Страница 2 от 17 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 246

Маркови климатици - заблуди и истини

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #16

    Re: Маркови климатици-заблуди и истини

    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    Евгени, колкото си трябва принципно са здрави. Ти какво искаш да са от титан ли? да не хвърчат в космоса? всяка техника се разваля - много ясно, ама някой доста повече! Климатика не е сушоар за 20лв, като изгори да го хвърлиш и да си купиш нов. Ако климатика ми се скапе на нова година точно - не ми се мисли какво ще правя ако от сервиза ми кажат да чакам един месец че сега на всички им се разваляли и няма кой да ми обърне внимание. Е за това който има елементарно техническо знание, гледа да си купи от "по-скъпите" поне най-ефтиния, защото от там надоло е "тъмна индия" - имайки в предвид ниското ниво на качеството повсеместно напоследък при всякакви техники(свърши вече "касетофон Хитачи на 20 години и не е мръднал" - едно време е имало техники които не са се разваляли в "моралния" срок на експлоатация, направо си ги хвърлял в коша здрави ... ама да не се отклонявам от темата).
    Да бе човек. И аз това казвам, че то си е машина. Не съм казал от титан. Изкоментирах написаното от Тимбърлейк че досега не бил виждал една от тези машини да дава проблем. Това е.
    За тези климатици няма много инжинерна мисъл. Това не е като да се разработи Комънреал дизел агрегат. Просто маркетинг - дали да направим по големи топлообменници и да увеличим цената или не. Малко електроника, софтуер и тук там някоя и друга идея.
    Примерно самопочистване - на тошибата тази функция означава, че просто климатика ще почне да мига като навърти часове за да му почистите филтрите. Баси инжинерната мисъл. Но имаше май панасоник, който наистина си прави самопочистване. Е това вече може да се каже инженерна мисъл, но пък сигурно струва адски много и за кво? 10 мин седмично да си свалиш и почистиш филтрите. Малко, поне според мен е ненужно. Но за всеки влак си има пътници, и за всеки климатик клиенти

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #17

    Re: Маркови климатици-заблуди и истини

    ewgeny не си съвсем прав големите фирми отделят годишно милиони за развойна дейност. В Япония стандартите за икономии на енергия са жестоки и са планирани с години напред. Ако дадена фирма не ги покрие с продукцията си ще трябва да си продава машините на пазари като нашия.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #18

    Re: Маркови климатици-заблуди и истини

    Развойна денйност свързана с ефективността е едно, друго е вложени средства за иновации. Има една история, която е много подходяща за темата.:
    По време на космичеката надпревара между СССР и САЩ. Преди да започнат да изпращат хора, знаете всичко е свързано с подготовка, космически технологии и т.н. Американците профукали хиляди долари, месеци човешки инженерен ресурс за разработка на химикалка, с която може астронавта да пише и да бъда пак с теглото на обикновен химикал (ако няма гравитация, разбирате, че ще е трудно да пада мастилото). Голяма инженерна мисъл - няма що. Особенно след като, същия проблем руснаците са го преодоляли с употребата на молив.
    В този смисъл, не е важно как е разработено, колко високотехнологично и ефективно е нещо. Въпроса е има ли смисъл от него и не може ли да се замени. Или понякога сигурно не си заслужава да се вложат още 100 долара оскъпяване на климатика, ако това ще доведе до повишаване с 0.2 КОП-а.
    А за повишаване на цената заради похарчени средства за реклама (хич не са малко), по икономика съм научил, че много неща се калкулират в цената на продукта, но не и разходите за реклама. Те се определят от очакваните печалби, или реализирани вече такива за предходен период. в крайна сметка, аз бих заключил, че почти винаги си заслужава цената един продукт, но въпроса е имаме ли нужда и няма ли, по-евтиния продукт да покрие изискванията (шум, сигурност, ефективност) които пък се определят спрямо предназначението и условията на употреба.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #19

    Re: Маркови климатици-заблуди и истини

    Тамън си мислех, че темата затихна..
    И Евгени и Блу са прави в съответната плоскост.
    Нали темата беше поставена за заблудите и истините. И като се има предвид все по настъпващата глобализация, няма начин да няма доволно и от двете.
    Без да съм врачка, нито социолог, след има-няма 10-15 години нещата така ще се усучат, че и да дуднем, все тая. Мега корпорациите ше лапнат едно 70% и повече от световния бизнес, па марките........нека си седят като такива. Не че сега не е така, но все още има и някаква средна ръка, според мен. Не претендирам за изчерпателност.
    А специално в тая техника почти са разпределени нещата.Остава само да се променят процентите.
    Както е един мажоритарния собственик на Йорк, Джонсън Контрол и още някоя по-дребна испанска и италианска марка, така е един и на Тошиба, Кериър, Мидеа, Копеланд и още бая.
    Аз лично мисля, че е нормално глобалния собственик да преценява приоритетно, кое, колко ще е читаво и колко ще струва, па било то и от една и съща марка. И кое, за кой пазар ще е. Влака...и пътниците. На нас остава да избираме.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #20

    Re: Маркови климатици-заблуди и истини

    Не мога да се съглася с Евгени, че вложените пари за разработка са на празно ако са увеличили СОР едва с 0,2. За частният случай това няма значение, но ако сметнеш тази "нищожна" икономия на електричество умножена по милиони домакинства цифрата ще стане значителна. Всъщност наистина изместихме темата, но все пак мисля че колкото и да си мощен в дадена сфера дълго време няма да уцелееш ако разчиташ само на рекламата и името си. Точно по тази причина смятам, че и Саньо отпаднаха от играта след като станаха собственост на Матцушита.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #21

    Re: Маркови климатици-заблуди и истини

    малко да се впусна в Офтопик че много ме дразни изкупуването на Саньо от Панасоник .. навремето Макстор така изкупиха много по бързите и качествени харддискове Куантиум ,подразделението на Нокия за ЦРТ монитори/телевизори фалира макар че правеха най добрите тръби в света наравно с Митсубиши( имам 29 инчов телевизор Нокия от 9 години ,нов беше 2000 лв това тогава беше 1/4 от цената на гарсониера в Шумен не е мръднал просто е брилянтен) ,фалираха фирми като Грундиг ,примери много .. ако правиш нещо твърде качествено продажбите ти намаляват тъй като стоката ти не дефектира ,и в крайна сметка фалираш или те изкупуват ... Саньо според мен станаха жертва на жестоката конкуренция на пазара на клими тъй като са малка фирмичка на фона на останалите ,макар че климите им са на нивото на другите а като цена бяха по изгодни.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #22

    Re: Маркови климатици-заблуди и истини

    Това няма нищо общо с климите.Санйо са най-добри в Литий-йон батериите,и при този бум на хибриди Панасоник им взимат технологиите и клиентите.Държат също добър пазарен дял във фотоволтаичните панели,а там в момента всички мощности са натоварени 100%

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #23

    Re: Маркови климатици-заблуди и истини

    Коментара и сравнението на "Комън рейл дизел" и добър...истински добър климатик е .......неуместна според мен.Просто факторите,алгоритмите и програмите ,които обработва процесора са в превес на климатика.
    За да съм по-конкретен не карам "Жигули" , а точно такъв дизел-за да няма коментари "...лисицата и гроздето"

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #24

    Re: Маркови климатици-заблуди и истини

    Цитат Първоначално публикувано от zla gad
    Коментара и сравнението на "Комън рейл дизел" и добър...истински добър климатик е .......неуместна според мен.Просто факторите,алгоритмите и програмите ,които обработва процесора са в превес на климатика.
    За да съм по-конкретен не карам "Жигули" , а точно такъв дизел-за да няма коментари "...лисицата и гроздето"
    Не, из амх предвид че разработката на този тип двигатели, принципа на действие и т.н. се е истънска инжинерна мисъл.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #25

    Re: Маркови климатици-заблуди и истини

    Като се има впредвид,че италианци( ФИАТ) са го измислили комън-рейла,как да не се учудиш на инженерната им мисъл.Майтапя се,бе.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #26

    Re: Маркови климатици-заблуди и истини

    Това не пречи Бош да са най-големия производител на Комън рейл.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #27

    Re: Маркови климатици-заблуди и истини

    За системата-да.За двигатели-Пежо

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #28

    Re: Маркови климатици-заблуди и истини


  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #29

    Re: Маркови климатици-заблуди и истини

    Верно-отплеснахме се яко от темата,ма нали за това са форумите-да си чешем езиците.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    124
    #30

    Re: Маркови климатици-заблуди и истини

    аз незнам за какаво говориме тука че евтините ако може да се нарекат такива от цена 1500 лв че били китаиски боклуци кое му е боклука вънка е - 7 градуса а струята е 55 градуса и в стаята е 27 радуса настроен е на 28 не се чува като работи аз сам против това че китаиските панасоници били боклук.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 17 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Няколко истини и мита за японските климатици
    От mantaman във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 115
    Последно: 26-02-12, 17:39
  2. Евтини маркови парфюми - менте?!
    От taralion във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 14-01-11, 10:53
  3. SELL: МАРКОВИ ОБУВКИ
    От taipan във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 28-11-10, 12:38
  4. Маркови инвертори 12-ки до 1 300 лв. - дайте акъл
    От tostefo във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 01-09-08, 00:11
  5. Продавам маркови компютри
    От taralion във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 15-05-07, 22:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе