Страница 4 от 123 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 1837

Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #46

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Не съм, даже цена-екстри най-предпочитам него и единия National CS-226AXB
    Чакам отзиви и от други, които са се докосвали или имат клими от изброените в пост #41 + http://www.i-klima.com/index.php?etc...D=12#location1
    Бъдете конкретни - Най-икономичен, надежден, устойчив, хубави и добри екстри и т.н.
    Всичко това да е събрано в един климатик
    gnf , ти сигурен ли си че в i-klima разполагат с въпросното Sanyo

  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #47

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Цитат Първоначално публикувано от teon
    gnf , ти сигурен ли си че в i-klima разполагат с въпросното Sanyo
    Не, само разглеждам и търся най-добрия климатик за мойта стая. Може да се обадиш и да питаш дали го имат, аз като реша кой ще е климатика тогава ще почна да го търся

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    218
    #48

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    WOW, тези първите трябва да са върха на сладоледа, имат ебаси цените Специално за хола, тези които си предложил отоплителната им мощност е между 5-6 киловата. Не е ли по добре 1 Норкиа AWYZ14LB мах отоплителна мощност 9 киловата + 1 по слаб. Незнам и аз доста съм объркан и само 1-2-ма дават предложения

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #49

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Цитат Първоначално публикувано от jovanoty
    WOW, тези първите трябва да са върха на сладоледа, имат ебаси цените Специално за хола, тези които си предложил отоплителната им мощност е между 5-6 киловата. Не е ли по добре 1 Норкиа AWYZ14LB мах отоплителна мощност 9 киловата + 1 по слаб. Незнам и аз доста съм объркан и само 1-2-ма дават предложения
    Ами ти попита кое е най-доброто и аз ти казах
    Варианта Нокрия + още 1 климатик също не е лош.Най-добре ще е да кажеш точна цифра, която мислиш да дадеш за клими и тогава вече да мислим варианти

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    218
    #50

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Както казах, не съм си поставил определена цена, но е малко множко да дам 10к лева за да отоплявам 90м2 Примерно за Норкията съм чувал доста хубави неща. Да кажем че тя ще е единия климатик, с кой друг да го комбинирам, но нека да има малко повече мощност в случай че реша да отварям вратата на спалнята. За детската Тошиба, Дайкин или 1 9 LDC.

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #51

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Цитат Първоначално публикувано от pi0neer
    Саньото според мен е по-добър от National CS-226AXB. На сайта на Димели малко са му завишили данните.Ето тук може да се видят реалните - http://dl-ctlg.panasonic.jp/manual/2006/CS-226AXB.pdf
    Собствениците на тези модели не са много, главно поради цената им.chachoto има National CS-228XB и може да даде мнение.А Тошиба PDR е обсъждана в тази тема, само че модела не 221 а е 402 - http://forum.setcom.bg/index.php/topic,40366.0.html
    pi0neer предолагам си прочел предните ми постове, а ако не си може да ги прочетеш, и след прочитане на темата за Тошиба ПДР серията май ще бъде той.
    Но ме вълнува следното, спалнята е 36м3 (последно мерих преди малко за по-голяма точност ) с изолация на тавана и външната стена, без ПВЦ, външн. тяло най-вероятно ще се монтира извън терасата и разстоянието по мои изчисления ще е към 4м. в найдобрия случай, но може да +/- 1м. но това ще го решат монтажниците, стаята слънце не огрява зимата.
    Със същото разположение на хола, само че с малко по-големи прозорци(не са ПВЦ) + още един с ПВЦ от където след обяд напича слънце когато го има разбира се, няма никаква изолация и е 51,272м3. и същото разстояние до външн. тяло.
    За спалня модел http://dimeli.bg/klimatici/toshiba/51-toshiba-221pdr
    За хола модел http://dimeli.bg/klimatici/toshiba/52-toshiba-281pdr
    Подходящи ли са за съответните стаи, ще има ли загуби по топлоотдаването и респективно КОП-а ще падне ли? Ако има други неща сподели, тъй като аз засега не се сещам (много ми се размъти главата от модели, екстри и цифри).
    Други компетентни съфорумци също да споделят.
    Предварително Благодаря.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #52

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    @jovanoty - за хола си вземи Нокрията и едно 12LDC и ще имаш достъчно запас от мощност.За детската или 09LDC или Toshiba RAS-B10SKVP-E DAISEIKAI

    @gnf - идеални са и 2-та модела за стаите ти
    Няма проблем че тръбния път ще е 4-5 метра, стига монтажниците съвестно да изолират тръбите.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #53

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    pi0neer предолагам си прочел предните ми постове, а ако не си може да ги прочетеш, и след прочитане на темата за Тошиба ПДР серията май ще бъде той.
    Но ме вълнува следното, спалнята е 36м3 (последно мерих преди малко за по-голяма точност ) с изолация на тавана и външната стена, без ПВЦ, външн. тяло най-вероятно ще се монтира извън терасата и разстоянието по мои изчисления ще е към 4м. в найдобрия случай, но може да +/- 1м. но това ще го решат монтажниците, стаята слънце не огрява зимата.
    Със същото разположение на хола, само че с малко по-големи прозорци(не са ПВЦ) + още един с ПВЦ от където след обяд напича слънце когато го има разбира се, няма никаква изолация и е 51,272м3. и същото разстояние до външн. тяло.
    За спалня модел http://dimeli.bg/klimatici/toshiba/51-toshiba-221pdr
    За хола модел http://dimeli.bg/klimatici/toshiba/52-toshiba-281pdr
    Подходящи ли са за съответните стаи, ще има ли загуби по топлоотдаването и респективно КОП-а ще падне ли? Ако има други неща сподели, тъй като аз засега не се сещам (много ми се размъти главата от модели, екстри и цифри).
    Други компетентни съфорумци също да споделят.
    Предварително Благодаря.
    какво да кажа, сигурно с а много добри тези тошиби.За моят климатик дженерал 12лд мога да кажа, че вчера цяла работи на 26 градуса в спалнята без проблем на сутринта имаше 3-4 милиметра скреж, но сутринта направи дефрост и скрежа се "изтече".
    Никаъв проблем на минуси външното тяло е по-шумно от на тошибите.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #54

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    chachoto ще говори с цифри след 2 дена за National CS-228XB та да се види що е то КОП 6.75

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    218
    #55

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Още 1 въпрос Външните тела ако ги сложа на тавана, вместо отвън ще има ли проблем? Тавана е следващия етаж, и лесно ще може да се монтират там. Тръбния път ще е 2-3 метра за всеки климатик.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #56

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    @gnf - този ти вариант с 2 бр. PDR е възможно най-добрият!

    @jovanoty - а този таван отворен ли е по някакъв начин? Външните тела затова са външни - да са навън. Ако е в затворено помещение, в един момент в него ще стане по-студено и от навън заради климатика.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #57

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Цитат Първоначално публикувано от chachoto
    chachoto ще говори с цифри след 2 дена за National CS-228XB та да се види що е то КОП 6.75
    Очакваме с нетърпение. Аз едва за 6,36 мога да говоря.

    Цитат Първоначално публикувано от jovanoty
    Още 1 въпрос Външните тела ако ги сложа на тавана, вместо отвън ще има ли проблем? Тавана е следващия етаж, и лесно ще може да се монтират там. Тръбния път ще е 2-3 метра за всеки климатик.
    Ако кубатурата на тавана е 3 пъти по-голяма от кубатурата на отопляемата площ е възможно. Но като цяло ефекта е съмнителен - топлото бяга най-вече нагоре. Добрата практика е да ги сложиш на тавана на съседите...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #58

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Сопред мен не е важна толкова кубатурата да е по голяма а какъв е топлообменна.Най добре е на комин да се лепне външното тяло и съседа да буха дърва като за световното

  17. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #59

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    @gnf - този ти вариант с 2 бр. PDR е възможно най-добрият!
    Има ли два други марка-модел подобни като тези, евентуални заместители на Тошиба ПДР. Ще чакам и chachoto за отзиви за Нейшънъл и евентуално сравнение с Тошиба ПДР ако е запознат с тях.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #60

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    gnf-Според мен Национала е по икономичен от Тошибата. Може би Тошибата е по тиха. Ще имате инфо за консумацията на Националите от 08.12.2009г. до 08.01.2010г.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 123 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.
    От Weezy във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1410
    Последно: 30-12-08, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе