Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 48

Климатик за много малка стая

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    4
    #16

    Re: Климатик за много малка стая

    здравеите,според мен само японски инвертор

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #17

    Re: Климатик за много малка стая

    Цитат Първоначално публикувано от zomane
    Та ще помоля ако може да ме насочите към конкретни модели и откъде да ги взема(че не ми се занимава с некадърни фирми, искам да имам свестен монтаж и поддръжка), мисля да е конвенционален( в тая малка стая инвертора пак ще изключва та не си струва инвестицията).
    Свестем монтаж, при който ще ти се опаше стаята с тръби няма :-)
    Като става дума за спалня, според мене трябва да наблегнеш на инвертора, защото скъпи или евтини всички конвенционални климаитици пукат.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    30
    #18

    Re: Климатик за много малка стая

    В крайна сметка къде поради липса на пари(точно като реших да вземам клима трябваше да се прави покрива) къде заради това, че ще се ползва основно лятото взех една msg 09 hr, вярно ,че харчи почти колкото general-а ми , който е 12-ка, но с моето ползване няма да излапа кой знае колко повече годишно спрямо мицубишито, което мислех да взимам,a то беше 0,64kW. Ясно е че мидеа-та няма как да се сравнява с мицубиши, но... А шума не ме бърка особено, нито мен, нито жена ми, няколко пъти вече беше пуснат през нощта и не ни е пречел, вярно , че голямото пукане е зимата, но пък като се сетя предните зими колко сме се топлили в тая стая, общо 4-5 пъти пускахме радиатор т.е. и климата я я пуснем зимата 7-8 пъти я не, то и без отопление си е около 18-19 градуса, че и отгоре.
    nebelservice под свестен монтаж имам впредвид да са спазени всички изисквания за монтажа на машината(вакумиране, отстояния от таван стени и прочее и т.н.) ,а от тръбата ми се виждат точно 10 см другото влиза във вградения гардероб, изобщо съм доволен от твоите колеги (от вас си взех климата, ако разбира се съдейки правилно по ника ти работиш в небел )) , дойдоха навреме даже малко по рано, сложиха климата, където ми се искаше, въпреки че се изискваше малко повече работа от тяхна страна спрямо това къде мислеха да я сложат те, работиха чисто, вакумираха си...май за пръв път като имам майстори вкъщи не съм си късал нервите (надявам се не нарушавам правилата на форума, но обикновено все лоши думи се чуват, рядко някой казва нещо хубаво за монтажниците, но в случая хората си свършиха работата добре и мисля заслужават похвала).
    А 100 волтовите клими не казвам, че са лоши, но те просто са проектирани за 60 херца 100 волта и това е, да волтажа ок сваляш го с един траф, при добре изпълнен траф всичко е ок, но честотата... то и дизелите вървят( или поне истинските дизели тия сегашните сигурно ще се скапят) на олио, спирт или там нещо което може да отдели някоя калория, но характеристиките на машината се променят, при климата е същото.Не оспорвам, че е тих и т.н. просто изработката им е качествена с качествени материали. Но опираме и до сервизна поддръжка, дори и най-добрите машини могат да се скапят, какво правим тогава ? Чакаме чарк от япония 1-2 месеца (щото ме съмнява някой да има на склад в БГ) и мръзнем/потим се през тоя период. По тая причина не си падам и по втората употреба ( купуваш "уникална" машина-никой в радиус 500 км няма като нея, съответно няма и части), там е още по зле, щото може да се окаже, че вече никой не прави чаркове за толкова стара машина.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #19

    Re: Климатик за много малка стая

    zomane защо не си направи малко труд да почетеш преди да сътвориш голямата глупост за 60те херца. http://www.kropla.com/electric2.htm
    Горките японци живеещи в Токио как ли си включват 60 херцовите уреди в 50 херцовата ел. мрежа?!?!

    Цялата ти теза за сервиза и другите щуротии ми напомнят баснята за лисицата и гроздето.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    30
    #20

    Re: Климатик за много малка стая

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    zomane защо не си направи малко труд да почетеш преди да сътвориш голямата глупост за 60те херца. http://www.kropla.com/electric2.htm
    Горките японци живеещи в Токио как ли си включват 60 херцовите уреди в 50 херцовата ел. мрежа?!?!

    Цялата ти теза за сервиза и другите щуротии ми напомнят баснята за лисицата и гроздето.
    Ок приемам за херците, че си частично прав, но ти давам и елементарен пример , асинхронен мотор на 50 и на 60 херца има различни обороти (да в климите са постоянно токови) , но да не изпадаме в спорове. А относно сервиза, не искам да установявам дали съм прав, защото то за нещо докарано с всички документи и спазени всички разпоредби и закони по 20 дни можеш да чакаш чаркове( не става въпрос само за клими), а какво остава за нещо дето изобщо на производителя и през ум не му е минавало, че ще се озове тук.Повече няма да пиша в тая насока, в няколко теми се точи тоя спор за/против втората употреба и 100 волтовите климатици, просто си изказах мнението относно дадено ми по рано в темата предложение, не желая да убеждавам някой в каквото и да е, всеки си има глава да си мисли с нея.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #21

    Re: Климатик за много малка стая

    За херцовете не частично, а съм напълно прав което се вижда и от етикета долу. Хубаво е да изказваш мнение от някакъв конкретен опит, а не от чужди приказки и предположения.
    [img width=786 height=600]http://img68.imageshack.us/img68/3600/hnhnsk3.jpg[/img]

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #22

    Re: Климатик за много малка стая

    За 100 волтовете ама хора за какво все се целите в най евтината 25 годишна 2 употреба ми хванете подмишница някой специалист и си изберете нещо по-читаво на новия фреон и до 5 6 годишна обирате на на малките фирми евтините боклуци Говорете за 100 волтови новият клас с Новият фреон и иновационните им компресори Сложете новата серия на Тошиба или Санйо , или новото Фуджитсу аз на мой познати нямам ядове с климатиците щото си отваряме очите на 14 , от китайската стока която заля пазарът вече абсолютно може да се направи комикс и на темата с Филипс и Уърпул имам хладилник който е пак термопомпа о т истинските уърпул тогава когато работеха под крилото н аФилипс еми тва е истината обаче сега

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #23

    Re: Климатик за много малка стая

    Абе колеги,кво значение имат херците след първия кондензатор след изправителя?и за кво е инверторното управление?.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #24

    Re: Климатик за много малка стая

    е кой твърди че има значение ?

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #25

    Re: Климатик за много малка стая

    Тааа, по темата, за такова малко помещение , при изискване да не е инвертор и да е йофтинко, нещо такова май ще свърши работа http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09029576 - Хитачи-бебе
    Не е задължително да се купува от КиК, има го и на други места, но Техномаркет го дават на най-ниска цена

    ПП Аз бих взел и това, но е инверторче http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09029574

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #26

    Re: Климатик за много малка стая

    С Hitachi-то внимателно, че да не се студува зимъска. Ето предложение Panasonic RE9 инвертор, Енергиен клас А, доста филтри, ниски нива на шум, работи през зимата (доказано), миналогодишните модели бяха с компресор Матсушита японски, не китайски, цена в магазина 1000 лева без монтаж., друг вариант Panasonic PW 12 цена около 800 лева неинвертор пак енергиен клас А

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #27

    Re: Климатик за много малка стая

    а и още по-ниско ниво LG K 12AH пак енергиен клас А цена 700 лева

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    32
    #28

    Re:Климатик за много малка стая

    Предстои ми да слагам климатик в стая 26м3 отлично изолирана. Ориентирам се към климатици с висок КОП при работа под номинал.Целта е мин. сметки за ток при оптимална инвестиция.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #29

    Re:Климатик за много малка стая

    1Toshiba RAS-B10 superdaiseikai EER5.1, COP 5.08, cool: 0,5-2,5-3,5, heat 0,6-3,2-6.1 Произведена в Япония всичко това е отлично, освен цената – около 1900 лева
    2. Daikin FTXS 25 EER: 4,55; COP: 4,53, cool 1,3 - 2,5-3,2, heat: 1,3- 3,4 - 4,7 Датчик за движение за 2 области малко по-евтин;
    3. FUJITSU (Fuji Electric) 09 LDC EER, COPОколо 4 Още по- евтин, но има отопление до 6.1 кВт Plazma air filter
    4. Panasonic CS/CU-E9 HKE-3 EER: 4.41: COP: 4,31; cool: 0.8- 2,6-3.0, heat: 0.8-3,6-5.0 Произведена в Малайзия, всички възможни въздушни филтри, Patrol sensor, advanced E-ion air purying system, много хубава цена около 1300лева
    5 Питай колеги за Mitsubishi Heavy или Electric висок клас

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #30

    Re:Климатик за много малка стая

    Mitsubishi MSZ-FD25 VA cop5.22 цена към 1900лв може би един от най-добрите климатици ,но нека кажат специалистите все пак

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Малка стая-задух-помощ
    От injenercheto във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 13
    Последно: 19-09-13, 06:56
  2. Избор на климатик за малка стая
    От Life във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 22-07-13, 18:13
  3. Голям климатик в малка стая?
    От Kovachev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 29
    Последно: 13-02-12, 15:44
  4. Монтаж с ограничени възможности - малка стая
    От deian във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 43
    Последно: 27-10-11, 21:45
  5. Отговори: 8
    Последно: 28-02-11, 17:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе