нищо добро за Европейските.
    Някога имаше неписано форумно правило - "Ако нямаш какво да кажеш, не го казвай тук!".
    Ама споко, то отдавна не важи...

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #5141

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Я да посочиш кое ти се стори пристрастно в моето мнение. Ти нищо не знаеш за условията при които работи машината на цитираният от теб потребител, обаче успя даже да разтълкуваш коментара му. Аз не искам нищо да постигам, нямам и какво и на кого нещо да доказвам, просто ми омръзна хора /както ти си се изразил/ без опит и без дори елементарни технически познания, да пишат неща, които нямат общо с действителността. А, че и ти спадаш към тях личи от твоят пост и от това, че не отговори на нито един от моите въпроси. Със здраве и повече старание в отделянето на плявата!

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #5142

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Тези, които са сложили японски машини в по сурови условия, не са малко, Не знам откъде идва това мнение.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #5143

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Я да посочиш кое ти се стори пристрастно в моето мнение. Ти нищо не знаеш за условията при които работи машината на цитираният от теб потребител, обаче успя даже да разтълкуваш коментара му. Аз не искам нищо да постигам, нямам и какво и на кого нещо да доказвам, просто ми омръзна хора /както ти си се изразил/ без опит и без дори елементарни технически познания, да пишат неща, които нямат общо с действителността. А, че и ти спадаш към тях личи от твоят пост и от това, че не отговори на нито един от моите въпроси. Със здраве и повече старание в отделянето на плявата!
    Благодаря ти за пожеланията и за менталният ми анализ.
    Знам, че на хора като теб такива изказвания като твоите нищо не им говорят, но на мен ми говорят що за човек си.
    Не обичам да се хваля с нищо, няма и да го направя.
    Лошото е че хора като теб не могат и никога няма да достигнат до нивото да разбират, кога някой избягва конфликт и целенасочено не дава "технически обосновки".
    Продължавай с обидите и нападките, над тези неща съм и не ми пречат :P

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #5144

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Честно казано, малко множко ми се вижда 600W средно.
    За люта зима и най-студеният месец да речем, да. Ама тая малко не е от тях.
    И при мен е имало яка зима, ама такава средна консумация, не.
    Къща, 13м2, 3,5 външни стени, другите към неотопляеми помещения, няма изолация, със стара дограма с по едно стъкло!!!
    За конденза няма да ви казвам.
    При външна -10гр., вътрешна 20гр., консумацията е 500W. На -15гр. външна е към 600W.
    Този пост е редактиран от zxc0; 11-02-19 в 22:27.

  18. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #5145

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Това с Тошибата ли? Имайте предвид, че Саньото мери температурата с дистанционното и може да е поддържана в някоя далечна точка на стаята.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 14:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 11:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 23:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 13:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 16:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе