Вижте резултатите от анкетата: Кой тип климатик е по-икономичен?

Гласували
333. Не можете да гласувате в тази анкета
  • инверторен

    287 86.19%
  • конвенционален

    4 1.20%
  • и при двата сметката ще е еднаква

    42 12.61%
Страница 4 от 13 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 189
Like Tree46Одобрявам

По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #46

    Re:По-ниски сметки за тока: с инвертор или конвенционален?

    Хубав хибрид е този FTYN, ама само 50 и 60 са така доколкото знам.
    По въпроса на ssilent, ами не... моя (е не точно моя, на chachoto, ама той е същия, аз меря с електромер) тръгва плавно. 20-50-100-200-300-500-600 W, ей така се развърта. Не изведнъж да включиш 700 W консуматор. enkov го обясни много добре. А и повечето конвенционални са 12-ки или 14-ки и познай каква дискотека настава.
    Инверторите се стартират много плавно.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #47

    Re:По-ниски сметки за тока: с инвертор или конвенционален?

    Просто знам цените.А иначе никой в Б-я не внася компресори контейнери,само в Турция се внасят така.
    Няма такъв бизнес с такива надценки,за каквито говориш,освен продажбата на наркотици.Ако имаше,мутрите щяха да са го взели.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #48

    Re:По-ниски сметки за тока: с инвертор или конвенционален?

    Дидо-Аз в къщи с 18ката конвенционалка не виждам да премигват лампите,така че не е проблема в климата,а в инсталацията.Какво ще стане,ако си пусна бойлера 4 Квт и фурната още толкова? И при тях ще мига,ако е кьопава инсталацията,ама да не би да са измислили инверторен бойлер и фурна?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #49

    Re:По-ниски сметки за тока: с инвертор или конвенционален?

    jori-И откъде знаеш цените на китайския завод за 10 000 броя? Имаше още примери за подобни цени,ама не ми се рови сега.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #50

    Re:По-ниски сметки за тока: с инвертор или конвенционален?

    Ванко,ти да не си от ДАНС? Откъде,откъде? Знам ги.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #51

    Re:По-ниски сметки за тока: с инвертор или конвенционален?

    Де да бях от Данс,нямаше да вися по покривите за 100 лв.А въпроса ми беше риторичен,сори,че не си ме разбрал.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #52

    Re:По-ниски сметки за тока: с инвертор или конвенционален?

    Отначалото беше прогреса...сега са крушки,дискотеки...да видим следващият довод за недостатъците на конвенционалните климатици какъв ще е...
    Както казах първият ми климатик е от 12 г. и е конвенционално Хитачи...е бога ми досега щях да забележа ако вкъщи е ставало дискотека...
    Вярно че е малко по шумен от новите климатици,но за 12 г. прогрес ако и шума не бяха оправили тогава какво...
    dgenov,прав си имало ги значи,но понеже почти не се забелязват такива по улиците съм ги пропуснал...sorry...

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #53

    Re:По-ниски сметки за тока: с инвертор или конвенционален?

    Значи заявяваш, че високия пусков ток на конвенционалния не е недостатък? Тук може би не, ама я някои страни гледат доста строго на този въпрос. И тези страни са доста пред нас.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #54

    Re:По-ниски сметки за тока: с инвертор или конвенционален?


  12. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #55

    Re:По-ниски сметки за тока: с инвертор или конвенционален?

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Значи заявяваш, че високия пусков ток на конвенционалния не е недостатък? Тук може би не, ама я някои страни гледат доста строго на този въпрос. И тези страни са доста пред нас.
    И колко е пусковия ток на една 12? При 1450W мошност на компресора. 20-25 А .Бих казал нищо за една добре изчислена и изпълнена ел.инсталация.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #56

    Re:По-ниски сметки за тока: с инвертор или конвенционален?

    А на 4 Квт фурна колко е ПОСТОЯННИЯ ток- 20 А.Какво да правим с него?На климатика това пускане става за 1-2 сек,какво толкова цирикате за тоя пусков ток.Както и Найденов казва-.Ако е нормална инсталацията ,изобщо не я бърка това натоварване.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #57

    Re:По-ниски сметки за тока: с инвертор или конвенционален?

    Ние не пискаме, а японците пискат! Една малка разлика! И говорим не за инсталацията в къщата ти - а за мащабите на страната и за стандарти - които там се спазват! Както и пишеше в Уикипедия!

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    154
    #58

    Re:По-ниски сметки за тока: с инвертор или конвенционален?

    Цитат Първоначално публикувано от enkov
    Ние не пискаме, а японците пискат! Една малка разлика! И говорим не за инсталацията в къщата ти - а за мащабите на страната и за стандарти - които там се спазват! Както и пишеше в Уикипедия!
    това означава всеки един електродвигател с инверторно управлене...несериозно е...общо взето това си е паяшка работа...спорите за имагинерни неща които не касаят качеството на работата на самата машина....като колата ви няма евро 5 да не би да да работи по-зле от еквивалента и с евро 5...вярно че и тези неща за важни...но говорим за друго...

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #59

    Re:По-ниски сметки за тока: с инвертор или кон

    Обсъждахме просто кое е евентуален плюс на инверторния климатик и кое е наложило тяхното навлизане на пазара!

    А за колите - ми защо спряха двутактовите, защо искат катализатори? Голяма работа, нали - малко пушек в повече?

    Нямаш много двигатели по 1000 вата вкъщи, нали? И освен това - точно и за двигателите се налагат електронните управления - да - виж на новите асансьорни уредби плавното потегляне се прави с електроника, не с механични предавки и спирачки! А и печките полека лека минаха на електронно управляеми с керамични плотове, нали? Да. бойлера ми е 4 кВт. Точно това ще се отчете и като грешка - ебаването на топлофикация и минаването на бойлери, но след време! Ама това е друга тема.

    Освен това - никъде не съм казал НЕ ПОЛЗВАЙТЕ КОНВЕНЦИОНАЛЕН или НЕ СТАВАТ ЗА НИЩО! Просто си дискутираме.

    А по темата - явно наистина по-ниската сметка се постига с разумно използване, добра изолация, поддържан климатик (независимо какъв е)!

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #60

    Re:По-ниски сметки за тока: с инвертор или конвенционален?

    Цитат Първоначално публикувано от ssilent
    това означава всеки един електродвигател с инверторно управлене...несериозно е...общо взето това си е паяшка работа...спорите за имагинерни неща които не касаят качеството на работата на самата машина....като колата ви няма евро 5 да не би да да работи по-зле от еквивалента и с евро 5...вярно че и тези неща за важни...но говорим за друго...
    Доста елементарно се изказваш! Проблемите с пускането на двигатели в мрежата се знаят отдавна и почти никъде по света това не се прави директно - вдигаш шалтера и готово. Има си пусково-регулираща апаратура, която освен че пази двигателя от резките пускови токове (и мощни елетродинамични удари върху целия агрегат) пази и мрежата от мощните токови пикове, които влияят на другите консуматори в мрежата и особено силно на огромното количество електроника, свързана в нея. Да не говорим какво става с Косинус Фи на мрежата. Даже и за такива малки консуматори като ръчните електроинструменти SoftStart устройствата са задължителни. Изискванията към качеството на енергията в мрежата са много повече от стабилно напрежение и честота. Който иска, може да си дръпне документа от тук:
    http://solar.sts.bg/forum/viewtopic.php?t=392

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 13 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какъв климатик - инвертор илик конвенционален ?
    От ozone във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 49
    Последно: 12-06-14, 22:28
  2. Конвенционален General или инвертор Midea ?
    От farkash във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 02-12-10, 14:51
  3. Инвертор или конвенционален?
    От valdess във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 19
    Последно: 10-07-09, 15:35
  4. Инвертор или конвенционален?
    От siso92 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 18-02-09, 16:22
  5. Daikin, Fujitsu - инвертор или конвенционален?
    От brainwave във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 22
    Последно: 21-11-08, 21:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе