Страница 258 от 372 ПърваПърва ... 208248256257258259260268308 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,856 до 3,870 от общо 5578

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3856

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Когато са на авто вентилатор тошибите могат да свалят турбината на много ниски обороти и предполагам и дори с 90W консумация струята да се усеща пак топла. (или поне не хладна)
    На моята има 3 степени под първа. На SUL дебита и е 120куб.м./час. За сравнение на първа е 316куб.м./час.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #3857

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Точно това им е проблема на тошибите. Като не е достатъчно студено вън, духат само около себе си, сваляики около 4 пъти ефективността. Писах как го бях премерил.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3858

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Премести на вътрешното тръбният Тс на входа до Tcj и под първа няма да сваля.

    - - - - - - - - - -

    dodo, ти си за ватметър с контактор. Падне ли под 150W консумацията, изключва.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3859

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Точно това им е проблема на тошибите. Като не е достатъчно студено вън, духат само около себе си, сваляики около 4 пъти ефективността. Писах как го бях премерил.
    И един мармот завива шоколада в станиол. Явно хич не е ефективен /най-малко 4 пъти/, щом си държи заданието /топли/ с 60-90W. В момента моята е още по-неефективна-държи 22.5 гр в 21 кв.м. с 55W консумация. Мамка и ще я сменям за по-ефективна! Само се чудя какво по-ефективно да взема-май ще трябва да прочета цялата тема отново. Може да предлагате, но без Панасоник, Мицубиши, Национал и Хитачи.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #3860

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Да пратиш много поздрави на марамота, днес е вече слънчево и малката ми тошиба ги топли 20-тте квадрата с 0W Пак си назад с ефективността, SPSt. Моята топли с 90W в облачно време, без слънчева радиация 18 кв.м. стая. Със 180W топли 76 кв.м. етаж, в същото време, с правилната скорост на турбината. Всеки един марамот знае как да им сметне ефективността, лесно е. Замислил съм се върху идеята за ватметър с контактор

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #3861

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Може би идеята е не толкова ефективност, колкото комфорт. Възмножно в е да се цели избягване на евентуален дискомфот, при режим он/офф, свързан с пукане на пластмаси, промяна на шума от турбината и т.н. С такъв минимален дебит и скорост на потока, не виждам как може да се промени температурата на повече 1м. разстояние от източника (грубо казано), по-скоро духа на себе си. Ако се изключи машината, нищо чудно отново да поддържа температурата. Просто да няма нужда да работи.
    Моля, не приемайте мнението ми за заяждане. Просто разсъждавам на глас. За мен минимумът никога не е бил фикс идея. Дали по-нисък или по-висок, важното е да е топло, комфортно и да плащам ниски сметки.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3862

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Роско, далеч съм от мисълта за заяждане. Просто някои хора виждат как работят техните машини и вече знаят, че "няма начин". Не става въпрос за промяна, а за поддържане на температура. При мен машината не е спирана поне от 5 дена, термометърът е цифров и на 3,5-4м. от вътрешното тяло. Ако я спра до 1,5-2ч. температурата пада и не ми е кеф. Отделно сред пускането, се развърта да догонва и изпапва икономията двойно. Не я спирам, дори когато проветрявам Сутринта се прибрах от работа в 7,30ч. и работеше на 60-65 W. Към 10ч. падна на 55 и оттогава не е мръднала. Кой както иска така да го разбира и кой както иска така да управлява собствените си машини.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #3863

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    SPSt, лесно можеш да ми сметнеш разхода на еленергия за 6,5 часа работа на RAS-13G2KVP-Е със 180W. Повишил съм температурата на стените с около 2 градуса, като обемът само на външните е приблизително колкото на 30-тина акумулиращи печки. Днес не работи нито една машина, защото слънчевата радиация загрява стаите през прозорците. Външната ми изолация е посредствена, само около 6 сантиметра. Дискомфортът при мен се появява тогава, когато температурата падне под 20 градуса или се качи над 23 градуса. За да я поддържам постоянно 21,5 градуса, ще ми трябва поне двойно повече еленергия, за почти същия комфорт в такова топло време. И аз не се заяждам, само споделям наблюдения от работата на хубави машини в помещения с голям специфичен топлинен капацитет, в сравнително топло време.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3864

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    За 6 часа си повишил с 2 градуса само мазилката на стените.

    - - - - - - - - - -

    Аз от 21,5градуса до 24 съм с по 2kWh на климатик на денонощие.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3865

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Колеги, ма защо засрахте така темата бе, хора...?

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #3866

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Колеги, ма защо засрахте така темата бе, хора...?
    Е, как що - то в топло време си мерим пиш*ите.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3867

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Е, как що - то в топло време си мерим пиш*ите.
    Нееее проверява се кои климатици имат опция да работят като вентилатор за 5 лв, а собственика се е набутал 1000++ лв за изхвърлен кошник

  16. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #3868

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Колеги, ма защо засрахте така темата бе, хора...?
    Без да се обиждат хората който са ползватели на К2У,те винаги си изкарват машините най добри с тези 50-90 вата консумация,и от там се почва кое колко отдава,стените топлели климатика,едва духа и ми е много комфортно.Ами да Ви кажа нещо,едната ми цепеница си ми лъха жега и бачка на 360 вата в момента и ми е добре.Пия си ракията и се радвам на топлото.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3869

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Аз все още не мога да разбера как с 60w. е възможно да се отделя топлина. Не казвам че някой лъже или е невъзможно или нещо подобно ...
    Да не би да има heat charger или нещо подобно и когато не таботи компресора да отделя остатъчна топлина ...

  18. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #3870

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Аз все още не мога да разбера как с 60w. е възможно да се отделя топлина. Не казвам че някой лъже или е невъзможно или нещо подобно ...
    Да не би да има heat charger или нещо подобно и когато не таботи компресора да отделя остатъчна топлина ...
    На мен ми е интересно защо никой не показва консумацията преди трафа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 14:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 11:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 23:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 13:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 16:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе