Страница 304 от 372 ПърваПърва ... 254294302303304305306314354 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,546 до 4,560 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4546

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Е не точно
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4547

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    К`во не е точно? Цял следобяд беше слънчево и температурата стигна 5 гр. Какво повече да искаш?! Сутрин има малко мъгла и стига -2 до -3. Нали трябва да се поизмият външните топлообменници.
    Rumb@ta одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #4548

    Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Това при вас, си е пролет. [emoji16] При нас, мъките с пустата мъгла, нямат край:

    Направо шапка му свалям на 20ZMX в детската. При задание 25, размрази само два пъти през нощта - веднъж в 00:30 и чак сега в 5:40.
    ivan74 одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #4549

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Това при вас, си е пролет. [emoji16] При нас, мъките с пустата мъгла, нямат край:

    Направо шапка му свалям на 20ZMX в детската. При задание 25, размрази само два пъти през нощта - веднъж в 00:30 и чак сега в 5:40.
    Собственика да предприеме незабавни мерки, за по-здравословен сън! [emoji39]

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #4550

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    По това време горе-долу ставам за работа. [emoji16] Иначе, ето каква беше консумацията на 60-ката, която се бореше в случая сама с 45м2 (117м3):


    Настроена на 23гр., турбина на 2-ра степен (low), в основното помещение 23-23,5гр.
    Genadi80 и stainway харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    128
    #4551

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Много се кефя, когато се сравняват климатици от различни технологични и съответно ценови класове, и се правят умни изводи.
    Мисля, че по-коректно би било да се съпоставят близки по параметри и цени машини.
    Поводът за поста ми е, че ми дожаля двайсетичката MHI20ZS-S, която струва около 1300лв., да бъде сравнявана с почти двойно по-скъпи модели от по-висок клас и да се изтъква, че има слаби страни.
    Ама хайде да не отклонявам много дискусията.
    Иначе моята си работи, както се казва на български "тръгва-спира" неусетно, поддържа си температурата, има си кусурите на всички климатици използвани за отопление, доволна работа за 1500лв. с монтажа.
    Дали щяха да си струват 2500 за по-високия клас, може би, но не и за мен.
    И още нещо спокоен съм, щото не знам колко харчи.
    tony34al, JOKVN, shener84 и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #4552

    Колко ми харчи климатикът - Real Time

    papadodo, ако визираш мен, моля да ме извиниш. Аз веднъж споменах за разликите между него и стария модел, от високия клас - 20ZMX (който в момента струва 1600лв.). Казах го, за да не се генерализира за марката по един модел. Иначе, аз лично избрах за майка ми 25ZS-S и моето мнение е, че е страхотна машина. Както каза, в този ценови диапазон, особено откъм тишина, най-вероятно няма конкуренция. При Миланов, основния проблем с он/офф е, че е шумен, докато при ZS-S е незабележим. И други плюсове има, но този е един от най-съществените.
    stiv13 и bibobore харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    128
    #4553

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Чак пък извинения, няма нужда.
    Имах предвид сравненията с ftxs35 и daiseikai 6.
    Ти си фен на MHI !
    Rafailiev одобрява това.

  11. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #4554

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Все съм виждал мъгла, но като тази в момента...
    Едва се прибирам от работа.

    - - - - - - - - - -

    Жената каза, че Ауксите цял ден са пуфтяли. Комшийското ЛФЦ имаше 7-8 висулки по 50см под тавата.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #4555

    Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Тук и Тошиба Дайсейкай вече са със запушени отвори. Мъглите не са се вдигали вече 3-ти ден, а максималните бяха -6. На ZMX-а дори и аварийния вече е запушен. Една пръскачка с 5 л. топла вода, за 5 мин. и е като нов! [emoji23] Много добра работа върши, между другото и е удобно за по-труднодостъпни монтажи. Тавата на zsx има доста подобрения, спрямо тази на ZMX (20-35). Все още 2 от 5-те отвора имат проходимост, ама и те са на ръба [emoji16]. На МЕ-то отворът е почти идеално проходим. Явно по-честите дефрости спомагат за това. Макар че, в съседската къща има МЕ със същото външно - FH или SF и се е запушил целият отвор ф42, с половинметрова висулка. LTC-тата, също запушени, с по 4 дълги висулки. Само LMCB на Fujitsu и МЕ Zubadan са чисти, обяснимо защо. Важното е, че запушената тава не пречи на ZMX-а по никакъв начин, тече си отзад. Ама един топъл душ, ще му е добре-дошъл.
    Този пост е редактиран от rosswen; 03-12-18 в 21:43.
    Jack Krauser и Rafailiev харесват това.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,872
    #4556

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    rosswen в България ли си бе човек?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #4557

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    rosswen в България ли си бе човек?
    В България сме но северна,колям студ с Плевен последните три дни.Да идва утре че да си ходим на по топло...

    Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #4558

    Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    rosswen в България ли си бе човек?
    Не, в дивия северозапад! От утре го дават "затопляне", с максимални температури до -1. [emoji16] Мъглата все още си виси, положението е следното:

    Радвам се, че това изобщо не пречи на машините да топлят яко и размразяват сравнително рядко, като се има в предвид условията. Остава ми само да натискам на вино. [emoji23][emoji485][emoji485]

  17. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #4559

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Ето една снимка и от мен в гр. ЛОМ на едно MEGE35, което бичи без никакви проблеми по същият начин както и др. ми климатик Ме FH Zubadan. От сряда до днес по топло от - 4 градуса не е ставало, а за студено не видях да е ставало под -11 градуса. От три дни мъглата не се е вдигала! Няма грам лед, който да се трупа по топлообменниците, и на двата климатика отворите са свободни. Вижте само каква "иня" се трупа по корпуса на машината [emoji6]. Зубадана е 9ка и отоплява 17 м2 стая А ME Ge35 се справя с 30 м2 стая като стаята е съседна с тази в която е зубадана и врати не се затварят. Поддържам 23 градуса 24 часа в денонощието. Зубадана е с изключен външен нагревател и средно уреда отчита 350 вата консумация, а GE35 към 550 вата при тези температури и условия.

    Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
    rosswen и Rafailiev харесват това.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,872
    #4560

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time


    Явно сте в тези “температурни инверсии” - т.е. все едно на в. Мусала според новините.
    При нас е жега без грам мъгла.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе