Страница 18 от 20 ПърваПърва ... 81617181920 ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 287

Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #256

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    justify ти тая лихва по депозитите да не мислиш че 30 години ще стои на 8% ,банките са закъсали за пари за това е такава ,още най много година две да е височка вече почна да пада .. до скоро имаше лихви по депозитите до 11%
    Като гледам не са започнали да се оправят банките и държат лихвите по депозитите, ама като стана дума има и държавни ценни книжа-облигации(вътрешен държавен дълг) които се продават на сконтов(твърд процент) и дисконтов плаващ % за няколко години напред.Има дори за 15 -20 години напред.Купувал съм сконтови облигации и съм играл на този пазар та знам.Така, че депозитите на банките не са единствените, да н е говорим, че вече не сме ограничени(откъм информация и възможности) защото сме 1 от 27-те членки на ЕС.

    Прокредит имат и такава възможност за депозит при която лихвата за 3 години напред я получаваш в момента на откриване на депозита...тази лихва също може да я депозираш на 8% лихва...

    Това коевто беше преди септември 2008година може и да се върне като общ размер предоставени кредити от Банките в България и условия за кредитиране, ама в най добрия случай ще е след 7-8 години, а според мен не по-малко от 15 години/Едва ли ще има отново такъв ръст на строителството какъвто имаше.Тази криза е по-лоша от Виденовата, защото тогва беше само в България, а сега е в цял свят...
    ПО Виденово време българите от чужбина пращаха пари, сега една част от тях се върнаха поради липса на доходоносна работа.има познати в доста държави, но за пример ще дам Испания, мой познат е там от 10 години и ми каза че в туристическия сектор в който той работи заплатите на испанците са паднали от 3000-3500 евро на 900-1200 евро.Испанците им било много нанагорно и испанските работодатели карали работноците си "доброволно" да подписват споразумения за намаляване на заплатата, ако не искат при първото съкращение

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    30
    #257

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    При мен в студовете никакви грижи (чукам на дърво да е така и занапред) имам конвенционален General 12-ка (сега не мога да му се сетя точният модел) в стая 25 м2 е с прозорци на юг и изолация на същата тая стена, май беше 5 см. фибран, другата външна е запад и няма изолация, апартамента е тухла. Сложен е на 18, но реално ги държи около 22, защото помещението е дълго и тясно, а вътрешното е на късата стена и съм му вдигнал максимално нагоре жалузите, и на практика нагнетява топлият въздух в другия карай на помещението.Слънцето помага денем, като го има, но нощем когато е и най-студено, и няма помощ от никакъв друг уред се справя прекрасно, и си поддържа зададеното, обикновено го пускам при когато вкъщи се задържи под 18 няколко дена наред и го спирам като външната се закрепи около 16-17 няколко дни подред т.е. горе-долу периода ноември-април, за това време се спира само в случаите, когато му чистя филтрите.

  4. pas
    pas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    138
    #258

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Цитат Първоначално публикувано от zomane
    При мен в студовете никакви грижи (чукам на дърво да е така и занапред) имам конвенционален General 12-ка (сега не мога да му се сетя точният модел) в стая 25 м2 е с прозорци на юг и изолация на същата тая стена, май беше 5 см. фибран, другата външна е запад и няма изолация, апартамента е тухла. Сложен е на 18, но реално ги държи около 22, защото помещението е дълго и тясно, а вътрешното е на късата стена и съм му вдигнал максимално нагоре жалузите, и на практика нагнетява топлият въздух в другия карай на помещението.Слънцето помага денем, като го има, но нощем когато е и най-студено, и няма помощ от никакъв друг уред се справя прекрасно, и си поддържа зададеното, обикновено го пускам при когато вкъщи се задържи под 18 няколко дена наред и го спирам като външната се закрепи около 16-17 няколко дни подред т.е. горе-долу периода ноември-април, за това време се спира само в случаите, когато му чистя филтрите.
    какъв разход ти дава че и моя general 12ub e при същите условия и средо ми харчи между 10-12 киловата за 24ч. за сега бачка супер само ме дразни че като спре да почива вентилатора на вътрешното тяло работи на съвсем минимални обороти и лъха хладен въздух и при теб ли е така

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #259

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Цитат Първоначално публикувано от pas
    ... само ме дразни че като спре да почива вентилатора на вътрешното тяло работи на съвсем минимални обороти и лъха хладен въздух и при теб ли е така
    Почти всички климатици са така.

    При колко гр. започнаха да се задъхват вашите. Моя под -15 беше точно с COP 1

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #260

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Аз до -25° не видях проблем.

  7. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #261

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    деяне, и при -25 какъв моментен разход ти отчитаха електромерите?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #262

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    На Деиан не отчитат моментен разход. При мен е 900-1080w.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #263

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Е не отчитат моментен, ама като го засечеш как цял час работи без да спира и без да прави дефрост си е доста близо до моментния разход, не мислиш ли
    От 650 до 700 W за съжаление, но няма как. Студ е.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #264

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    deian, аз говорех за general 12ub.
    Извинявам се, малко неясно зададох въпроса.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #265

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    UB е желязна машина. Не съм те разбрал наистина.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #266

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Ми... една проста сметка...

    За 50м2 къща са необходими 100м2 изолация х 40лв. Или 4к лв.
    Ако допуснем, че се отоплява с 20kW на денонощие, това прави по 450лв. за отоплителен сезон /5 месеца/.
    Приемаме, че излоацията ще реализира икономия от 20% - или 90лв. Тоест, инвестицията се изплаща за 44,44 отоплителни сезона.

    Да сметката е много вярна при едно дребно уточнение : Sanyo-тода изкара кпоне до към 40 - тата година, но според мене между 4-та и 6 -та експлоатационна година ще имаме изненада, отчасти причинена от тежки експлатационни условия и ще се наложи ремонт или проста замяна, което погубва всяка коректност на сметката.

    Нещо което втълпявам на моите потенциални клиенти: климатика си е набутване, не по-малко като капризи от лекия автомобил.
    Но няма как - всеки обича комфорта. Темата "Коло ми харчи климатика" е все едно "Колко ми струва ракията която си я варя сам" Ама никой не отказва почерпка с шотландско уиски нали?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #267

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирс&#

    Мнооого добра вметка, колега. Признавам! А Санчовците се надявам поне 10-15 годинки да изкарат без ремонт. /Да не им е уруки!/
    Ракията, дето си я варя сам е друга бира.
    Няма по-добра в София-окръг. Заповядай, да я опиташ!

    П.С. Виски не обичам, та ще ти откажа. Без да се обиждаш, нали!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    30
    #268

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Цитат Първоначално публикувано от pas
    какъв разход ти дава че и моя general 12ub e при същите условия и средо ми харчи между 10-12 киловата за 24ч. за сега бачка супер само ме дразни че като спре да почива вентилатора на вътрешното тяло работи на съвсем минимални обороти и лъха хладен въздух и при теб ли е така
    Не съм му смятал разхода, тъй че не мога да кажа.Духането хладно си е неизбежно, така си прекарва въздух през вътрешният датчик и следи температурата в помещението, за да знае кога да се включи, но то почти не се усеща освен ако не застанеш много близо до него, защото както сам каза оборотите са много минимални.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #269

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Как е при вас.При мен е постоянно под нулата и сега отново заваля сняг .Аман от тоя студ.Не могат да ми монторат външните ролетни щори .Изискванята за монтажа били да се монтира при температури над нулата за да стане всичко както трябва. .Сложете някоя друга снимка да намажа окото и да се успокоя, че на само при мен е така

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #270

    Re:Часът на истината 2010 г. - България със сибирски студ

    Какво ти под нулата, ставам тази сутрин и втрещен виждам термометъра навън: -12°. До обяд беше -10°, после -8°, голям студ пак.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 20 ПърваПърва ... 81617181920 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Часът на истината 2012 г. - България със сибирски студ
    От buki1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 193
    Последно: 09-02-12, 18:44
  2. Отговори: 54
    Последно: 01-02-12, 18:07
  3. Midea MSG-12AR - измръзнахме от студ
    От actorman във форум Климатици Midea
    Отговори: 6
    Последно: 04-11-09, 02:13
  4. Часът на Земята!
    От Profita във форум Коментирай новина
    Отговори: 12
    Последно: 30-03-09, 22:12
  5. Отговори: 118
    Последно: 14-01-08, 14:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе