Страница 109 от 109 ПърваПърва ... 5999107108109
Резултати от 1,621 до 1,633 от общо 1633
Like Tree1Одобрявам

Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1621

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Нямаш толкова големи климатици. Разшири си гамата от VRF-та.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #1622

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Очаквах по едно вриеме и Нокрия да предложи ...за 17 м2...

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1623

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Начко, недей да спориш с Джъсти за размера. Той фен на Мечо Пух.
    Вярнo е ."...колкото повече, толкова повече..."

    нали аз си ходя по слипове пък вие си бълбукайте.

    Ванко може да се помисли по въпроса, но само он лайн, а и в този случай, ще изгубя чисто потребителското си качество(което качество ми харесва) и ще имам от време на време "нечестиви финансови помисли" към евентуалния процент от продаденото.
    Благодаря за всички оферти, оценявам предложенията, но ми харесва това което работя в момента.

    Както казва един съфорумец "Аз си обичам работата и тя мен"

    Бъзика си е бъзик, ама поради несподелената любов към нокрията 14-ка(която баща ми не се съгласи да сложим в хола) когато избирах за спалнята(аз плащах) се колебаех силно между 12LD и 14 нокрия.Добре че избрах 12ЛД, нокрията щеше да е доста силна за там.

    Наистина за 17кв.м. 14 LCC си е истинско издевателство, освен ако има коридор, друга стая към която да се отваря, стаята е с доста над 17 кв.м. или стаята се намира на връх Ботев, Триглав или Мусала.Но за хол от 23 кв.м. върши идеална работа-в такъв хол нашите имат МИ Г-инвертере 50ВА с 5.8 кв номинална мощност и при -11 няма проблем затопля стаята за 15-45 минути в зависимост от желаната температура.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1624

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    justify ти в тая тема не трябва да пишеш .. ходел по слипове сигурно у вас е 25-26 ° аз при такива темп лятото си пускам климите на охлаждане бе човек ,а зимата като пия 1 вино и си ходя по слипове и навън

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #1625

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Привет на всички и поздравления за прекрасния форум!

    Предстои ми да климатизирам част от старо селско къще, състояща се от две стаи и коридорче. По-точно искам да ги отоплявам в преходните сезони, засега.

    Опитах се да направя долната скица:




    Къщата е строена с кирпич, измазана, с ПВЦ дограма.Намира се в подножието на подбалкана на надморска височина 350м., в непосредствена близост до гр. Търговище.Опитал съм се да удебеля външните стени. Такива са северната, западните, южната и част от източната стена на предната стая. От опита, който имам от ползването и през лятото мисля, че топлинните загуби не са големи. С изключение на два-три дни в големите горещини стаите остават хладни.

    Основното ми изискване е комфорта при използването на климите. За сега съм се спрял на два броя подови Дайкин, модел FVXS 25F/ RXS 25G.
    На сайта на фирмата, от където най вероятно ще бъдат закупени и чийто собственик е уважаван съфорумец е записано "Made in Japan".
    Бих желал да помоля въпросния господин да ми обясни тук или на Л.С. какво означава това, дали касае вътрешното тяло или нещо друго.

    Бих желал да разбера и как се държат споменатите от мен климатици при по-ниско напрежение.Ел. захранването е малко слабо и при натоварване пада до около 200 V. Естествено ще се опитам да променя нещата в положителна насока, доколкото това е възможно с Е.О.Н.

    Благодаря предварително на всички отзовали се и Весели Празници!!!

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #1626

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    премерих помещението с ролетка не е повече от 17-18кв височината е 2,60 максимум е 47кубика но ме разколебахте да ли да сложа 10ка или 13ка
    също така кой според вас ще работи по-добре (ще изкарва повече топлина ще замръзва по-рядко и ще размръзва по-бързо) Fujitsu LD или Toshiba Daisekai 3

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1627

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Цитат Първоначално публикувано от imegogo
    премерих помещението с ролетка не е повече от 17-18кв височината е 2,60 максимум е 47кубика но ме разколебахте да ли да сложа 10ка или 13ка
    също така кой според вас ще работи по-добре (ще изкарва повече топлина ще замръзва по-рядко и ще размръзва по-бързо) Fujitsu LD или Toshiba Daisekai 3
    за дайсекая нямам впечатления, но както казва KASAP за мен "колко повече толкова повече"(и както си личи от подписа ми във форума), тоест бих сложил 12-ка.

    Успех при избора

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1628

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    10SKVP-E или 10PKVP-E са напълно достатъчни, развъртат се до съответно 6.1 и 5.8 kW! Ненужно заробени пари ще хвърлиш за 13-ца.
    За 47 м3 си точно за 10-ка. Плюс това това е Тошиба, не какво да е.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1629

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    justify ти в тая тема не трябва да пишеш .. ходел по слипове сигурно у вас е 25-26 ° аз при такива темп лятото си пускам климите на охлаждане бе човек ,а зимата като пия 1 вино и си ходя по слипове и навън
    Вервайте ми много е гот като погледна навън да вали сняг и всичко да е бяло, или да вие лют студен вятър и да свири, локвите да са замръзнали, а аз да си ходя по слипове на 25 градуса .

    Изобщо не съжалявам за нито един от климатиците и преоразмеряването.Струват си парите и като отопление и на фона на отоплението на локално парно с газ на съседите ми в другото крило/страна на сградата на 1 и 3-ти етаж.Те или ще вият сега от студ от страх да си пуснат парното да им държи 25-26 градуса или ще вият януари като получат сметките.

  12. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #1630

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    До Николай Стефанов -избраните от теб климатици са с вътрешни тела произведени в Япония с много добро качество и изработка,външните тела са малко по нов модел и са чешко производство,това не е повод за притеснение - напротив доказали са се , до - 15 градуса гарантирам че ще ти отопляват двете стаи и коридора с отворени врати.За напрежението - 200V не са проблем , но под тях не е желателно да работят.
    Комфорта с този модел е изключителен заради издухването на топъл въздух едновременно отгоре и долу в краката,имай напредвид ,че е нужно пред климатика да има свободно пространство.Моля те прати ми на лични сайта на фирмата да видя какво пише там...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #1631

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Николай Стефанов- проблема с напрежението се отстранява лесно с авт,регулатори(стабилизатори)
    http://prosound.hit.bg/aparatura_regulatori.htm

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #1632

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Благодаря за отговора, колега rkk. Радвам се, че одобряваш избора ми.

    Ванко, благодаря за линка. Ако се наложа ще взема от тези "джаджи". Не коментираш мощности и вид...Да считам ли, че мълчанието е знак за съгласие?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #1633

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Рабира се,избора ти е повече от добър,вземай подовите и не го мисли повече.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 109 от 109 ПърваПърва ... 5999107108109

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.
    От Weezy във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1410
    Последно: 30-12-08, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе