Страница 371 от 372 ПърваПърва ... 321361369370371372 ПоследноПоследно
Резултати от 5,551 до 5,565 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #5551

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Е какво общо има това какви машини имам с минималната разлика в температурата която ви осигурява вашата т.нар изолация. Нима ако имам или нямам климатик при вас ще стане по хладно или може би по топло аз просто констатирам и се възхищавам как е възможно с изолация да има такава малка разлика в температурите вътре-вън и в същото време ме налягат тревоги как е възможно пък зимата да е тропик. Явно жилището ви има аномално термодинамично поведение наблюдава се някакъв вид синергизъм който ви позволява зимата да е топло и лятото да е топло което е изключително постижение и върховен професионализъм на майстора/ите който/ито са правили изолацията ви.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #5552

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Аз пак да споделя пък дано хване дикиш. Ако Слънчо пече директно през прозорците лятно време - изолацията няма почти никакво значение. Съвсем вероятно е вътре да стане по-топло от навън и причината е в пустата радиация, но не чернобилската
    Поради същата причина зимъзка климатикът работи "икономично", когато няма мъгли.
    SPSt, rosswen и Genadi80 харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #5553

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Само не разбрах dodo оправили си прозорците на колата....
    А по темата, в момента дайсейкая харчи два пъти повече от хевито....
    (7W срещу 3,5W)

  5. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #5554

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Аз пак да споделя пък дано хване дикиш. Ако Слънчо пече директно през прозорците лятно време - изолацията няма почти никакво значение. Съвсем вероятно е вътре да стане по-топло от навън и причината е в пустата радиация, но не чернобилската
    Поради същата причина зимъзка климатикът работи "икономично", когато няма мъгли.
    Това е така ако се живее в стъклена къща или в административна сграда повечето хора живеят в нормални къщи в които стаи няма кой знае какви фрапиращи прозорци а за целта хората са измислили щори това естествено не се отнася за хората които фотосинтезират на тях им трябва южно изложение и много слънчева радиация иначе за да съм по темата ще кажа че моя климатик харчи 0 вата

  6. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #5555

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Това е така ако се живее в стъклена къща или в административна сграда повечето хора живеят в нормални къщи в които стаи няма кой знае какви фрапиращи прозорци а за целта хората са измислили щори това естествено не се отнася за хората които фотосинтезират на тях им трябва южно изложение и много слънчева радиация иначе за да съм по темата ще кажа че моя климатик харчи 0 вата
    Баш 0 вата няма как да харчи, явно нямаш уред за измерване. В режим готовност консумация между 1 и 11 вата.

    Honor Play с помощта на Tapatalk

  7. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #5556

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Е как да нямам уред аз все пак съм участник в този форум от време на време и като себеуважаващ се такъв участник имам и уред с който да следя какво минава през кабела и стига до климатика просто всичко е изключено от контакта и нищо не тече към климатика. Надали има участник в този форум без такъв уред а и моя го взех заради статистиката и не на последно място заради жената която не вярваше че може да се топли с малко пари на ток.
    zxc0 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #5557

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Е как да нямам уред аз все пак съм участник в този форум от време на време и като себеуважаващ се такъв участник имам и уред с който да следя какво минава през кабела и стига до климатика просто всичко е изключено от контакта и нищо не тече към климатика. Надали има участник в този форум без такъв уред а и моя го взех заради статистиката и не на последно място заради жената която не вярваше че може да се топли с малко пари на ток.
    Ами като имаш такъв уред покажи консумацията.

  10. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #5558

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Ами няма консумация бе човек аз като пусна климатика той спира трябва да го направя на 20 градуса и няма да е реална.Минимума най добре се вижда когато климатика работи постоянно иначе той работи спре някой път спре на 180 вата друг път на 200 трети път 250 след 15 минути тръгне докато тръгне спре и аз затова не го пускам щото трябва зорлен да си правя зима. Иначе август като го пусна е стигал най малко 180 вата при зададени 24 градуса на дистанционното

  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #5559

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Директно слънчево греене, температура на околните стени, скорост на въздуха в помещението и влажността.

    PPP1 Сподели в една друга тема, че по професия овчар, но от последните ти писания тук си мисля, че имаш потенциала да стигнеш до кравар. За да съм ти от ползва ще ти предоставя табличка за да знаеш кога кравите се чувстват комфортно.

    "Влиянието на температурата върху животното се засилва с увеличаване на
    влажността на въздуха. Особено опасни за кравите са комбинациите както на ниска,
    така и на висока температура с висока влажност. При температура 350С и влажност на
    въздуха 45% кравата намалява до 15% млечна си продуктивност, в сравнение с
    отглеждане при температура 280С и влажност 90%. При комбинацията от температура
    350С и влажност 90% кравата е съвсем близо до т. D́ след хипертермичната зона. Ако
    приемем за 100% жизнеността на кравата в зоната на термичната индиферентност, при
    последната комбинация тя има резерв само 7%. Това, ако все още не е топлинна смърт,
    е невероятно голям топлинен стрес."
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    dodo_pv, ccankov73, rosswen и 1 други харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #5560

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Тебе с таблиците и диаграмите те знам имаш потенциал да търсиш и намираш диаграми и таблици които не са ти ясни особено пък тия. И най смешното е че са руски там както знаем могат да докажат че и чернобил е безопасен не искам да ме разбирате грешно но на руснак не трябва да се вярва особено на такива таблици аз изобщо не се дразня при 47 градуса просто се изпотявам както повечето нормални хора. И да ти кажа кое е смехотворното на тази таблица не трябваше руснаците да я приключват на 54 градуса трябваше да я карат до 50000000 градуса и там накрая да напишат че човек се чувства свободен да прониква чрез дифузия в закрити пространства и през малки отвори. Разсмя ме за пореден път.Аз съм овчар ама ти май не си виждал крава или си чувал от някой който е снувал когато крава умре при 35 градуса и висока влажност иди с тази таблица и се обади на индийците да разсмееш и тях

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #5561

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Значи прочути "майстори" са ти я правили тази изолация щом разликата вътре вън е само 4 градуса не знам зимата как си сигурно имаш единствения в пазарджик резерват за бели мечки на последния етаж
    Добре, че си извадил предварително батериите на тъпомера! По-забавен пост от този, абстрахирайки се от глупостите на Миланов, не съм срещал скоро. Хубаво би било, когато тръгнеш да правиш квалификации на различните видове изолации, да си запознат с тях и как точно действат върху климата в стаята през топлия сезон и през студения. Разликата е огромна и ако през студения сезон има донякъде полза от вътрешната изолация (само ако е комбинирана с външна), то през топлия сезон се явява недостатък. Температурните разлики пред лятото са до 15°С, докато през зимата могат да стигнат и до 35°С. Вътрешна изолация се поставя в тези стаи на сградите, които през зимата не се отопляват постоянно и смисъла и е да поддържа стените на сградата топли. Затова не се ползва без външна. Приказките на башмайсторите на изолации с по 4 десни ръце са ми също много забавни

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #5562

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Ясно, колегата PPP1 иска да ни каже, че сме много прости и за това не сме открили топлата вода като него, а си ползваме климатиците за охлаждане като можеше да седят само за украса. По принцип това си е част от малкото истински удоволствия на местното поселение - да обяснява на другите как са се прее*али, а той е много умен и за това не е. Това Айнщайн, това руснаците, а за американците пък да не говорим - те нищо не разбират. Он си гледа HBO и какво разбрал, какво не разбрал... това е.
    bobivg, SPSt и rosswen харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #5563

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Като чета такива постове си плюя в пазвата че майстор в къщи не съм пускал. Какви разлики какви прилики не знам моя коментар беше по отношение на снимките на термометъра на генади там разликата вътре вън беше 4 градуса и се учудих каква е тази изолация. Иначе си живейте в заблуждение мен не ми пречите аз знам какво е в къщи а нека да има недостатъци дай боже на всеки такива недостатъци.Аз не ви обяснявам аз просто казвам какво наблюдавам вие си плащате с вашите пари и си живеете с вашите заблуждения и с вашите изолации и пускате вашите климатици още като стане 30 градуса не моя.

  17. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #5564

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Като чета такива постове си плюя в пазвата че майстор в къщи не съм пускал. Какви разлики какви прилики не знам моя коментар беше по отношение на снимките на термометъра на генади там разликата вътре вън беше 4 градуса и се учудих каква е тази изолация. Иначе си живейте в заблуждение мен не ми пречите аз знам какво е в къщи а нека да има недостатъци дай боже на всеки такива недостатъци.Аз не ви обяснявам аз просто казвам какво наблюдавам вие си плащате с вашите пари и си живеете с вашите заблуждения и с вашите изолации и пускате вашите климатици още като стане 30 градуса не моя.

    Влизаш в черния списък за да не ти чета тъпите мнення.То ще не вземеш да ми кажеш и в кой крачол да си държа.
    dodo_pv одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #5565

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Е то бива и това да ти казвам нали сме демокрация и то с изолация дръж го на топло иначе се намаля линейния размер все пак не може да се пребори природата. И за да съм по темата ще кажа че климатика ми гори 0 вата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе