Страница 369 от 372 ПърваПърва ... 319359367368369370371 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,521 до 5,535 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #5521

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    При тези условия и моето дърво (Гри Кози Еко 12-ка) държи под 120 W на ауто, което в момента си е най-ниската степен.
    bobivg, Jack Krauser и rosswen харесват това.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #5522

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Изненада е, защото е обявен минимум на охлаждане, от 190W. При по-високи температури, най-вероятно ще слиза на същата консумация, тъй като ограничение на минималните обороти на компресора, има чак над 41гр. външна температура.
    П.п. Машината я взех за 1670лв., като в момента май я разпродават на още по-ниска цена, до изчерпване. Не е лошо да се позамислят бъдещи купувачи. Машината без проблем ще отнася над 20м2 помещение, с този хардуер на сериозна 12-ка. Същевременно е уникално тих. Стана реклама накрая... [emoji485][emoji16]
    Росене,
    Да не би тези минимуми, които ги пишат по документациите, да са усредненни стойности между отопление и охлаждане.
    Този пост е редактиран от tony34al; 11-06-19 в 07:06.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #5523

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Ross, dodo не ти ли каза да спреш климатика и да отвориш прозореца.
    Gyokov одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #5524

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Прозорецът вече изобщо не помага, за това и прибегнах към климатизатора.
    Тони, зная ли? На отопление си отговарят точно. Колкото пише, на толкова слизат.
    П.п. Някаква ирония ли долавям? [emoji16]

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #5525

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Ross, dodo не ти ли каза да спреш климатика и да отвориш прозореца.
    Миланов, зациклил ти е нещо процесора (както обикновено, де). Прозорецът помага, когато въздухът отвън е по-студен. През деня не става номера. Дори не можеш да си проветриш жилището, ако не направиш принудително течение. Не можеш изкара току-така студения въздух навън Освен ако не ползваш врати, вместо прозорци.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #5526

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    П.п. Някаква ирония ли долавям? [emoji16]
    Не, няма ирония. Просто се замислих, не конкретно за твоята машина, а по принцип. Специално за минимумите, които се дават в документациите и обикновено не се потвърждават в реални условия при повечето машини.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #5527

    Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Не, няма ирония. Просто се замислих, не конкретно за твоята машина, а по принцип. Специално за минимумите, които се дават в документациите и обикновено не се потвърждават в реални условия при повечето машини.
    При МЕ не са дадени минималните консумации, само минимално топлоотдаване/студоотдаване. Там съм ги мерил, но няма как да правя сравнение, тъй като информация липсва. И 3-те МХИ-та, над които имам наблюдения - 60ZSX, 20ZMX и 25ZS-S, слизат на обявените минимуми, на отопление. Нито по-малко, нито повече. Поне при тях, в това отношение, можеш да се ориентираш по документация. Описано е всико, като покачване на минимуми и т.н. и е точно, както е написано. Затова съм изненадан. Не очаквах да има разминаване с ръководствата, до сега не е имало поводи да се съмнявам. Хубавото е, че е в положителна посока.
    Този пост е редактиран от rosswen; 11-06-19 в 08:42.

  10. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #5528

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Хитака не е хиперинвертор. Външна 28 градуса, вътрешна 25 градуса, турбина - ауто. Консумация по уреда на ЕВН - 280 вата. Приятно хладно в стаята. Толокова може, лакомника.

  11. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #5529

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    За н-ти път се убеждавам колко е чуден този форум когато е зима всички са в супер невероятни пасивни помещения и климатиците им употребяват 150 вата. Като дойде лятото все едно живеете в стаи без прозорци навън стане 30-33 градуса и всички пущат климатика на 23/а зимата някои казват аз на по малко от 24 не мога да си представя как се живее/ Аз още климатик не съм пускал и чак до края на юли не пушам а понякога и първата десетдневка на август а в помещенията е 24-26 градуса.

  12. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #5530

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Сигурно си в някое прохладно планинско местенце. На мен и на 25 ми е добре, но повярвай ми когато е безветрие и вътре е 28 при отворени прозорци е кофти. А иначе ти може направо Септември да си го пуснеш. Иначе си прав - зимните 23 градуса са по-топли от летните 23 градуса. На жената и е топло зимата на 23, сега и е студено лятото на 24.
    rosswen одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #5531

    Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Аз не се бия в гърдите с нисък разход, първо, защото стайната беше 26,5гр., както и външната. Заданието на климатика е 25, като реално в помещението става около 24гр. Вече не зная за кой път казвам, че темата за мен е полезна до толкова, доколкото да се види на какви минимуми могат да работят различните машини. В конкретните условия, помещение 35м3, с външна изолация 8см. и стъклопакет 4 сезона, какъв разход може да се очаква? Вярно, южно е изложението, но до там.
    Блокът е тухла. С тази брутална влажност над 70%, дори и с отворен през нощта прозорец, се потя като змей. За какво да се самонаказвам и да не мога да спя, вместо да си пусна климатика? Нали за това е купен?
    Колкото до температурата, зимно време 26, а лятото например 20-23гр. и аз не го разбирам. Аз целогодишно се стремя към температури между 22-25гр. Просто на такава ми е комфортно.
    mimojef одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #5532

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Сигурно си в някое прохладно планинско местенце. На мен и на 25 ми е добре, но повярвай ми когато е безветрие и вътре е 28 при отворени прозорци е кофти. А иначе ти може направо Септември да си го пуснеш. Иначе си прав - зимните 23 градуса са по-топли от летните 23 градуса. На жената и е топло зимата на 23, сега и е студено лятото на 24.
    Не е нито планинско нито прохладно живея близо до мястото където е измерена най високата температура в България питайте чичо гугъл той ще ви обясни.Просто имам изолация.

  16. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #5533

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Не е нито планинско нито прохладно живея близо до мястото където е измерена най високата температура в България питайте чичо гугъл той ще ви обясни.Просто имам изолация.
    Не всички могат да си позволят изолация, така че не е толкова просто. К-стъкла, 8 камерни дограми, нулеви топлозагуби и да се топлим и охлаждаме от естествения повей на вятъра.
    Genadi80 одобрява това.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #5534

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    За н-ти път се убеждавам колко е чуден този форум когато е зима всички са в супер невероятни пасивни помещения и климатиците им употребяват 150 вата. Като дойде лятото все едно живеете в стаи без прозорци навън стане 30-33 градуса и всички пущат климатика на 23/а зимата някои казват аз на по малко от 24 не мога да си представя как се живее/ Аз още климатик не съм пускал и чак до края на юли не пушам а понякога и първата десетдневка на август а в помещенията е 24-26 градуса.
    И аз моите не съм ги пускал още. То, не че има някаква съществена разлика на електромера когато работят... нооо няма жега все още.
    dimjek одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #5535

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Не е нито планинско нито прохладно живея близо до мястото където е измерена най високата температура в България питайте чичо гугъл той ще ви обясни.Просто имам изолация.
    Изолацията помага, докато температурата на стените не достигне 25 градуса. От там нататък, много поздрави на старата ми шапка! Включим ли и радиацията в уравнението, става още по-весело без климатик. Не, че не може, ама ЗАЩО??
    mimojef и rosswen харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе