Страница 351 от 372 ПърваПърва ... 301341349350351352353361 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,251 до 5,265 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,776
    #5251

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Може и да се бъркам мислех, че имате ТЕЦ в сградата и питах за цената на ТЕЦ-а - сградната инсталация дето ти начисляват.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #5252

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Може и да се бъркам мислех, че имате ТЕЦ в сградата и питах за цената на ТЕЦ-а - сградната инсталация дето ти начисляват.
    Off topic:В Пазаджик ТЕЦ не е имало никога.

    Honor Play с помощта на Tapatalk
    bobivg одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #5253
    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Хол 25кв.и спалня 15кв.м. като държим вратите отворени.През деня 4-та степен, през ноща 2-ра степен на вентилатор.Жилището е стандартна панелка с вътрешна изолация с изложение север-юг.

    Honor Play с помощта на Tapatalk
    Панелните жилища хола е 20м2
    shener84 одобрява това.

  5. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #5254

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Хол 25кв.и спалня 15кв.м. като държим вратите отворени.През деня 4-та степен, през ноща 2-ра степен на вентилатор.Жилището е стандартна панелка с вътрешна изолация с изложение север-юг.

    Honor Play с помощта на Tapatalk
    В Пазарджик панелките са много топли - при 10 градуса стайна температура в къщата без отопление в панелката е 16 градуса, а щом имаш и изолация си още по напред с градусите

  6. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #5255

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    В Пазарджик панелките са много топли - при 10 градуса стайна температура в къщата без отопление в панелката е 16 градуса, а щом имаш и изолация си още по напред с градусите
    Навсякъде има разлика дали си в апартамент в блок или в къща(където никой не помага от ляво,дясно,горе,долу). В къщата ако сам не сгрееш помещенията и стените - няма кой..
    zdravko, zxc0, Apeev и 1 други харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #5256

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    В блок става страшно, когато наоколо никой не топли. Загубите през плочи, стоманобетонни стени (през неплътни тухли по се ядва) са огромни.
    SPSt и rosswen харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #5257

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Отделно акумулиращите и изолиращите свойства на тухлите и бетона са много различни и ако отстрани и/или отдолу няма кой да помага, могат да се получат неприятни топлозагуби.
    Genadi80 одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #5258

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    В блок става страшно, когато наоколо никой не топли. Загубите през плочи, стоманобетонни стени (през неплътни тухли по се ядва) са огромни.
    Аз съм така. Външен панелен апартамент без топлещи комшии, добре, че е южно изложение да помага.
    Genadi80 одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,880
    #5259

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Абе то и в една къща помещенията са различни.
    Днес след цял ден проветряване в хола (югозапад) към 16ч беше 23С,
    В спалнята (хладилника)южна , но не я грее слънце, след един час по обед стана 19С
    и Нексурката заработи отново да си темперира.
    А, ако говорим за Real time 12LB-то в 70кв половин час след затваряне на прозорците на 24С :
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #5260

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    От 01.10.2018 до 01.03.2019г ЛТЦ-то е изхабило точно 870киловата. През деня никога не е било спирано а през ноща никога не е тръгвало. Само около 5-6 дена през януари го пусках на 20 градуса но работеше он-оф през 10 мин включва и изключва. Климатика работи всеки ден от 06:00 часа до 11-12 часа вечерта. Температурата е между 23-26. Като високата температура е била използвана винаги когато на вън е студено и е трябвало да се отоплява кухнята по-бързо иначе в 90% от времето е работил на 23. Според мен до началото на астрономическата пролет ще надхвърли 1000киловата което е нормално тъй като по ръководство му дават средно 1200 киловата на отоплителен сезон. Засега съм изключително доволен от работата и консумацията. Относно апартамент или къща мога да кажа на пишещите че разлика има само тогава когато в блока всички апартаменти са населени ако ли не няма разлика когато става въпрос за отопление с климатици.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #5261

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    И един апартамент да е населен около теб си има файда ... особено ако е под теб. У още нещо стая с три външни стени в апартамент май няма ...
    rosswen и biso65 харесват това.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #5262

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Да уточня тогава, че става дума за апартамент около 68 кв.м., с по 2 външи стени на всяка стая, съседи отдавна няма и няма кой да подпомага отоплението. В един и същи студен ден разликата е 6 градуса в плюс в полза на панелката.

  16. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #5263

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    И един апартамент да е населен около теб си има файда ... особено ако е под теб. У още нещо стая с три външни стени в апартамент май няма ...
    То и къщи с такива стаи много много не се срещат но това е друг въпрос или по точно казано въпрос на архитектура. Иначе ако трябва да теоретизираме нещата човек може да си построи N-стенна стая по средата на двора и тогава ще има N на брой външни стени но това е от компетентността на хората със специалните условия аз там не се меся моите наблюдения са емпирични не теоретични.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,880
    #5264

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    И един апартамент да е населен около теб си има файда ... особено ако е под теб. У още нещо стая с три външни стени в апартамент май няма ...
    Ходил съм преди години в едните съседи във Варна.
    Блока е пълзящ кофраж - стени по две педи - къде тухла, къде бетон, докато не почнеш да пробиваш не се знае.
    Една стена запад, една север и една граничеща със асансьорна шахта и стълбище.
    Четвъртата с коридор, който не се отопляваше.
    По средата на стаята(към 25кв) - едно набримчено кюмбе.
    На 1 метър не се седи, на 3 - вече хладно.
    Genadi80 одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,938
    #5265

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    От 01.10.2018 до 01.03.2019г ЛТЦ-то е изхабило точно 870киловата. През деня никога не е било спирано а през ноща никога не е тръгвало. Само около 5-6 дена през януари го пусках на 20 градуса но работеше он-оф през 10 мин включва и изключва.
    Замервал ли си на какъв минимум слиза под 0-та? Макар че, с този начин на експлоатация, сигурно трудно сваля до минимум.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе