Страница 270 от 372 ПърваПърва ... 220260268269270271272280320 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,036 до 4,050 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4036

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Просто си плюх в пазвата.
    Да бе, NDR-а харчи толкова за отоплителния сезон...
    SPSt и Rumb@ta харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    598
    #4037

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Грее са прочути с икономичната и безшумната си работа ,затова преди да се появи тук един гросер веркауфер не им се споменаваше името даже.

  4. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #4038

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от dodo2000 Виж публикацията
    Новото ми Gree Fairy 12 - при външна температура тази вечер около 9-10 градуса, настроени на климатика 20 в стая 15 квадрата на вилата ми с 3 външни стени и сменена дограма консумацията е между 600 и 900 вата.
    На тази температура ако е толкова разхода, то на -10°-15° ще ти се "гръмне" уреда бре?
    Genadi80 одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #4039

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Човека беше писал че винаги превишава заданието ... после малко успиване и пак на мръсна газ догонва. А и е вила предполагам го пуска само като отива ...
    Vizi и Genadi80 харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #4040

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от dodo2000 Виж публикацията
    Новото ми Gree Fairy 12 - при външна температура тази вечер около 9-10 градуса, настроени на климатика 20 в стая 15 квадрата на вилата ми с 3 външни стени и сменена дограма консумацията е между 600 и 900 вата.
    Това на каква степен на вентилатора (дебит)? Гледам, че държи доста сериозна температура на изхода, тъй че има сериозни загуби да покрива и да догонва.
    PS: Моето Гри при такива външни температури топли с 440 W почти 100 квадрата (и даже почива чат пат), но това не значи че е мега икономично, а машините на другите са боклуци. Просто са ми ниски загубите, помагат съседите и т.н.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4041

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    От 19:00 вчера до 7:00 днес тошибата 2kWh, хевито и то 2kWh. И на двата 23 задание,стайна 24.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #4042

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    На тази температура ако е толкова разхода, то на -10°-15° ще ти се "гръмне" уреда бре?
    Панасоника ми 12qke, който имам в апартамента в блок с парно при настроени 23 градуса поддържа температурата и консумира 450вата при изходящ въздух 32 градуса. До колкото знам около 50 градуса се приема за макс. който може да изкара един климатик. Все си мисля, че че тези 650-700 вата при изходящ въздух на Гриито 47-48 не са кой знае колко много . Друг е въпроса, че не знам кога сработва външния нагревател и колко качва консумацията климатика в този случай.

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Човека беше писал че винаги превишава заданието ... после малко успиване и пак на мръсна газ догонва. А и е вила предполагам го пуска само като отива ...
    Точно така е - пускам го само когато съм там да обърне въздуха за няколко часа след което гася всичко. По принцип през студените дни в стаите на къщата температурата е около 8-10 градуса тъй като никой не живее и не се топли постоянно. В апартамента ми с изолация и дограма има една постоянно температура около 18-19 градуса без значение колко е студено навън.

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Това на каква степен на вентилатора (дебит)? Гледам, че държи доста сериозна температура на изхода, тъй че има сериозни загуби да покрива и да догонва.
    PS: Моето Гри при такива външни температури топли с 440 W почти 100 квадрата (и даже почива чат пат), но това не значи че е мега икономично, а машините на другите са боклуци. Просто са ми ниски загубите, помагат съседите и т.н.
    Вентилатора е на QUIET. При тази настройка се чува на моменти отвън как върти компресора. Снощи като пристигнах на вилата температурата в стаите беше 10-12 градуса. Снимките направих около 30 мин след като пуснах Гриито. Стаята е със сменена дограма и изолация на пода - фибран 2см, подложка за ламинат 3мм и ламинат. В другата стая имам конвенционално Хитачи, което не пуснах.
    Този пост е редактиран от dodo2000; 15-11-18 в 11:34.
    Vizi одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #4043

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Според мен няма място за притеснение , нормална си е консумацията. Имам такава ... къща зидана цялата от камък.

  11. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #4044

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Да се включа и аз.При мен едната машина в хола е на 24 градуса и папка около 380 вата в момента,другата в спалнята е на 23 градуса и си консумира 360 вата,външна около 10 градуса според метеостанцията.
    Напоследък не ми прави впечатление на колко бачтат.

    П.С. Преди малко засичах електромера на ЕВН,за 15 дни от последното засичане тока до момента е 49 лв.
    rosswen и Vizi харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,930
    #4045

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Напоследък не ми прави впечатление на колко бачтат.
    То и да гледаш, и да не гледаш, едно и също ще платиш. И аз спрях да се заничам, хем че имам ватметър отскоро.
    Ventsislav Negentsov и Genadi80 харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #4046

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от dodo2000 Виж публикацията
    ..........
    Вентилатора е на QUIET. При тази настройка се чува на моменти отвън как върти компресора. Снощи като пристигнах на вилата температурата в стаите беше 10-12 градуса. Снимките направих около 30 мин след като пуснах Гриито. Стаята е със сменена дограма и изолация на пода - фибран 2см, подложка за ламинат 3мм и ламинат. В другата стая имам конвенционално Хитачи, което не пуснах.
    Ами хич не е голям разходът като за условията. По принцип на най-ниска степен е и най-неикономичен ако не се лъжа.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4047

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Разхода е без значение, важното е да топли.Да не мислите, че знам колко харчи япончето, като го пусна в 32 квадрата подпокривно при -15.Знам само, че стопля докато сваря кафето.
    ccankov73, rosswen и Genadi80 харесват това.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,867
    #4048

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    edi1, на минус 15С ходиш на вилата да вариш кафе ли?

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4049

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Ми докато се отвърне, какво да правя.Кафе с малко коняк Хенеси е чудо в леден снежен ден, като едно добро начало към скарата и червеното.
    ivan74, SPSt, ccankov73 и 1 други харесват това.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4050

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    edi1, на минус 15С ходиш на вилата да вариш кафе ли?
    Ми какво да дяла чиляка, като неговото японче кафе не прави.
    Ма не за друго, просто му е дърт модела...
    SPSt, ruuni9 и milanov харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе