Страница 260 от 372 ПърваПърва ... 210250258259260261262270310 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,886 до 3,900 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3886

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Сашо, ако искаш затрий ми поста, но ми омръзна разни хора да вменяват, че всички теми с изключение на една са само за току що закупени и неупотребявани климатици. Ако не разбират /по вероятно/ или не им харесва дискусията, да не я четат, а да си пуснат Анимал планет. Не разбирам защо по презумпция се мислят за много умни, а другите за глупаци дали си парите за отпадъци? И забележете това са хора в общия случай далеч от техниката. Тук не включвам хората с техническо образование, от които глупости не можеш да прочетеш и дори негативните им мнения са аргументирани и предизвикват уважение.
    dodo_pv, zxc0, ruuni9 и 2 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #3887

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Аз все още не мога да разбера как с 60w. е възможно да се отделя топлина. Не казвам че някой лъже или е невъзможно или нещо подобно ...
    Да не би да има heat charger или нещо подобно и когато не таботи компресора да отделя остатъчна топлина ...
    Нещата са простички и не е необходимо машината да е непременно японска. С 55W консумация и външна около 10°С, тошиба RAS-10PKVP-E изкарва въздух с температура 32°С, при температура на засмуквания около 21,5°С. При тази консумация и с този си дебит поддържа 21°С в 51 куб.м. стая. В същото слънчево време, тошиба RAS-13G2KVP-E със 180W консумация издухва въздуха със същата температура, засмуква го също с около 21,5°С, но отоплява около 186 куб.м. общипомещения, половината от които не се огряват от слънцето. На пръв поглед изглежда, че ефективността им е еднаква. Но ако няма слънце, консумацията на RAS-10PKVP-E се покачва над 90W, което говори за почти двойно по-ниска ефективност, това при работа на 50% от обема на компресора (само един цилиндър). Ако работят и двата цилиндъра, ефективността се срива още. Така че ефектът от толкова ниския минимум има смисъл само при охлаждане и то, когато стоиш неподвижно дълго време в помещението. При отопление е напълно безсмислен. Софтуерно RAS-10PKVP-E се стреми да го избегне, опитвайки 3 пъти. После се предава, понякога устройството зад дистанционното е непобедимо
    Mig82 одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #3888

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Нещата са простички и не е необходимо машината да е непременно японска. С 55W консумация и външна около 10°С, тошиба RAS-10PKVP-E изкарва въздух с температура 32°С, при температура на засмуквания около 21,5°С. При тази консумация и с този си дебит поддържа 21°С в 51 куб.м. стая. В същото слънчево време, тошиба RAS-13G2KVP-E със 180W консумация издухва въздуха със същата температура, засмуква го също с около 21,5°С, но отоплява около 186 куб.м. общипомещения, половината от които не се огряват от слънцето. На пръв поглед изглежда, че ефективността им е еднаква. Но ако няма слънце, консумацията на RAS-10PKVP-E се покачва над 90W, което говори за почти двойно по-ниска ефективност, това при работа на 50% от обема на компресора (само един цилиндър). Ако работят и двата цилиндъра, ефективността се срива още. Така че ефектът от толкова ниския минимум има смисъл само при охлаждане и то, когато стоиш неподвижно дълго време в помещението. При отопление е напълно безсмислен. Софтуерно RAS-10PKVP-E се стреми да го избегне, опитвайки 3 пъти. После се предава, понякога устройството зад дистанционното е непобедимо
    Много взе да се обясняваш кое как и колко.

    Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #3889

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Защото се изписаха много глупости и четящите не могат точно да разберат, колко топлят машините с прословутите 50W. Топлят, но не достатъчно ефективно.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3890

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Сашо, ако искаш затрий ми поста, но ми омръзна разни хора да вменяват, че всички теми с изключение на една са само за току що закупени и неупотребявани климатици. Ако не разбират /по вероятно/ или не им харесва дискусията, да не я четат, а да си пуснат Анимал планет. Не разбирам защо по презумпция се мислят за много умни, а другите за глупаци дали си парите за отпадъци? И забележете това са хора в общия случай далеч от техниката. Тук не включвам хората с техническо образование, от които глупости не можеш да прочетеш и дори негативните им мнения са аргументирани и предизвикват уважение.
    Явно това е към мен.
    Затриха ми поста за разлика от твоя.
    Да имам техническо образование ( ТУ Пловдив ) ,но не е по топлотехника.
    Само глупавия човек се мисли за умен ? Може някога да го разбереш ( едва ли )
    Не е приятно завоалирано да се обижда нали ?
    Не ми трябва да се доказвам какво знам или мога.
    За Анимал планет не е лошо поне ще се пообразовам и науча нещо ново.
    Вместо моето си е най- хубаво!

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3891

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Защото се изписаха много глупости и четящите не могат точно да разберат, колко топлят машините с прословутите 50W. Топлят, но не достатъчно ефективно.
    За моите съм си казвал колко топлят. На който не му изнася, да си вземе машина с минимална консумация 70W и СОР 9+. Има достатъчно такива модели.

    П.С. @Rafailiev Подписа ти, освен че е демонстрация на лош вкус, обезсмисля приноса ти във форума (в случай, че имаш такъв) и създава впечатление, че приказваш на ишлеме и раздаваш мнения за неща, които не си виждал изобщо.
    Този пост е редактиран от Kasap; 07-11-18 в 21:46.
    oska и ruuni9 харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3892

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    За моите съм си казвал колко топлят. На който не му изнася, да си вземе машина с минимална консумация 70W и СОР 9+. Има достатъчно такива модели.

    П.С. @Rafailiev Подписа ти, освен че е демонстрация на лош вкус, обезсмисля приноса ти във форума (в случай, че имаш такъв) и създава впечатление, че приказваш на ишлеме и раздаваш мнения за неща, които не си виждал изобщо.
    Подписа ми е закачка ...
    Преди не беше такъв . Плод е на разни безпреспективни дискусии .
    Чесно казано не мога да разбера защо ви дразни ?

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #3893

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    @Kasap,
    Твоите машини не бяха ли от старите, с по-дебелите тръби, като диаметър и дебелина на стената? Ясно е, че топлообменниците им са по-ефективни от тези на новите модели. Графиките ти бяха перфектни, но не помня да си акцентирал върху консумацията от 50W ? Може и да съм забравил.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3894

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Подписа ми е закачка ...
    Преди не беше такъв . Плод е на разни безпреспективни дискусии .
    Чесно казано не мога да разбера защо ви дразни ?
    Случайно погледнато мнение, ме накара да ти обърна внимание.
    Иначе не ме дразни, пък не го и виждам...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #3895

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time



    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    За моите съм си казвал колко топлят. На който не му изнася, да си вземе машина с минимална консумация 70W и СОР 9+. Има достатъчно такива модели.

    П.С. @Rafailiev Подписа ти, освен че е демонстрация на лош вкус, обезсмисля приноса ти във форума (в случай, че имаш такъв) и създава впечатление, че приказваш на ишлеме и раздаваш мнения за неща, които не си виждал изобщо.
    Не си ти, когато си гладен.

  13. Member Аватара на mbirol
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Izmir
    Мнения
    263
    #3896

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Нещата са простички и не е необходимо машината да е непременно японска. С 55W консумация и външна около 10°С, тошиба RAS-10PKVP-E изкарва въздух с температура 32°С, при температура на засмуквания около 21,5°С. При тази консумация и с този си дебит поддържа 21°С в 51 куб.м. стая. В същото слънчево време, тошиба RAS-13G2KVP-E със 180W консумация издухва въздуха със същата температура, засмуква го също с около 21,5°С, но отоплява около 186 куб.м. общипомещения, половината от които не се огряват от слънцето. На пръв поглед изглежда, че ефективността им е еднаква. Но ако няма слънце, консумацията на RAS-10PKVP-E се покачва над 90W, което говори за почти двойно по-ниска ефективност, това при работа на 50% от обема на компресора (само един цилиндър). Ако работят и двата цилиндъра, ефективността се срива още. Така че ефектът от толкова ниския минимум има смисъл само при охлаждане и то, когато стоиш неподвижно дълго време в помещението. При отопление е напълно безсмислен. Софтуерно RAS-10PKVP-E се стреми да го избегне, опитвайки 3 пъти. После се предава, понякога устройството зад дистанционното е непобедимо
    Потребителят на климатик 55 W произвежда много малко топлина. Колко kW произвеждат топлина?
    dodo_pv одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3897

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Момци да се придържаме към темата

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #3898

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    При Sanyo по-ефективни, на минимум? Ти сериозен ли си? СОР= 2-2,5 на минимум.
    При Тошиба са 6, 7, ... 10 при NDR.
    На Hitachi 2210RX май е най-много 12.
    Съжалявам, не се сдържах.

    Иначе с последните ти няколко мнения съм съгласен. - учудващо но ...
    Нещата които харчат пък не топлят са: вътр. вент., външен вент., електроники вътр. и външна, траф. Общо 20 W да им туриш и стават сериозен проценг от общата консумация при много нисък минимум.
    Според мен, 50W постоянна консумация ще е със същата ефективност като 100W ОН-ОФФ.
    Този пост е редактиран от zxc0; 07-11-18 в 22:18.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3899

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    При Sanyo по-ефективни, на минимум? Ти сериозен ли си? СОР= 2-2,5 на минимум.


    Много пъти съм коментиран COP-a на Санчо и никога не съм твърдял, че е повече.
    zxc0 одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3900

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Ба си, заболя ме главата да чета, чакам буля да легне, че да ми я лекува.
    ccankov73 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе