Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 48

Климатик за много малка стая

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    30
    #1

    Климатик за много малка стая

    Здравейте съфорумци, намислил съм да си взема клима за спалнята, а тя е много малка . Горе-долу 8 м2 на 2.60 височина, вътрешна е, с хубава PVC дограма, южно изложение, единствената външна стена е 25 см дебела тухлена (мисля да и слагам и изолация, на нея е и прозореца) . Отдолу и от едната страна комшиите се топлят , една от стените ми е към хола, който го отоплявам с един general 12-ка конвенционален, а последната стена е към банята ми, та с това искам да кажа, че стаята е много топла зимата, без отопление при външна темперетура около нулата вътре е 18-20 градуса.По мои сметки 2 kW са ми напълно достатъчни и за отопление и за охлаждане(всъщност охлаждането ми е по важно, ненавиждам жегите, а и девойката също),
    Та ще помоля ако може да ме насочите към конкретни модели и откъде да ги взема(че не ми се занимава с некадърни фирми, искам да имам свестен монтаж и поддръжка), мисля да е конвенционален( в тая малка стая инвертора пак ще изключва та не си струва инвестицията). Като марки съм се насочил към Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy Industry ,Daikin , Fujitsu, General( но техни конвенционални по малки от 9000 BTU не съм виждал, а 9000 BTU е твърде много за помещението), приемам предложения и за други марки, но Neo, Жмео, Елит, Хайер и прочее изобщо не виждам смисъл да се занимаваме с тях, мидеите уж са корави за парите си, но човек като им види COP-a и EER-a и се отказва .

    Допълнение:
    Една от причините (освен стандартните ) да се насоча към тези марки е и това ,че тръбния път ще е дългичък, единственото лесно достъпно място за поставяне на външното тяло е под прозореца, пък вътрешното трябва да е над вратата, която е срещу прозореца, на всяко друго място вътрешното ще духа директно в/у спалнята. Та тръбния път отива към 5 м. , а до колкото знам при MHI, Fujitsu и прочее може да е до 7 м. без допълване с фреон.
    Пред стаята има и коридор, ще го топля/охлаждам и него ( да зная, че няма да е със същата температура каквато ще е в стаите, но това няма значение), но той е твърде малък, около 3 м2 е, а и плюс това ще отварям и от хола та и другата клима ще помага.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #2

    Re: Климатик за много малка стая

    Виждам че си наясно с работата на климатиците ,особеностите на тяхната работа и монтаж.Избрал си добрите марки.Не виждам какъв съвет повече може да ти се даде.Избери някоя стабилна фирма от твоя град и си поръчай по каталозите някоя 9 ка от горепосочените марки.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    30
    #3

    Re: Климатик за много малка стая

    Съжалявам, че не се уточних, за София става въпрос.
    Просто ми се искаше, да препоръчате някой конкретен модел, а и най-вече насоки за фирма от която да го купя и да ми го монтира,Засега клоня към climacom, чел съм из форума добри мнения за тях, пък и са представители на Mitsubishi Electric , но все пак всеки споделен опит и знание би ми бил полезен.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    62
    #4

    Re: Климатик за много малка стая

    Аз ти предлагам Fujitsu 07LCC въпръки, че и той ще е преоразмерен за тази стая. Не знам къде може да го намериш в София но в http://www.dekom.bg/?page=product_de...ef15fe41a21d53
    го има и те доколкото съм чел правят монтажи в София. Успех.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    30
    #5

    Re: Климатик за много малка стая

    Цитат Първоначално публикувано от djambov
    Аз ти предлагам Fujitsu 07LCC въпръки, че и той ще е преоразмерен за тази стая. Не знам къде може да го намериш в София но в http://www.dekom.bg/?page=product_de...ef15fe41a21d53
    го има и те доколкото съм чел правят монтажи в София. Успех.
    Принципно тая машина е хубава, но е инвертор, а аз това искам да избегна, просто защото първо че няма да имам възвръщаемост, все пак това са поне 200-300 лева отгоре за машина която ще се ползва само 3-4 месеца в годината и второ в тая малка стая пак ще работи като конвенционална, просто е твърде мощтна.
    Ей на този съм му хвърлил око http://www.ekomatik.com/products.php...subishi&pid=59 MITSUBISHI HEAVY SRC 20 HG-S , че трябва да гледам и бюджет, защото девойката ще полудее ако отидат повече от 1200-1300 с монтажа иначе аз съм леко вманиачен и бих дал и 3000 .Лошото, е че търсейки установявам, че има твърде малък избор от конвенционални маломощни машини на тия производители, масово са 2,5kW и нагоре и са инвертори.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    101
    #6

    Re: Климатик за много малка стая

    И аз ти предлагам Fujitsu ASYA 07LCC.Дават го до 15 квадрата.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    62
    #7

    Re: Климатик за много малка стая

    Цитат Първоначално публикувано от zomane
    Принципно тая машина е хубава, но е инвертор, а аз това искам да избегна, просто защото първо че няма да имам възвръщаемост, все пак това са поне 200-300 лева отгоре за машина която ще се ползва само 3-4 месеца в годината и второ в тая малка стая пак ще работи като конвенционална, просто е твърде мощтна.
    Ей на този съм му хвърлил око http://www.ekomatik.com/products.php...subishi&pid=59 MITSUBISHI HEAVY SRC 20 HG-S , че трябва да гледам и бюджет, защото девойката ще полудее ако отидат повече от 1200-1300 с монтажа иначе аз съм леко вманиачен и бих дал и 3000 .Лошото, е че търсейки установявам, че има твърде малък избор от конвенционални маломощни машини на тия производители, масово са 2,5kW и нагоре и са инвертори.
    Това Mitsubishi, което си си избрал също ще ти свърши работа в случая, с 250лв е по евтино от Fujitsu-то, но е с по-нисък COP. След 5-6 години работа,може и да се компенсират тези 250лв.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #8

    Re: Климатик за много малка стая

    Бих заложил на MHI SRK20HG-S.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    48
    #9

    Re: Климатик за много малка стая

    zomane, и аз бих заложила на MITSUBISHI HEAVY SRK / SRC 20 HG-S - страхотна машина.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #10

    Re: Климатик за много малка стая

    1100 лв е SANYO ZX22U, модел от 07 година ,инвертор на 100 волта с КОП 5.5

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    30
    #11

    Re: Климатик за много малка стая

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    1100 лв е SANYO ZX22U, модел от 07 година ,инвертор на 100 волта с КОП 5.5
    Едно е сигурно - машина на 100 V нито нова, нито на старо ще си взема, а освен това нееднократно споменах, че не искам инвертор.

  14.  
     
  15. py4
    py4 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    140
    #12

    Re: Климатик за много малка стая

    Цитат Първоначално публикувано от zomane
    Едно е сигурно - машина на 100 V нито нова, нито на старо ще си взема, а освен това нееднократно споменах, че не искам инвертор.
    може ли да кажеш какво ти пречи , че ще е на 100 волта. или просто щото някой тука продава евтини китайски ментета и прави антиреклама, и призовава да не се купуват японски климатици на 100 волта, щото били на 60 херца и т.н. някой или не са знаят или не искат да знаят. че тези климатици са за 50 и 60 херца и с един траф си бачкат напълно нормално и то много по добре от китайските ментета. а що се отнася до трафа, за климатик с COP> 5.5 едва ли 1-2% загуба са нещо съществено. поздрави.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #13

    Re: Климатик за много малка стая

    Цитат Първоначално публикувано от zomane
    Едно е сигурно - машина на 100 V нито нова, нито на старо ще си взема, а освен това нееднократно споменах, че не искам инвертор.
    Директен въпрос само за теб - виждал ли си някога от близо как работи Санйото което по - горе е посочил Алекси
    все пак става въпрос за спално помещение- 19 децибела шум аз лично съм го монтирал над 50 пъти и ти гарантирам че от марката Санйо по-тих няма , искрено съжалявам че мойте колеги не проявяват интерес към този форум за да ти го потвърдят

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    32
    #14

    Re: Климатик за много малка стая

    Моля за съвет. Стаята е 7 кв м на височина 2.60 м. Била е тераса. Сега е с вътрешна и външна изолация и мисля да я направя детска стая. Питането ми е дали има смисъл за отопление да слагам климатик, или да ползвам някакви други ел. уреди.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #15

    Re: Климатик за много малка стая

    Само за нея мисля, че няма смисъл. Тя ще се стопли за 5 минути. Не си струва. А и няма толкова слаб климатик...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Малка стая-задух-помощ
    От injenercheto във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 13
    Последно: 19-09-13, 06:56
  2. Избор на климатик за малка стая
    От Life във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 22-07-13, 18:13
  3. Голям климатик в малка стая?
    От Kovachev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 29
    Последно: 13-02-12, 15:44
  4. Монтаж с ограничени възможности - малка стая
    От deian във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 43
    Последно: 27-10-11, 21:45
  5. Отговори: 8
    Последно: 28-02-11, 17:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе