Страница 352 от 372 ПърваПърва ... 302342350351352353354362 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,266 до 5,280 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #5266

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    МИЛАНОВ,давам обща сметка,щот какво ти пише на уреда и какво казват от EVN са различни неща..........
    biso65 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #5267

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    И един апартамент да е населен около теб си има файда ... особено ако е под теб. У още нещо стая с три външни стени в апартамент май няма ...
    Мога да ти пратя скица на апартамент последен етаж ( 200 кв с терасите )
    2 от стайте са с по 3 външни стени другите 2 стай са с по 2 външни и една стая вътрешна.
    ЕДНА подсказка
    между стайте има скара бира за лятото

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #5268

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Еееде , естествено че има изключения Ама като гледам сметките за ток в апартамемтите са 2-3 а понякога до 5-6 пъти по-малки.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #5269

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Eй това няма как да го докажеш посмъртно. Аз сега живея в апартамент и отоплението е 20-25% от сметка примерно 250 лв. Искаш да кажеш, че ти в къща плащаш 500-750 лв. сметки или 1250лв., така ли? Много зависи колко и какви консуматори има в домакинството, а така също и от хигиенните навици на обитателите.
    VanDan, Apeev, Genadi80 и 1 други харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #5270

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Spst , срещат се зимни сметки от по 40-70лв. във форума ... аз лятото плащам 120. Зимата рекорда ми е мисля че 2016г. 380лв. За тази зима януарската е 275лв. Февруарската 215лв. Ама 2016г. жена ми беше в майчинство и цял ден вкъщи ...
    Този пост е редактиран от Mig82; 01-03-19 в 23:18.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #5271

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Именно, и моята най-ниска сметка през 2018 г. беше 118 лв. Не знам как се постигат 40-70 лв., но знам, че сметката за ток зависи повече от броя, пола и други характерни особености на обитателите, готви ли се и колко често на ток, климата в населеното място и още много работи, отколкото от вида на жилището.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #5272

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    И двамата сте прави ,но пропускате нещо важно .
    Дали в сградата има ТЕЦ или не .
    Мойте сметки за ток са между 40 и зимата до 110 май беше най- голямата.
    Нормално зимата плащам около 80 лв и лятото около 50.
    Когато сме с караванта и няма никой в нас и работи хладилник и другите уреди на стенд бай плащам по 10 лв.
    При нормално ползване на апартамента при мен ясно ли проличава колко е изпапкал климатика .
    Когато има ТЕЦ и топлата вода е от там е нормално тока е да малко.
    Но никои не слага в сметките колко кубика топла вода и сградна се плаща.
    При мен са около 6-10 кубика топла вода и около 20-50 лв сградна на месец ( много се краде в моя блок )
    biso65 одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #5273

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Spst , Да не си на 1ви етаж ?

    Рафа , и на един амбър под мен бих бил много доволен , но уви ама тогава пък моите щяха да бичат он/офф ...
    Този пост е редактиран от Mig82; 01-03-19 в 23:38.
    biso65 одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #5274

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Не, на 2-ри. Синът е на 1-ви етаж и там сметките са малко по-големи, въпреки, че са по-малко хора и по-малко се задържат в къщи.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #5275

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Не, на 2-ри. Синът е на 1-ви етаж и там сметките са малко по-големи, въпреки, че са по-малко хора и по-малко се задържат в къщи.
    Ами ето сина ти отоплява като в къща и има малко по високи сметки , особено ако няма и комшии.

    Например и водата която загрява бойлера е с друга темп. когато е постояла в тръбите на долните етажи ...

  13. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #5276

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Намирисва ми че пак ще ни заключат.
    Rafailiev, stainway, HiDefinition и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #5277

    Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Прав е всеки от участващите. Факторите са толкова много, че глава да те заболи. При нас ТЕЦ няма. Правил съм груби сметки колко ми консумират останалите уреди и съм засичал разходите на климите, по ватметри. Хубавото е, че сметките излизат горе-долу верни. Сега като сме с малък батко и бебе, се пуска бойлер 3kW по 2-3 пъти на денонощие. Печката е електрическа и се готви нещо, почти всеки ден. Пералня и сушилня, въртят всеки ден по няколко пъти. 3бр. телевизора работят почти постоянно, заради мен. Аз обичам да има все нещо за фон. Всички тези консуматори, ми излизат половината, че и повече от сметката за ток. Все пак е доста приемлива. Последните 3 месеца, плащам грубо 220-230лв. Началото на лятото, преди да се роди бебока, съм стигал до сметка под 50лв.
    П.п. Няма за какво да заключват темата, тя и без това не е много по-сериозна от "миланов и приятели", а и се спазва добрия тон, което беше основната причина, за временното заключване.
    SPSt, valyo68, Genadi80 и 3 други харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #5278

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Замервал ли си на какъв минимум слиза под 0-та? Макар че, с този начин на експлоатация, сигурно трудно сваля до минимум.
    Измервал съм само един път за проба като затворих всички врати и го оставих да работи в хола който е около 24-25 квадрата/не съм го мерил точно/ тогава слезна най много до 400 вата беше нагласен на 23 а на вън беше -7. Възможно е да пада и по ниско но ме съмнява да е с повече то 20-30 вата. Иначе при същата температура на вън и вътре отворени всички врати си пука от 800-1300 киловата в зависимост колко време е минало от пускането на климатика.Според мен ако температурата е по висока от -3 и пак вратите са затворени може и до 300 да падне ама не съм го пробвал.
    rosswen одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #5279

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Ами ето сина ти отоплява като в къща и има малко по високи сметки , особено ако няма и комшии.

    Например и водата която загрява бойлера е с друга темп. когато е постояла в тръбите на долните етажи ...
    Както е написал Росен, темата е сложна и дълга. Живял съм и в къща и трябва да ти кажа, че 24 см. тухла с двустранна замазка акумулира и изолира много по-добре от 10-15 см. бетон, дори ако има 4 пръста сгур по средата. Стаите в къщата бяха с по 3 външни стени, а сега апартамента е с една, другите са къде към отопляеми, къде към неотопляеми помещения.
    PS: Съжалявам, че се смениха телевизорите-доста помагаха добичетата за отоплението. Тия сега хич ги няма.
    Абе станаха сложни сметките и малко като: "Кое е първото-кокошката или яйцето".
    Хайде, празници са-зае*ете ги климите, почивайте и си правете кефа.
    VanDan и rosswen харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #5280

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Днес е мрачно и външната е около 11гр.
    60-ката си мърка на тази консумация, няма он/офф.

    SPSt, JOKVN и Mig82 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе