Страница 321 от 372 ПърваПърва ... 271311319320321322323331371 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,801 до 4,815 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #4801

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Аз си мисля че без изолация какъвто и да сложиш крайният резултат изразен в kw ще е същият.
    dddilian одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #4802

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от krasimirradev Виж публикацията
    Аз си мисля че без изолация какъвто и да сложиш крайният резултат изразен в kw ще е същият.
    А защо в съседната стая със същата квадратура Хитака дърпа по около 8-10 киловата на ден, като в този разход включвам и 20 минутните дефрости, които прави на всеки 40 мин работа?

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #4803

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Сложи един радиатор в стаята,включи му уредчето за консумация.Подържай същите градуси и виж колко киловата ще изхаби.Така ще придобиеш някаква представа за топлозагубите ти.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #4804

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от dodo2000 Виж публикацията
    Здравейте. Мога да дам още отзиви за Ферито при по продължителна работа. Сега по празниците бяхме на вилата и климатика работеше нон-стоп 5-6 дена. При външни температури около нулата в стаята от 14 квадрата Ферито поддържаше зададените 19 градуса по следния начин - на моменти духаше с температура около 50 градуса и консумацията бе 1800-2000 вата, при достигане на зададената температура намаляваше изходящите градуси до около 32-33 с консумация 800-900вата, след което направо изключваше. Когато в стаята температурата паднеше под зададените 19 до 18 градуса то климатика се включваше отново на макс и бълваше горещ въздух със същата консумация 1800-2000вата. След това отново намаляваше до около 800 вата и off, като това се повтаряше през всичките дни докато беше включен. В съседната стая работеше 10-ка Хитак конвенционален и като цяло на етажа температурата си беше 18-19 градуса. Но с този начин на работа на Ферито като конвенционална 18-ка никак не съм доволен. И помен нямаше от това да поддържа зададените градуса с една минимална консумация. За тези няколко дена на работа Ферито изпапка едни 110 киловата, а конвенционалката в съседната стая пак 14кв. - 53 киловата. В крайна сметка семейния съвет взе единодушното решение на пролет да го оженим в olx това китайско недоразумение и да сложим някакъв по-читав.

    В момента е 950 кинта с безплатен монтаж и доставка,това което пишеш е мноого кофти.Купил си си най обикновен конвектор само че на цената на 10 такива.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Русе
    Мнения
    19
    #4805

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Не трябва ли нормалната температура, която Ферито да успее да поддържа да е 22-24, ако работи няколко дни без прекъсване не би ли трябвало да е темперирало помещението и да си намали разхода. В кръга на шегата, да не липсва някой прозорец?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4806

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    14кв.м. колиба с найлон с 18-ка при сегашните температури би трябвало да стане баня. Не знам, може и да греша, но така мисля.
    HiDefinition одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4807

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Каква баня, Миланов при зададени 18-19гр.?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #4808

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Ако се има впредвид оранжерия под колиба с найлон , през деня с малко помощ от слънцето може да мине и за сауна

    Ама къща с дебели дувари е друго.

    Додо2000 , възможно ли е ферито самоотвержено да помага и на хитака ? Изхождайки от написаното че целия етаж е бил 19 градуса излиза че можеби вратите на всички стаи са били отворени ?
    Този пост е редактиран от Mig82; 02-01-19 в 20:59.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #4809

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Ако се има впредвид оранжерия под колиба с найлон , през деня с малко помощ от слънцето може да мине и за сауна

    Ама къща с дебели дувари е друго.

    Додо2000 , възможно ли е ферито самоотвержено да помага и на хитака ? Изхождайки от написаното че целия етаж е бил 19 градуса излиза че можеби вратите на всички стаи са били отворени ?
    Принципно това бе идеята - единия да помага на другия при отворени врати на стаите. Но в случая и двата климатика май си работеха всеки за себе си. Хитака изключваше като стане 18 градуса и се включваше пак като падне до 17,5. Гриито като изключи веднъж и трябва да падне с градус-градус и половина за да се включи отново. Като цяло не ми е проблем това, че минава в off и му трябва повече време преди да включи отново а това, че дърпа доста. Живот и здраве като взема новия климатик ще стане ясно дали във Ферито е проблема или в къщата. Не ми се дават излишни пари да го местя Ферито в апартамента ми. Но по пътя на логиката даже и да е там като заработи първоначално на макс то едва ли ще дърпа по малко ток от това, което показва в момента. На скоро разбрах, че един познат миналата година си е взел Gree Change та ще ходя тези дни до тях за да мерна на макс до колко ще развърти.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #4810

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Ако двамата с теб решим да вдигнем един камък , дали ще приложим еднакви сили ... видимо и двамата ще се пънем но единия ще по-работяга (особено ако другия спира да дефроства . Особено пък отнесено към машини. Сменяй го ферито щом не ти е нАсърце това е само една машина.

    ПП: Но квадратите не са 14

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #4811

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    dodo2000 , оня ден нахвърляхме 10см вата върху тавана на къщата на малкия.
    Подобна на твоята - без изолация.
    Верно се топли на въглища, но каза че преди 1 чувалче заминавало за ден, сега за два,
    и от 21-22С станало 24-5С.Цялата работа за 2 часа и 330лв за 90кв Кнауф.
    То че климатика ти не е наред, дали модела/бройката/ или марката,
    но пак си помисли за “бърза” изолация.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 02-01-19 в 21:31.
    dddilian и Genadi80 харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #4812

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Ако двамата с теб решим да вдигнем един камък , дали ще приложим еднакви сили ... видимо и двамата ще се пънем но единия ще по-работяга. Особено пък отнесено към машини. Сменяй го ферито щом не ти е нАсърце това е само една машина.

    ПП: Но квадратите не са 14
    Толкова са, това лято редих в тази стая ламинат, колко кубика е обаче не мога да кажа но като се има предвид, че е селска къща то таваните са по-ниско отколкото на апартамент.

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    dodo2000 , оня ден нахвърляхме 10см вата върху тавана на къщата на малкия.
    Подобна на твоята - без изолация.
    Верно се топли на въглища, но каза че преди 1 чувалче заминавало за ден, сега за два,
    и от 21-21С станало 24-5С.Цялата работа за 2 часа и 330лв за 90кв Кнауф.
    То че климатика ти не е наред, дали модела/бройката/ или марката,
    но пак си помисли за “бърза” изолация.
    Мисля и за това, да дойде лятото и ще почна една по една външните стени.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #4813

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Първо тавана, от там бяга най-много, мисля и vizi ти го писа.
    dddilian и Vizi харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4814

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Mig82, нали и ти си в къща. Твоята 7-ца пак е в 14кв.м. и си отворил към коридор. Е 20kWh ли имаш на денонощие.
    За мене нещо не е наред с тази 18-ка, освен ако няма някаква не спомената подробност.

  18. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #4815

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Първо тавана, от там бяга най-много, мисля и vizi ти го писа.
    То топлото бяга оттам, където му е най-лесно. При положение, че таванът му е само за камуфлаж - то е ясно, че ще е оттам. Възможно е и машината да не е в ред, но аз имам къща със стаи с каратаван и да си кажа при +8, 2 кW не могат да стоплят до повече от 16-18 градуса едно малко стайче. Като запалq печката на дърва е друго, но тя е 10-ина и повече kW.
    ccankov73 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе