Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 58 от общо 58

Как се пресмята нужната мощност?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #46

    Re:Как се пресмята нужната мощност?

    Кажи сега колко струва токът и газта там. Тези 3 200 kW колко пари са и въобще какви са сметките ти за ток.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #47

    Re:Как се пресмята нужната мощност?

    Тока е 7 цента а газта не знам. И като сложиш такси разни тия 3200кВ ми излизат около 300$. Но аз съм си избрал да плащам на равни вноски през цялата година, плащам по 150$ на месец и това е. НА края на годината правят изравняване.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #48

    Re:Как се пресмята нужната мощност?

    Е че то в България 3200 kW са 512 лв (осреднено дневна и нощна)! Излиза, че токът при вас е по-евтин! (благи думи по адрес на нашите дружества, държавата и т.н.)

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #49

    Re:Как се пресмята нужната мощност?

    Да аз го знам това че е по-евтин. Къде са 6-7 цента, къде са 15-20 стотинки. Мисля че наскоро го вдигнаха със 0.25 цента.

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #50

    Re:Как се пресмята нужната мощност?

    Значи за един месец потребление на домакинство от 3 200 kW струва 300 канадски долара или 375 лв.

    За да видим в България колко струва същата електроенергия ще приемем, че 1/3 от тази консумация е била на нощна тарифа. Абонат на EVN България ще трябва да плати за същата електроенергия 502 лв. или това са 401 канадски долара. Моментната снимка показва, че при нас за тялото са се закачили много пиявици хранещи се с него.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #51

    Re:Как се пресмята нужната мощност?

    Абсолютно си прав за тялото и пиявиците. Тука си имаме само едни, те правят тока, те го доставят, всичко те правят. И интересното е че правителството го е страх да пипа цената, бях чул преди че е замразена до не знам си коя година. Щото ако я вдигнат, дали после на изборите ще спечелят? Хаха, и те си пазят хляба дето се казва. Ето го сайта им и тарифите.
    http://www.hydroquebec.com/residenti...e/tarif_d.html
    40.64 цента дневна такса
    първите 30 кВ на ден са по 5.45 цента
    и над 30-тя кВ е по 7.46 цента
    Имайте в предвид че бойлера не спира, той е вързна директно в таблото. И си е постоянно включен. Плюс топлото което зимата работи денонощно ми стъпва тая цена. Сега с климатика и с изолацията която слагам на тавана трябва да се подобрят нещата в посока енергоспестяване.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #52

    Re:Как се пресмята нужната мощност?

    Ако имаш възможност покажи ни някоя от последните си фактури за ток. Можеш да заличиш всички лични данни за клиента.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #53

    Re:Как се пресмята нужната мощност?

    Много се извинявам ако има някъде написано, но не можах да намеря как да изчисля какъв климатик ще ми трябва. Къде се гледа колко киловата на кубик се взима (60 или 90 ) - таблица ли е някаква? BTU колко трябва да е ? 12, 20 , 24 какво показват тия номера ? Трябва да изготвя нещо като задание за предоставяне на оферти за монтаж на климатик, знам размерите на помещението но до там. Нещо друго изисква ли се за да могат фирмите да изготвят офертите?

    Ако може да ми помогнете с тия неща да мога да направя това задание. Благодаря Ви !

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #54

    Re:Как се пресмята нужната мощност?

    obshtinska_mishka,най добре си напиши кубатурите на помещенията,изолацията,града и за какво ще се ползват-за отопление или само за охлаждане и някой от форума ще ти ги сметне

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #55

    Re:Как се пресмята нужната мощност?

    помещението е 12х6 метра, височина 5 метра, една външна стена (12 м) с топлоизолация и 3 прозореца ПВЦ по 3 кв.м., отоплява се с парно, но не е достатъчно, тухлени стени, тавана е гредоред и над недо е покрив. В помещението не се стои постоянно обикновено от 9 до 13 часа. Климатика ще се ползва повече за отопление от колкото за охлаждане

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #56

    Re:Как се пресмята нужната мощност?

    Заданието за оферти трябва ли да включва и мощността? Ти си пишеш какво ти е помещението в заданието, а фирмите трябва да преценят какъв климатик да сложат. Пък и ти ако кажеш - 18-ка, и се окаже че не е достатъчно, кой ще е отговорен? Ако си готов да поемеш отговорността - действай. За мен правилния начин е, фирмите дето ще ти дадат оферти да заложат вътре вида на климатика по мощност. Помисли над това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #57

    Re:Как се пресмята нужната мощност?

    obshtinska_mishka, Има ли от къде да се вземе трифазен ток или има само монофазен.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #58

    Re:Как се пресмята нужната мощност?

    Има трифазен ток в залата, не е проблем.

    Извинявам се за забавения отговор но просто нямах достъп до нет.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 15-12-12, 19:26
  2. Компресори и мощност?
    От luboivanoff във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 06-03-11, 09:32
  3. Каква мощност ми е необходима?
    От tottenham във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 19-09-09, 12:52
  4. Измервател на активна мощност
    От jijo във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 14-04-09, 17:30
  5. Определяне на мощност на захранване
    От taralion във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 27-07-08, 09:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе