Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 81
Like Tree3Одобрявам

На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #31

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    Цитат Първоначално публикувано от bios
    Kasap, ама ти вярваш ли си, че мощността на АЕЦ Козлодуй е 2000 МВ?
    Човек, първите 18 години съм ги прекарал в Козлодуй
    Мнда... а къде си бил последните 3?
    http://news.bpost.bg/story-read-9251.php

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #32

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    Цитат Първоначално публикувано от marian1
    Как ще те оборвам? с oчите си! виждам, че при режим автовентилатор и когато той затихне, затихва и консумацията.Факт! Аз законите няма да оборвам,защото няма как да знам кой в кой момент "работи" . Няма и нужда да си ходил в университета, или да знаеш закона на Ум, за да погледнеш устройството "Улимпия" - то е ходило вместо мен, да чуе закона на Ум и в университета, за това смята и показва консумацията, и на "не ходилите" в университета!
    П.С. а едно от условията да не бъдеш модериран, е да не обиждаш хората, по разни признаци в случая, образование"абе, кво ще ти обяснявам бе невежа!! Тук се усеща надменност....а няма за какво.
    браво бе ониверситетаджия, много си убразован!!!
    Добре, че поне можеш, да разчетеш, какво пише, на Улимпията

    P.С.
    Има сигурно и други, не съм се напъвал да ги търся, показах, само тези, дето се навират направо в очите.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #33

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    Без да се заяждам,но ако беше прочел малко по назад,щеше да разбереш повода за така написаното от мен и може би щеше да предупредиш-съгласно правилата при регистрация във форума човека който без причина обижда и напада,а не мен "неукия"

    П.С. Пропуснал си, има още няколко за червена поправка

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    79
    #34

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    marian1, koгато вентилатора е на ауто и затихне, консумацията не пада заради вентилатора, а заради компресора, защото в стаята е достигната зададената температура и климатика си намаля режимите сам. Сега темата е при недостигната зададена температура а вентилатора е на минимум, но зададен от нас минимум чрез дистанционното, какво става с консумацията на климатика? След като имаш уред това измери. И да ти кажа тонът ти наистина е малко заядлив(поне така изглежда).

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #35

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    няма да започвам още един спор с някой,чети отначало темата и забележи откъде започва безпочвената грубост!А за вентилатора? ами ей сегичка ще го заложа-да сега се усетих точно какво се има предвид.....

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #36

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    Цитат Първоначално публикувано от marian1
    Как ще те оборвам? с Учите си! виждам че при режим автовентилатор и когато той затихне затихва и консумацията.Факт! Аз законите няма да оборвам,защото няма как да знам кой в кой момент "работи" . Няма и нужда да си ходил в ониверситета или за знаеш закона на Ум за да погледнеш остройството "Улимпия" - то е ходило вместо мен да чуе закона на Ум и в ониверситета-затова смята и показва консумацията и на "неходилите" в ониверситета!
    П.С. а едно от ословията да не бъдеш модериран е да не убиждаш хората по разни признаци в случая убразование"абе кво ще ти убяснявам бе невежа!! Тук се усеща надменност....а няма за какво.
    То и по-високо от Витошата нема.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #37

    Re:На минимална скорост на вентилатора кли

    Може и да има,но ние нискообразованите,сме си седяли във всеки необходим час.(нямаме комплекс за образование)Образовани сме за да не нагрубяваме първи и безпричинно,а комплекса ( доктор ) в аватара и опита ти да гледаш отвисоко (защо ти е висше образование,когато нямаш обноски?) и да изместиш накрая темата говори като че ли опит да се привлече внимание,да се наложиш и чувство за малоценност и за донеоценяване от другите взети заедно.Стига ти толкова повече при друг доктор.И последно,но не последно,не е важно какво образование имаш,а какво имаш в главата и как го използваш.Лек и ползотворен ден!

    П.С. Дори самото изречение:"То и по-високо от Витошата нема"показва комплекс към жителите на град София!


    [green] Малко да смекчим тона и намеците- Благодаря !!! [/green]

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    71
    #38

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    Малеее, вярно

    Баси къв съм ...

    Kasap, извинявай човек!

    Не знам как мога да си обясня тоя факт, да съм забравил спирането на 3-и и 4-ти.




    Kasap, найстина извинявай!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    67
    #39

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    Абе вие докато пишете и се джанкате тука те хората ги изкупиха тия машинки от Метро.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    71
    #40

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    Ако имаше ефективни такива машинки, те щяха да са направени от огромните производители като Schneider-electric, Merlin Gerin и др., щяха да са направени за ел.таблото след главния предпазител и разни такива. В техните номенклатури не съм виждал такива неща. Но това си е мое мнение де...

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #41

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    ако имаше такива машинки ЕОН И ЕВН щяха да са фалирали вече

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    71
    #42

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    Освен, ако не се имитира това:

    http://www.schneider-electric.bg/bul..._range_id=1472


  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #43

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    Цитат Първоначално публикувано от bios
    Освен, ако не се имитира това:

    http://www.schneider-electric.bg/bul..._range_id=1472


    А Бре Ей, МОЛЯ обяснете на Простобългарский език.Аз съм простосмъртен, на мен не ми е това образованието и не разбирам.Има ли икономия или не? какви са тези филтри, косинус фи и хармоници и от какво предпазва(токови удари, пренапрежение...)?Това към което е линка струва ли да се дават пари или не? каква е ползата?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    71
    #44

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    Ми то доста народ вече го каза, няма полза.
    Ако питаш чичо гугъл за такива спестявания за тох, ще се убедиш, че още от преди 5-6 години се говори за такива уреди...и всичко е пълна глупост. Може да го питаш и за "косинус фи", да видиш от колко време някой се мъчи да направи нещо подобно. Всичко се продава поради простата причина, че хората имат нужда от по-малки сметки и си втълпяват че спестяват, а тооо...заблуда.
    Същото е като с финансовите пирамиди - дайте си парите, ние ви гарантираме огромна лихва без никакъв риск за вас... Как да стане тоя номер? Ми никак, измишльотина на някой, който иска да ви вземе парите!
    Дори да има устройство, с което да се лъже електромера, това не е спестяване а кражба. И като ви спипат от енергото ще ви опънат.

    Това дето съм дал линк, е за промишлени цели, не за домашни. Предполагам, че върши някаква работа, но в огромни цехове с двигатели, трансформатори и други подобни. За в къщи - в никакъв случай. То като гледам, едва ли точно това ще си купи някой в БГ, защото цената ще е убиствена.
    В една от брошурите дават как се разтоварва с мотокар

    Намерих и в setcom такава тема от 2007г.
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,30964.0.html
    Никъде не успях да намеря изказване, че някой е спестил енергия с подобни уредчета.

    Купувайте, купувайте - някои правят пачки от вярващия народ.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #45

    Re:На минимална скорост на вентилатора кли

    Цитат Първоначално публикувано от bios
    Освен, ако не се имитира това:

    http://www.schneider-electric.bg/bul..._range_id=1472
    хей това което си показал не е ли за ЧЕЗ/ЕОН да го монтира и да намали възможност за ползване на реактивна ел енергия? аз така го разбирам това-освен ако не е устройство което да превръща ( май се ловя сам че пиша една глупост) енергията в реактивна.... нищо не разбирам от тези "тънки" неща съвсем в друга област съм.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Скорост на вентилатора и дефрост
    От ATM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 01-01-15, 20:50
  2. Отговори: 8
    Последно: 14-02-14, 23:10
  3. Fuji RSA 12LGC- тракане на вентилатора при ниска скорост-вътрешно тяло
    От vasko_grudov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 38
    Последно: 01-12-11, 23:15
  4. Минимална консумация на FTX50GV1B ?
    От dwd във форум Климатици Daikin
    Отговори: 27
    Последно: 23-03-11, 17:15
  5. Снимка с повече Mp = файл с повече Mb? Или съвсем не?
    От roumen68 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 26-02-10, 16:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе