Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 81
Like Tree3Одобрявам

На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    67
    #16

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    marian1 този уред в Метро е на половин цена .

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    71
    #17

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?


    малеее, ма вие вярвате ли на такива работи?

    Айде един да си вземе, да си включи всичките уреди, да преброй въртенето на електромера за една минута и като ръгне това чудо на техниката в контакта, електромера да върти с 1/3 по-малко да пише отново... аман от глупости.

    В сайта даже пише, че тия в метро са ментаци...

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #18

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    точно затова казах,че съм експериментатор по душа и ако намеря някой партиино бих купил един за проба точно от сайта,за да няма после хъката мъката и после експеримент от сорта 3-4 уреда пуснати през олимпията,и засичане на електромер и после с това чудодейно устройство проба и ако не работи,на продавача в едно място ще му го върна.... ....айде набират се доброволци

  5. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #19

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    Аз си купих същия уред http://x10ltd.com/ies.php на цена 58 лв. и смело ви казвам че е пълна глупост.И за да ме разберете ще ви кажа за експеримента ми:

    1-во. изклучих всички уреди от мрежата и вклучих само 1-на печка 2kw/h за 1 час електомера отчете 1996.вата. тоеа беше без уреда за спестяване
    2-ро после сложих уреда на първиа контакт след електромера, така и пишеше на инструкцията.След 1 час електромера отчете 1994 вата.

    Е ако за някой 2 вата е спестяване на ток то нека си го купува. За мен е пълен боклук !!!!

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #20

    Re:На минимална скорост на вентилатора кли

    bobovo, 2 вата по 1 милярд китайци е мощтността на АЕЦ Козлодуй. Мащабно требва се мисли!

    П.С. Спасете планетата!

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #21

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    И аз съм за "Да спасим планетата" но нека ги продават по 5 лв. например а не 60 лв. А и пише че спестяват до 30% от електроенергията .А сега нека сметнем от на 1996 вата 2 вата спестяване колко процента е !!!!

    П.С За мен тоя уред си е пълна глупост!!!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    67
    #22

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    Бях чел някъде из форумите ,че дава икономия от електроуреди, които имат електромотор,перални,миялни,прахосмукачки,климатици и др.
    Дали наистина е менте този от Метро или онези от сайта вдигат пара ,че те го продават на промоция два пъти по скъпо?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    124
    #23

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    абе кат се поразрових насам-натам из нета ми се струва пълна измама този уред.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    71
    #24

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?


    Малее голям купон в тоя форум...

    2 вата по 1 милиард са 2 милиарда вата,
    което са 2 милиона киловата,
    което от своя страна са 2000МегаВата,
    което пък е мощността само на 5 и 6-ти блок на АЕЦ Козлодуй. 3-ти и 4-ти ги пропуснахте нещо. За спрените 1-и и 2-и нищо не казвам.

    Ааа да, и не АЕЦ-овете са проблема за опазването на околнаста среда, вземете прочете нещо по темата, да не се излагате, не за друго...

    Между другото знаете ли цената на енергията от АЕЦ Козлодуй?
    да не говоря на изуст - ето справка: http://www.dker.bg/prices_el.htm
    от АЕЦ Козлодуй - 11.68лв за МегаВат, което е 1,168ст. за КилоВат.
    от ТЕЦ Марица 2 - 40.5лв, което е 4,05ст за КВ
    от ТЕЦ Марица 3 - 67,64лв., 6,764ст за КВ

    от ВЕЦ - 105лв за МВ, 10,5ст за КВ

    Горното са цени за себестойността на енергията!

    А 14-те ни ВЕЦ-а знаете ли с каква мощност са? - Общо 2500 мега вата. 14-е ВЕЦ-а срещу 1 АЕЦ. Малеее добре, че не чакаме за ток от ВЕЦ-овете, че и 10 пъти по скъп.

    Тия същите пари от 1 милиард китаеца, по 40$ за едно устройство са си 40милиарда долара. Е като си построят за тях АЕЦ и затворят 10-тина от мръсните им ТЕЦ-ове, може и да се спаси природата.

    офф стига, че ми е болна тема.

    Сега някой може да започне да разправя за радиацията...сигурно пак някой неподготвен.

    Колко АЕЦ-а има във Франция? в САЩ? в Япония ? Италия как са?
    Всички минават на атомни електроцентрали, който няма ще строй - ето едно намерено на бързо: http://www.energiaiecologia.com/index.php?id=111&cat=0

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    71
    #25

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    bobovo,
    че се сетих една сметка:

    включил си 2киловатова (2000 вата) печка за 1 час.
    1 час има 3600секунди, следователно за 1 секунда се изразходват: 2000/3600 = 0,556 вата. от което следва, че тия 2 вата дето си ги "спестил" по-вероятно да не са спестени, а измерването ти да е по-кратко от първото с 4 секунди. Смея да твърдя, че дори са повече от 4 сек., щото не е отчетена и консумацията на това устройство

    Напълно съм съгласен с теб, в следното ти твърдение: " За мен тоя уред си е пълна глупост!!!"

    Малеее, 60 кинта я ги обърни в бири

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    124
    #26

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    щом сте казали

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #27

    Re:На минимална скорост на вентилатора кли

    Цитат Първоначално публикувано от bios

    Малее голям купон в тоя форум...

    което от своя страна са 2000МегаВата,
    което пък е мощността само на 5 и 6-ти блок на АЕЦ Козлодуй. 3-ти и 4-ти ги пропуснахте нещо. За спрените 1-и и 2-и нищо не казвам.
    Ай, ма голяма любов към конкретиката. Китайците са 1345751468, но докато пишех това още 300 се пръкнаха. Спрените блокове ток не дават /провери ги кои са/. А мощността на "Козлодуй" е 2000 мегавата.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #28

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    Цитат Първоначално публикувано от marian1
    Юлиане смея да твърдя че твърдението ти е грешно.От няколко месеца съм с олимпия и понеже за първи път съм с климатик и за първи път се ладих а сега и топля си прекарах разни разклонители и олимпията до дивана и водих статистика.Така те и уборвам.От наблюденията ми водени от мен лично,установих,че климатика преминава в режим незнам къв си но почва да лъха и от там сигурно или компресора блъска едва едва или сигурно е изключил и бачка само вентилатора,от там значи: климатика е набавил зададената температура,и в вязъл в "изключен" режим все едно-ако е може би конвеционален а този си кътка едва едва-така че няма как да е по голям разхода на ток и недей плаши човека.И още едно пояснение защото го срешнах тук и пак може някой да се заблуди:когато климата е на турбо-и компресора се форсира и тока фърчи към максимума а не както някой казваше че било най икономично!

    стана малко объркано,но ако се прочете 1-2 пъти се разбира,съжалявам но незнам термините на различните режими,а гледам да помогна с знанията които натрупах за 3-4 мсц.

    а и последно-Въпросът е ще харчи ли повече ток,а не дали ще е по ефективен.Надявам се че понеже няма интонация не съм те засегнал,а си водим нормален разговор
    Как ще ме уборваш. Мерили си отдавана мощност? Не си защото незнаеш как и това се учи в университета. Ти може и закона на ОМ да обориш, но никой няма да ти повярва. В случая е нещо подобно. Няма какво да се коментира. Във форума неможе да се обясни термодинамичния цикъл с две думи. Просто приеми фактите.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #29

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Как ще ме оборваш. Мерили си отдавана мощност? Не си защото не знаеш как и това се учи в университета. Ти може и закона на ОМ да обориш, но никой няма да ти повярва. В случая е нещо подобно. Няма какво да се коментира. Във форума не може да се обясни термодинамичния цикъл с две думи. Просто приеми фактите.
    Как ще те оборвам? с Учите си! виждам, че при режим автовентилатор и когато той затихне затихва и консумацията.Факт! Аз законите няма да оборвам,защото няма как да знам кой в кой момент "работи" . Няма и нужда да си ходил в университета или да знаеш закона на Ум за да погледнеш устройството "Улимпия" - то е ходило вместо мен да чуе закона на Ум и в университета-затова смята и показва консумацията и на "неходилите" в университета!
    П.С. а едно от условията да не бъдеш модериран е да не обиждаш хората по разни признаци в случая образование"абе кво ще ти обяснявам бе невежа!! Тук се усеща надменност....а няма за какво.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    71
    #30

    Re:На минимална скорост на вентилатора климатика повече ли ток хаби?

    Kasap, ама ти вярваш ли си, че мощността на АЕЦ Козлодуй е 2000 МВ?

    Човек, първите 18 години съм ги прекарал в Козлодуй, тъй че не ми обяснявай колко е мощността. Както вече ти писах, само 5-и и 6-ти са 2000. Всеки от тях е хилядник, което ще рече по 1000МВ. 3-ти и 4-ти са по 440МВ. таа за 1-и и 2-и нищо не казах, защото както спомена ти, спрените не дават енергия.

    А колкото до израза от мен "...голям купон...", имах в предвид, за примера даден от теб за спасяване на планетата като се затвори АЕЦ Козлодуй, защото излиза че трябва да се отворят ТЕЦ-ове и други подобни. Та затова давах и разни примери, да видиш света какво мисли за АЕЦ-овете... ама българина, наумил ли си е че е опасно...


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Скорост на вентилатора и дефрост
    От ATM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 01-01-15, 20:50
  2. Отговори: 8
    Последно: 14-02-14, 23:10
  3. Fuji RSA 12LGC- тракане на вентилатора при ниска скорост-вътрешно тяло
    От vasko_grudov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 38
    Последно: 01-12-11, 23:15
  4. Минимална консумация на FTX50GV1B ?
    От dwd във форум Климатици Daikin
    Отговори: 27
    Последно: 23-03-11, 17:15
  5. Снимка с повече Mp = файл с повече Mb? Или съвсем не?
    От roumen68 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 26-02-10, 16:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе