Страница 309 от 372 ПърваПърва ... 259299307308309310311319359 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,621 до 4,635 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4621

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Дайсейкая,
    Прикачен файл 29639
    Прикачен файл 29640

    Хевито 25zm-s
    Прикачен файл 29641
    Прикачен файл 29642

    В еднакви стаи по 17кв.м. с еднакво изложение, тази на тошибата е без външни стени. Работят без да изключват. Последните 24 часа точно по 8kWh. Външна около +3°...+4°.
    Излага се мидеята нещо (или е тръгнала по нанадолнището).
    Картинката е абсолютно същата. Само външната е станала +1°...+2°. Малката 9-ка отнесе по ефективност големият дайсейкай. Преди две години още го писах, ама ...
    rosswen одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #4622

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от dragodream71 Виж публикацията
    Като сме взели да споделяме за различните условия на работа,някой да сподели как се променя работата на климатика при изолация и без изолация. Сметките намаляват ли ?Когато се постави още изолация на едно помещение какво се спестява като сметка за ток -примерно !
    Външна изолация, с дебелина под стандартната и изолация на тавана 5см. минерална вата + дюшеме, намалява енергийните разходи през студен зимен месец от 1100 kWh на 500 kWh. Домакинството е с електрически бойлер и готварска печка на ток, нямащи отношение към изолацията. Над жилищния етаж има подпокривно пространство, също изолирано с 10 см. минерална вата. И това оказва някакво влияние.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    dddilian, rosswen и Genadi80 харесват това.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4623

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Всяка изолация намалява сметките и най-вече подобрява комфорта.Всичко е въпрос на бюджет, технология и изпълнение.
    VanDan, Gyokov, dddilian и 4 други харесват това.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #4624

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Еди, буквално си прав, но за съжаление, само буквално. Грешната изолация, на грешното място създава огромни главоболия и проблеми, несравними с мизерните ползи от чисто егоистичен характер, разрушаващи общите части на сградите.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    stainway одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4625

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Е, не говорим за абдалски изпълнения от типа чул някъде и наклепал без да си има хабер.Затова викам си трябват технология и изпълнение..
    dodo_pv одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4626

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Домакинството е с електрически бойлер и готварска печка на ток, нямащи отношение към изолацията.
    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Зависи къде е монтиран бойлера! Ако е монтиран в помещение, което не се отоплява постоянно през зимата, има много голямо отношение към изолацията и към сметката за тока. Много по-голямо от климатика.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #4627

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Как се отразява на консумацията на климатика падането на слана и мъгла при -3° :

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    85
    #4628

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    zs-s-то втора вечер го поливам с вода и се опитвам да му смъкна леда от дъното на тавата / долните редове на топлообменика . уж дефроства ама нищо не прави .. та за да не ме вее вятъра и да мога да пръскам през перката го дебна като е в 3 минутен офф или по време на дефрост .. тъй като тази вечер имам доста вода за "рециклиране" ( от банята на децата :D :D :D ) реших да го издебна след 10-минутния он и да го цъкна на минимални градуси да имам повече от 3 минути .. (фактически с шише мога да го пръскам отзад само през перката).
    та .. цъкнах го на 18 градуса .. отворих вратата и се включи . не знам явно съм захапал последната секунда на оф цикъла и вече е бил развъртял компресора .мисълга ми беше

    хевито си знае неговата и въобще не му пука .. че заданието му е 18 а в стаята е 21/22 .. той трябва да върти 10 минути ако ще вътре да става и 30 градуса ... развъртя си на номинал .. 3-4 минути както обикновено и смъкна на 240 вата и така докато не му изтекат минутите .. със задание 18 градуса :D .... мисля че в темата за препоръчване на климатици продължава да се препоръчва като добър "инвертор".
    По дайсекая и ftxs-то няма лед .. та даже и ледообразуването му е сбъркано. (следствие на факта че развърта на номинал 3-4 минути ..по 4 пъти на час тоест 16 минути на номинал дръпва доста влага). Не съм пробвал ако примерно заданието му е 25 градуса или 30 градуса дали пак ще продължи да прави он/офф на всеки 10/3 минути :D
    Щом успях да разтопя с 6 литра вода ваничката а ftxs-то а с 8 литра още не мога да се преборя с zs-s-то .. просто ..
    Rafailiev, stainway и Mig82 харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #4629

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Аз мислех,че темата е колко вата харчи примерно нагревателя на външното тяло, а то било в литри топла вода.
    Успех с размразяването и дано се случва по-рядко
    ccankov73 и Rado Smilkov харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #4630

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Тея климатици като отглеждане на тропически китки ще излязат ... то пръскане с препарати , поливане че и топлене с реотани за потдържане на благоприятна температура и влажност

    - - - - - - - - - -

    drekinov , евала за свежите постове
    Rado Smilkov одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #4631

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Тея климатици като отглеждане на тропически китки ще излязат ... то пръскане с препарати , поливане че и топлене с реотани за потдържане на благоприятна температура и влажност
    Като им обръщат прекалено внимание, така ще е. ZS-S наистина има такава склонност, при температури около 0-та. При off се образува този лед, като лек дефрост си е. Това изобщо не му пречи. Не му пречи и когато се запуши тавата, перката и топлообменника са на високо. Водата си тече отзад, а лед до перката не стига. Моите извинения, но като смъкна повече заданието, може и 1 час да не включи. А за 10-те минути минимална работа...еми така са, за добро или лошо. Така нареченият "inching prevention". Не са съвършени машини, за тези пари няма и да намерите. Хората за 3к. лева понякога са недоволни... Та, не им се вталявайте толкова. И да не ги поливате, няма да ви оставят.
    papadodo одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #4632

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Иска да му се играе един флекс
    rosswen одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #4633

    Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Иска да му се играе един флекс
    Ще си дойдем на думата...има и други методи. Вчера, а и не само, го дискутирахме. Но...да не се отклонявам от темата.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #4634

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Хората за 3к. лева понякога са недоволни...
    А, за 3к. сме доволни, ама то как да препоръчаш такова нещо.
    Можеш да си вземеш два за по 1.5к, които ще вършат същата работа(достигане
    и подържане на температура), но по друг начин и с друг комфорт.

  18. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #4635

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от drekinov Виж публикацията
    zs-s-то втора вечер го поливам с вода и се опитвам да му смъкна леда от дъното на тавата / долните редове на топлообменика . уж дефроства ама нищо не прави .. та за да не ме вее вятъра и да мога да пръскам през перката го дебна като е в 3 минутен офф или по време на дефрост .. тъй като тази вечер имам доста вода за "рециклиране" ( от банята на децата :D :D :D ) реших да го издебна след 10-минутния он и да го цъкна на минимални градуси да имам повече от 3 минути .. (фактически с шише мога да го пръскам отзад само през перката).
    та .. цъкнах го на 18 градуса .. отворих вратата и се включи . не знам явно съм захапал последната секунда на оф цикъла и вече е бил развъртял компресора .мисълга ми беше

    хевито си знае неговата и въобще не му пука .. че заданието му е 18 а в стаята е 21/22 .. той трябва да върти 10 минути ако ще вътре да става и 30 градуса ... развъртя си на номинал .. 3-4 минути както обикновено и смъкна на 240 вата и така докато не му изтекат минутите .. със задание 18 градуса :D .... мисля че в темата за препоръчване на климатици продължава да се препоръчва като добър "инвертор".
    По дайсекая и ftxs-то няма лед .. та даже и ледообразуването му е сбъркано. (следствие на факта че развърта на номинал 3-4 минути ..по 4 пъти на час тоест 16 минути на номинал дръпва доста влага). Не съм пробвал ако примерно заданието му е 25 градуса или 30 градуса дали пак ще продължи да прави он/офф на всеки 10/3 минути :D
    Щом успях да разтопя с 6 литра вода ваничката а ftxs-то а с 8 литра още не мога да се преборя с zs-s-то .. просто ..
    Вие явно сте измислили нова игра за възрастни по мотиви на природната постановка котка и мишка. В случая Вие сте котката а климатикът Ви мишката. И така сте се улисали в тази игра че направо сте забравили че климатика най просто може да се спре и тогава да се наливат води да се изливат други води та ако ще и с маркуч да се полива и т.н. няма нужда да се дебнете с машината освен както казах по горе не ви доставя някакво удоволствие.
    oska и papadodo харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе