Страница 1 от 109 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 1633
Like Tree1Одобрявам

Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    53
    #1

    Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Трябва ми спешно да избера климатици за да отоплявам най-ефективно една къща.
    От вчера чета форума, доста се обърках и затова моля ако нещо не е по-правилата или съм пропуснал да не ми се сърдите, но времето ме притиска.

    Парите са проблем в смисъл, че ще дам колкото трябва, но не ми се ще да се изхвърлям.

    1. Температура от 20 градуса е добра, но ми се ще ако може да стига до 24...5 (ако се наложи).
    2. Стаите които трябва да се отопляват са с размери:
    - 3,5м х 5м
    - 3,5м х 3,5м
    - 3,5м х 3м

    Всичките са на височина 3м. Изложението е без значени, защото наокло има по-високи постройки. Топлозолация няма. Прозорците са много и стари. Къщата е строена 1926г.

    За избора на климатик съм решил да е инверторен и да са 3бр.- т.е. за всяка стая. Спрях се на Митсубиши, Панасоник, Мидея в реда на изброяване. Четох за Дайкин, Фуджитсу и Дженерал и ако ми ги препоръчате бих си взел и от тях. Нямам идея 9/25 или 12/35 да се. Казано честно не ми е много ясно защо Митсубишито е толкова по-скъпо от Панасоника примерно, но ако е защото е мерцедеса на климатиците не ми нужно. Аз няма да се хваля с него, а ще се топля.

    Благодаря на всички, които се надявам да помогнат и още веднъж се извинявам, че пускам прибързано темата.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #2

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Тия тавани са мноооого кофти - трябват ли ти толкова високи? Свали ги малко с окачен таван+вата. Всичкото топло ще се помпи на тавана и до като слезе до леглото ти - бая зор ще види. Фужитсу/Генерал/Фужи - са на най-приемлива цена/качество според мен. Смятай си по минимум 70Ват/м3(даже към 100 е най-сигурно ).
    -за първото http://v-clima.com/prod.php?id=15
    -за второто и третото примерно http://v-clima.com/prod.php?id=16

    Тази нова серия на Фужитсу(LGC) не е лоша за цената си, но ако имаш повечко парички - сложи от LD серията(ако имаш още повече избери от Дайкин и Митсубиши) За марки различни от трите не смея и да помислям - вариант е да огледаш и втората употреба на 100Волта.

    Имам 12ката(LGC) в 55м3(лоша изолация) - сложена на 24*ХАЙ се събудих на 22.5* - външното тяло чистичко - перфектно бих казал!

    Пловдив - данните за климатичните условия са получени в 08:00 часа:
    Духа вятър със скорост 1 метър в секунда от юг (170°). Температурата е -13°C, с точка на оросяване -14°C. Атмосферното налягане е 1028 hPa. Относителната влажност на въздуха е 92.1%.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    111
    #3

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    А би ли споделил какъв бюджет си приготвил горе-долу, защото предложенията може да варират от 1500 до 6000 примерно за 3-те климатика, та да стесним малко диапазона. Иначе аз лично бих ти препоръчал поне за най-голямата, ако може да си сложиш подов. Иначе както каза Генов - трудно ще се задържа топлото долу. Стига да не ти е скъп такъв вариант, разбира се.... Примерно - http://v-clima.com/prod.php?id=57. Иначе за другите, някакви девятки.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    53
    #4

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Вероятно климатиците ще са 2бр. Намерих си един инверторен LG май 9_ка или 12_ка за смешни пари.

    Бюджета за 2бр ми се ще да към под 2500лв с монтажа, но мога с неистов напън да дам 3000.
    Ясно ми е че евтино и качествено няма, но ми се ще да отсея "лукса". т.е. аз съм скромен и фиат ми върши работа да се движа, мерцедес ми е много.

    п.п. Става дума за София. Стори ми се, че горните фирми са само за Варна.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    111
    #5

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Да, за Варна е фирмата, но цените са аналогични. Обсъждаме моделите все пак.
    За голямата стая според мен ти трябва минимум 4kW номинална мощност, а за по-малката (нали една остана) - около 3-3.5 kW.
    Два добри инвертора трудно ще ти влязат в бюджета от 2500 с монтажа, затова ти предлагам следния вариант:
    За голямата: http://www.general-bg.com/articledet...p?ArticleID=29 - конвенционален, но с много добри параметри според мен.
    за малката: - http://www.general-bg.com/articledet...?ArticleID=125 - предполагам е спалня, поне ще ти е тихо (освен топло).

    Но все пак ми се струва, че 4 kW може да е малко за тоя висок таван. Тогава може и това: http://www.general-bg.com/articledet...p?ArticleID=31 - със сигурност ще се справи, ама отиваш на горната граница на бюджета.

    Предполагам, че и други варианти ще ти предложат - сравни си и реши. Успех .

  7. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #6

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    UB_тата според PROMOTELEC, на -7* почти спират(12ката 4kW на +7* номинал, на -7* става 1.62кВ максимал!) Не знам до колко да се вярва на данните, но да се помисли пак!

    1115, в голяма заблуда си относно "лукса". За 1500лв 4кВ 12LGC Фужитсу инвертор - НЕ е никакъв лукс! Това е най-евтината машина на която може да се разчита! МЕРЦЕДЕСИ са машини с номинал 3.5-4кВ, на цена над 2000 че и над 3000 лв! Тия LGта точно колкото им са "смешни" парите - точно толкова на -13* "смешно" ще топлят! Гледам че бързаш - като ти монтират машините очакваме коментар, успех!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    111
    #7

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Генов, не съм гледал подробно характеристиките на UB-тата, може и да си прав. Но имам чувството, че се бяха изказвали положително за тях във форума...

  10. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #8

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Положително - при положителни температури

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    336
    #9

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Здравейте,
    Искам да попитам дали си заслужава този климатик samsung AQ-12FC от промоцията на МЕТРО, където ги продават 2бр. за 720лв.
    Климатиците ще се позват главно за охлаждане, отопление до около -2-3 градуса после идват дръвцата в печката :-)
    Стаите, където ще се монтират са около 65м3.
    Заслужават ли си?

    ПП. Сега имам един NIPPON 12, Samsunga дали ще се справя по-добре?

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #10

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    до там стигнаха да ги дават 2 на цената на 1 .. боклуци са ,за охлаждане може и да вършат работа все пак

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    25
    #11

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Здравейте За първи ден съм тук . Прочетох много неща но ми трябва малко помощ. Искам да избера качествен и ефективен климатик до 2000лв. Помещението е 18кв но е преходно ще се отварят врати ...... Северно изложение , изолации , ПВЦ дограма , ново строителство. Пода е с ламиниран паркет,под него съм сложил 6мм Депрон за изолация.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #12

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    kansas13
    Fujitsu ASYB-12LD приблизително 1900лв с монтажа, ще остане нещо за почерпка...има и други варианти.

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    5
    #13

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Цитат Първоначално публикувано от kansas13
    Здравейте За първи ден съм тук . Прочетох много неща но ми трябва малко помощ. Искам да избера качествен и ефективен климатик до 2000лв. Помещението е 18кв но е преходно ще се отварят врати ...... Северно изложение , изолации , ПВЦ дограма , ново строителство. Пода е с ламиниран паркет,под него съм сложил 6мм Депрон за изолация.
    Това Депрон-а стандартната подложка ли е или нещо друго, извинявам се за офтопика.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #14

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    kansas13-От мен предложението е- Дайкин FTXS 35 за 1980 с монтаж или подовия FVXS 25 за 1840 с монтаж.

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #15

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Към хората търсещи и купуващи стоки предимно на промоция. Предстояща промоция в магазини Метро от 15.01.09 до 28.01.09 г.

    За парите си от 1 200 лв. вместо да си купите един климатик 7-ца инвертор на Fujitsu , може да си вземете тези двата модела 12-ки не-инверторни на Samsung + още един климатик 9-ка на Midea.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 109 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.
    От Weezy във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1410
    Последно: 30-12-08, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе