Страница 370 от 372 ПърваПърва ... 320360368369370371372 ПоследноПоследно
Резултати от 5,536 до 5,550 от общо 5578

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #5536

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Мен реално ме притеснява температурата на въздуха щото помещенията ми не са херметични а и не знам кога изобщо стената ще се нагрее до 25 градуса при положение че изолацията ми е вътрешна а радиацията може да я включим във всяко уравнение тя е универсален коефициент едно време руснаците ни я включиха в уравнението и вижте до къде я докарахме ))))

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #5537

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Айде започна се. Още един, гледал серияла за Чернобил, станал спец по ядрена физика. Додо говореше за естествена (слънчева) радияция, ама нашия чу вълшебната думичка и се хвана за нея. Най-добре си коментирай климатиците, тази тема няма нищо общо с другото.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #5538

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Рос, човекът си има права, SPSt му ги е описал точно в подписа си. Човекът е само с вътрешна изолация, което доста опростява уравнението. Климатикът му е трябвал още от края на април, но не се е сетил да го включи или ще продължава да следва майката на икономията до края на ноември. Номерът с дограмите и прозорците не минава без външна изолация и липса на вътрешна. Иска климатик.

  5. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #5539

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Може да е слънчева ама е радиация иначе климатика ми трябва само в август и то сред средата на месеца досега не ми се е налагало да го ползвам преди август иначе уравнението е много просто но трябва да се знае добрата изолация си е добра изолация независимо къде е вътре вън или по средата.

  6. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #5540

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Може да е слънчева ама е радиация иначе климатика ми трябва само в август и то сред средата на месеца досега не ми се е налагало да го ползвам преди август иначе уравнението е много просто но трябва да се знае добрата изолация си е добра изолация независимо къде е вътре вън или по средата.
    И сега остава да ни светнеш, за да сме светнати всички, коя е добрата изолация, поне да не си износваме климатиците.

  7. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #5541

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    И ако си югоизточно или югозападно изложение, близо до покрива - какво става с уравнението. Аз лично не се чувствам прецакан, че климатикът работи по 3-4 часа и харчи има няма 15 ст. за това време. И между другото през зимата си ми е комфортно на 21 градуса, а че през лятото ми е топличко над 25, когато трябва да работя - мисля, че е нормално.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #5542

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Добрата изолация е тази която си направиш сам със собствените си ръце и акъл ако тия две неща ти го позволяват. Много пъти съм коментирал в разни форуми за т.нар. майстори в България и техния безценен труд за скъпото и качественото и т.н.

  10. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #5543

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time


  11. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #5544

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Добрата изолация е тази която си направиш сам със собствените си ръце и акъл ако тия две неща ти го позволяват. Много пъти съм коментирал в разни форуми за т.нар. майстори в България и техния безценен труд за скъпото и качественото и т.н.
    При липса и на двете аз ще ползвам климатик.

  12. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #5545

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Няма друг начин ползвайте си го със здраве и винаги да е на минимума ако може и да произвежда ток макар че вече далаверата с производството на ток я поорязаха

  13. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #5546

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Няма друг начин ползвайте си го със здраве и винаги да е на минимума ако може и да произвежда ток макар че вече далаверата с производството на ток я поорязаха
    Не знам при кой как му е вътршната температура, но ето как е в апартамент на последния етаж в блок в Пазарджик с вътрешна изолация.

    П.С. Е трябва да съм мазохист за да стоя на 28 вътре в апартамента, затова си пускам и трите машини да ми правят хладно.Машините нагласени на 23 градуса на ауто вентилатот.

    Honor Play с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #5547

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    С удоволствие си седя в момента на 28.1 градуса без включени климатици (последен етаж, вътрешна и външна изолация). Ако можеше и зимата на 28
    Пускам на охлаждане като стане вътре над 30 градуса, а настройката на дистанционното е 29.

  16. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #5548

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Значи прочути "майстори" са ти я правили тази изолация щом разликата вътре вън е само 4 градуса не знам зимата как си сигурно имаш единствения в пазарджик резерват за бели мечки на последния етаж

  17. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #5549

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Значи прочути "майстори" са ти я правили тази изолация щом разликата вътре вън е само 4 градуса не знам зимата как си сигурно имаш единствения в пазарджик резерват за бели мечки на последния етаж
    С Вашите 151 мнения ,явно не сте чели достатъчно във форума,това което съм писал,а отностно зимата ми е тропик на последния етаж с минимална консумация.
    Темата започва да се омазва .
    Защо не кажете нещо за машините който имате ,ако изобщо имате такива.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #5550

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    И ко ся...
    оказва се, че и усещането за хладно е субективно за всеки?!?
    Мислех, че било само за топлото...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 14:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 11:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 23:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 13:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 16:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе