Страница 319 от 372 ПърваПърва ... 269309317318319320321329369 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,771 до 4,785 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4771

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    И при нас така.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Rumb@ta, rosswen и Genadi80 харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4772

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Моя си почива
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #4773

    Колко ми харчи климатикът - Real Time

    И моите почиват от няколко часа. Разлика в стайните температури, почти няма. Около градус надолу са. Не видях смисъл да ги оставя да бачкат. Като се свечери ги впрягам наново.
    Този пост е редактиран от rosswen; 24-12-18 в 22:06.
    Rafailiev одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #4774

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от dddilian Виж публикацията
    То навън може да е било топло за няколко часа, но неговата къща явно доста студ е акумулирала, след като няма изолация, и продължава да го отдава вътре.
    На мен ми е много интересно как изглежда тази къща отвън. Също така ми е интересно, защо изолбщо ходи на тази вила да мръзне зимата, преди да я е опаковал с изолация....
    Тези температури вътре са нечовешки.
    Ето това е къщата, където е сложено прословутото Грии Фери.
    Целият втори етаж е със сменена дограма, стаите вътре са след основен ремонт - шпакловка, тапети, ламинат, като под него сложих фибран 2см и 3мм мека подложка.



    Ако не си отида в края на работния ден или събота и неделя да почина, то ще гръмна от работа. Та каквото и да е времето навън при всяка възможност паля колата и съм на вилата, като особено зимата най-много ме привлича това:
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Gyokov, SPSt, oska и 6 други харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #4775

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Човек, тази къща за няколко дни ще я облечеш със стиропор и ще я измажеш съвсем сам и с минимални средства, а ефекта ще е поразителен. 8см стиропор и ще имаш съвсем друга къща. Иначе много добре разбирам защо искаш да ходиш там, но на този етап за мен това би било мъчение. На климатика ти нищо му няма и ще се убедиш в това чак, когато я изолираш.
    Rumb@ta, tony34al и rosswen харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4776

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Така и така ще слага поне да сложи 10-15 см.
    Разликата в цената между 8 -10 см е нищожна .....
    От опит на подобна къща ( зид 4 ка тихла ) 15 ка на стените и 20 ка вата на покрива и всичко си идва на мястото.
    dddilian одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #4777

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Не знам какво разбирате под "няколко дни ще я облечеш със стиропор и ще я измажеш съвсем сам и с минимални средства", но предполагам имате в предвид месец и 10000лв и то за човек, който знае какво прави.
    Този пост е редактиран от avenger; 25-12-18 в 16:31.
    SPSt, shener84, rosswen и 1 други харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4778

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Не му знам квадратурата , но на около 200 кв .
    АКо се заложи цена 20-25 лв за материали излиза около 5000 лв.
    Скеле и разни други още едни 1000 лв.
    Труда си е от него.
    Това са цени от миналата година.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #4779

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Това с "труда от него" много лесно на приказки. Но на практика не стават така нещата. И на мен, докато баща ми (от строителния бранш) беше жив и що-годе читав, минаваше този номер с труда от него. Но след него няма никакъв шанс с "труд от мен". Хехе, аз да шпакловам и правя "дърпана" мазилка при условие, че никога не съм правил такова в живота си. Само до "общак" покрай баща ми съм стигал на моменти. А по скромните ми наблюдения, трудът може да достигне и над 50% от общата цена. Доколкото си спомням и при теб баща ти беше от строителния бранш и за това толкова лесно ги раздаваш тези "труда от него".
    Gyokov и SPSt харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #4780

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    Не знам какво разбирате под "няколко дни ще я облечеш със стиропор и ще я измажеш съвсем сам и с минимални средства", но предполагам имате в предвид месец и 10000лв и то за човек, който знае какво прави.
    Какви са тези космически суми, които споменаваш..... Къщата му е малка и изключително лесна за работа. Тази къща ще я отупам сам за 2 седмици без изобщо да си давам зор, не е като да не съм го правил на много по-голяма къща с ужасни форми, които са трудни за работа.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Това с "труда от него" много лесно на приказки. Но на практика не стават така нещата. И на мен, докато баща ми (от строителния бранш) беше жив и що-годе читав, минаваше този номер с труда от него. Но след него няма никакъв шанс с "труд от мен". Хехе, аз да шпакловам и правя "дърпана" мазилка при условие, че никога не съм правил такова в живота си. Само до "общак" покрай баща ми съм стигал на моменти. А по скромните ми наблюдения, трудът може да достигне и над 50% от общата цена. Доколкото си спомням и при теб баща ти беше от строителния бранш и за това толкова лесно ги раздаваш тези "труда от него".
    Никой не говори за дърпани мазилки или каквито и да е други мазилки, които изискват вече някакви по-специфични умения. Дейността по лепене и кроене на стиропор, дюбелиране и 2 ръце шпакловка с мрежа е елементарна. После може да я зареже и на шпакловка, докато не събере пари за мазилка, а може да си я боядиса с фасадна боя и да си свирка поне 10 години.
    Това може да си го прави в свободното време на етапи през уикендите и до другата зима ще има къща, която ще може да се обитава без да умираш от студ и да трошиш ток на поразия. Накрая и без климатик ще остане при такава експлоатация.

    Както и да е, темата се измества. Той си решава дали да не прави нищо и да зъзне или лека-полека да си я облече с минимални средства. 5см качествен стиропор да сложи, ефекта ще е поразителен, предвид сегашната ситуация.
    Този пост е редактиран от dddilian; 25-12-18 в 16:54.
    Rafailiev одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4781

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Това с "труда от него" много лесно на приказки. Но на практика не стават така нещата. И на мен, докато баща ми (от строителния бранш) беше жив и що-годе читав, минаваше този номер с труда от него. Но след него няма никакъв шанс с "труд от мен". Хехе, аз да шпакловам и правя "дърпана" мазилка при условие, че никога не съм правил такова в живота си. Само до "общак" покрай баща ми съм стигал на моменти. А по скромните ми наблюдения, трудът може да достигне и над 50% от общата цена. Доколкото си спомням и при теб баща ти беше от строителния бранш и за това толкова лесно ги раздаваш тези "труда от него".
    За баща ми да . Той е в строителния бранш.
    Аз говорех за материалите.
    За труда и аз не мога да го правя това нещо перфектно.
    За мой кеф на виличката се “ учех “ под ръководството на бащата.
    Верно става въпрос за 60-70 кв на един етаж. Не ми трябваше нито скеле, нито нищо.
    Както каза бащата; За първи път добре !
    Сега има тук там забележки, но при положение , че си го правех аз за кеф .
    Честно казано лепенето на стиропора е лесната и бързата работа.
    След това шпакловки мрежи е доста по -сложно и трудоемко.
    Аз я оставих на шпакловка 2 ръце и боя .
    За труда дори е повече от 50% в момента.
    кв на изолация с мазилка е около 50 лв на кв .
    Това като се има предвид, че се ползват само най-евтините материали с цена тотал 15-18 лв на кв
    Този пост е редактиран от avenger; 25-12-18 в 21:40.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Карлово
    Мнения
    61
    #4782

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Моята къща я правих преди 18 години. Та тогава изискванията а и познанията за топлоизолация бяха много занижени. Направена е изолация с фибран 4 см, лепено е само с Телакол- Боро а отгоре е шпаклована със същото лепило и отгоре най обикновенна шлайфана мазилка. Имам изолация на пода и между етажите -фибран 4 см. На тавана вата не помня колко но е каменна 12-15 см мисля. Смея да трърдя че никога студ не сме виждали и къюата е много топла. Сега съм замислил да направя още една изолация отгоре едни 10 см стиропор. Ходих в един магазин и за 100 кв изолация ми дадоха цена 1300 лева за материали без мазилка. Така че не е толкова скъпо -трудът е много. Аз смятам сам да си я правя .
    dddilian одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #4783

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Таванът на втория етаж ако е дъски или нещо подобно - първото нещо е да се сложи изолация над него и то повечко. Последна стените.
    Gyokov, ccankov73 и dddilian харесват това.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #4784

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    https://forum.setcombg.com/всичко-за...time-287.html#

    то отдавна е предложено, но имало гадинки...

  18. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #4785

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Да де, но това е евтин, бърз и ефективен вариант. Ако не се намалят загубите през тавана, всичко останало е леко безмислено.
    На гадинките ще им приседне каменната вата рано или късно.
    ccankov73 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе