Страница 5 от 123 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 1837

Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #61

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Цитат Първоначално публикувано от chachoto
    gnf-Според мен Национала е по икономичен от Тошибата. Може би Тошибата е по тиха. Ще имате инфо за консумацията на Националите от 08.12.2009г. до 08.01.2010г.
    По характеристики Нейшънъл наистина е един от най-икономичните, какъвто искам аз, възможно НАЙ-ИКОНОМИЧЕН.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    15
    #62

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Здравейте и за много години !!!
    Бихте ли ми дали информация за избор на климатик.

    Ще се отоплява стая с размер 3.6м- ширина 5м- дължина 2.6м- височина. в панелен блок .
    Едната стена е крайна има и тераса. За сега е с дървена дограма и без изолация ,но пролетта или лятото ще се сложат.
    Изложението е Запад-Юг . Етаж 5 . Гр. Пловдив
    За парите ,да е до 1200лв. без монтаж.
    Претенций отностно марка нямам ,разчитам на вашия опит и познания.
    Благодаря предварително.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    218
    #63

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Аз ако знаех дали може нямаше да питам Тавана е голям колкото цялата каща. Преграден е на 2, има врата между двете половини, като най-високата му част е сигорно 4 метра. Не е изолиран, има връзка към стълбището. Идеята ми беше, че ще имам лесен достъп до външните тела, както и по малко корозия отколкото ако е на вън. Какъв е точно проблема ако телата са свътре а не вън? И още нещо за голямото помещение казахме Норкиата и 1 12 LDC. Тъкмо гледам характеристиките на RAS-2829D SUPER DAISEIKAI и FTXS35G. 12-ката е най-мощна, повече ток гълта и е най-евтина. Даикина и Тошибата са с еднаква мощност, дайкина е наи-скъп, тошибата най-икономична. Випроса ми е, кой от 3 те е най-качествен и най-добра работа, ще ми свърши като допълнение на норкиата. Много питам, но има толкова много климатици и искам да взема по-правилното решение. Мерси

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #64

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Цитат Първоначално публикувано от tsvatanov
    Здравейте и за много години !!!
    Бихте ли ми дали информация за избор на климатик.

    Ще се отоплява стая с размер 3.6м- ширина 5м- дължина 2.6м- височина. в панелен блок .
    Едната стена е крайна има и тераса. За сега е с дървена дограма и без изолация ,но пролетта или лятото ще се сложат.
    Изложението е Запад-Юг . Етаж 5 . Гр. Пловдив
    За парите ,да е до 1200лв. без монтаж.
    Претенций отностно марка нямам ,разчитам на вашия опит и познания.
    Благодаря предварително.
    За тези пари много добра оферта е Дайкин FTXS25D.Ето тук можеш да му видиш спецификациите - http://mmc.bg/admin/pics/76_2_promo_...D_okt_2009.pdf
    Този модел е много тих и се справя изключително добре при минусови температури

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #65

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    panasonic CS/CU-E9JKE EER/COP по-големи от 4, т.е. мноого икономичен и с макс отоплителна мощност 5.0кВт, Daikin-а е по-тих и с око за движение, но с по-малко EER/COP и по-малка макс. отоплителна мощност. Друг възможени избор е Sharp XP 09 JR, с EER/COP над 4, но с малко по-слаби отоплителни характеристики. обаче има Plazma Cluster ION - за по-добър комфорт и по-качествен и чист въздух в помещението, дисплей на вътрешното тяло и някой други гъдели. Въобще за тези парички могат да се вземат доста модели. Не може да се вземе Toshiba RAS-B10 Daiseikai, Fuji Plazma LD и някой други по-скъпички модели. Успех

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #66

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Цитат Първоначално публикувано от jovanoty
    Аз ако знаех дали може нямаше да питам Тавана е голям колкото цялата каща. Преграден е на 2, има врата между двете половини, като най-високата му част е сигорно 4 метра. Не е изолиран, има връзка към стълбището. Идеята ми беше, че ще имам лесен достъп до външните тела, както и по малко корозия отколкото ако е на вън. Какъв е точно проблема ако телата са свътре а не вън? И още нещо за голямото помещение казахме Норкиата и 1 12 LDC. Тъкмо гледам характеристиките на RAS-2829D SUPER DAISEIKAI и FTXS35G. 12-ката е най-мощна, повече ток гълта и е най-евтина. Даикина и Тошибата са с еднаква мощност, дайкина е наи-скъп, тошибата най-икономична. Випроса ми е, кой от 3 те е най-качествен и най-добра работа, ще ми свърши като допълнение на норкиата. Много питам, но има толкова много климатици и искам да взема по-правилното решение. Мерси
    Мисля, че бяхме ясни за въпросната Тошиба.
    А и нещо не ми е ясно - защо ти е Нокрия + още някакъв климатик за голямата стая? Съмняваш се, че Нокрията ще постига нужния комфорт ли? Я сложи първо само нея, пробвай и после пак ще говорим.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #67

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Нокрията е най недооценения климатк в БГ той просто няма аналог 6 кв. и коп4.4 на пик малко над 9 кв. страшна машина и цената перфектна 2369 лв.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #68

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Е, някой я оценяме подобаващо.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    15
    #69

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Цитат Първоначално публикувано от pi0neer
    За тези пари много добра оферта е Дайкин FTXS25D.Ето тук можеш да му видиш спецификациите - http://mmc.bg/admin/pics/76_2_promo_...D_okt_2009.pdf
    Този модел е много тих и се справя изключително добре при минусови температури
    И аз бях хвърлил око на този модел ,но ме съмнява че е прекалено слаб за това помещение.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    31
    #70

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Здравейте на всички и честита нова година!
    В продължение на това, което обсъждахме на 79-80 станица от предната тема(2009г.) искам да противопоставим Daikin FTXS35G с MITSUBISHI ELEKTRIC MSZ-GE35. Коя от двете машини е по-добра според вас и защо....предимства/недостатъци...?

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    218
    #71

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Не знам дали Норкиата, ще е дотатъчна Няколко човека ми казват че може и да не е, други ми казват че е по добре с 2 за по добър конфорт. Други ми предлагат 2 12LDC, аз ако знаех нямаше да питам. Първоначалната ми идея беше да утоплявам и спалнята и детската, с 2 климатика 1 в кухнята и 1 в хола. Зададох и въпрос евентуално ако в хола подържам 25-26 градуса, колко ще е в детската и спалнята, но не получих отговор. Там по-принцип предимно ще се спи така че може и да е по хладно, като през другото време вратите може и да са затворени. Ако може така, не виждам смисал да слагам климатик във всяка стая. Нека някой който го е пробвал да сподели впечатления

  14.  
     
  15. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #72

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    deian, знаеш ли дали Саньо ЕХ22Т има автоматично почистване на филтрите и автоматична дезинфекция на вътрешно и външно тяло, като това на Тошиба 221ПДР, защото на Саньото пише че има индикация за замъсени филтри, което ще рече че няма авто почистване или бъркам.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #73

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Мисля, че си чел много БГ сайтове и са те хвърлили в заблуда. EX22T има UV лампа - това е. Друго не знам да има. PDR-а не знам какво си чисти, но пък дезинфекция на външното тяло ми звучи като прекалено свободно съчинение.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #74

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Дъжда го измива, а озона след него го дезинфектира.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #75

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    EX22T има UV лампа - това е. Друго не знам да има.
    И плазма... и плазма има. И двупосочна аспирация с рекуперация.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 123 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.
    От Weezy във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1410
    Последно: 30-12-08, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе