Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 180

да спирам ли климатика?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #31

    Re:да спирам ли климатика?

    И аз имах клиент със повреден компресор след изкл. за три дни и пускане при -18 сега вече си знае урока след като изкара половин месец без клима.
    Компресора не беше изгорял и отказваше да тръгне след подгряване тръгна със страхотни чукания.
    А за руските двигатели не е правилно сравнението защото те в студено време нямат проблеми с паленето по тази причина Германия е загубила битката за Сталинград германските танкове са отказали да работят в студа.(гледах го по дискавъри)

  2.  
     
  3. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #32

    Re:да спирам ли климатика?

    Аз за момента ги спирам моите но тя и температирата не е много ниска 4-5 градуса но под 0-та това нямам как да се случи ще си бачкат и толкова.
    п.с. А каква е недобрата температура за спиране и пускане от колко градуса надоло??

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #33

    Re:да спирам ли климатика?

    Физичните закони не се съобразяват с това, дали техниката е руска , източна или западна, ами си действат.

    Цитат Първоначално публикувано от geozap
    "... Айде, моля ви, ще може ли някой да даде компетентно мнение защо не трябва да се спират климатиците през зимата..."
    Ефект на Ват. При изключено положение, след няколко часа, компресора се намира при най ниска температура, в сравнение с другите части и голяма част от фреона се разтваря в маслото. При пускане на климатика маслото "кипва". Под "кипва" разбирай, все едно си пуснал миксер в бутилка с шампанско. Възможност от "маслен" удар, или оставане на компресора без масло и съответно блокиране поради липса на мазане. Маслото с разтворен в него фреон е по "тънко", по рядко и дори да е в такава концентрация, че да не кипне, ще има влошени мазилни свойства, което пак води до блокиране на компресора.
    Качествените, по съвременни инверторни климатици имат подгряване, чрез намотките на ел.двигателя на компресора. За тях е важно да не се изключват от контакта и от дистанционното да са в режим отопление.
    За другите риска е за ваша сметка...плюс всичко изброено по надолу от edi1 и dimkaraganchev

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Veliko Tarnovo, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    98
    #34

    Re:да спирам ли климатика?

    Аз моят клматик не съм го спирал от 17.10.11г. до сега. Само когато излизам сутрин го оставям на 16*. Изложението ми е изток-север. През този период го спирах на два пъти, когато външните температури бяха окло 18*. Смятам, че климатика е по-добре да работи постоянно, защото по този начин всички стени, мебели и подът са затоплени с еднаква тепература и на климатика му е нужно много малко да дозатопли помещението, след като увелича градусите вечер. А дали това е икономично или не, ще разбера по-месечната си сметка за ток

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #35

    Re:да спирам ли климатика?

    ... Спокойно, тествано е. Изстинат ли стените един път, след това нито ти е топло, нито електромера е доволен. Правилно си ползваш машината.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #36

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от j_bojkov
    За съжаление не така стоят нещата с Тошо японски, но това е друга тема
    Колега, я си довърши другата тема, че ми стана мноо интересе...!?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #37

    Re:да спирам ли климатика?

    gnf, приемам забележката ти за правилна, защото по принцип го правя. Понякога, все пак оставям вратичка на хората да редактират постовете си (последно Mega, със затрупаната със сняг перка).

    Познавам достатъчно хора, за да твърдя, че никой от тях няма "изгорял" компресор толкова години, заради включване на ниска температура. Повечето са офиси, които всяка сутрин, независимо колко е външната температура, пускат климатиците си - от известни и тотално неизвестни марки. И не ползват масло за трафове.
    Със сигурност обаче, ако бяха прочели мненията на някои от форума, компресорите щяха да им се повредят.

    Velev, ти пък, като че ли живееш в друга реалност и не си бутал и размразявал тарлясници? Чак и при танковете отиде, приятелю.

    Ох, дано се вясне някой със завършени хладилна или отоплителна техника, който не е спал в час, и да се приключи с митовете и предположенията - има наистина причини, поне на теория, поради които компресорът може да блокира при ниски температури, но нека професионалистите да кажат. Не че подценявам търговците и монтажниците...

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #38

    Re:да спирам ли климатика?

    Аз като ползвател мога да кажа, че в сервизните пише машината да не се изключва при отрицателни температури.Щом са го писали, значи има причина сигурно, но не се обосновават подробно защо трябва да е така.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    121
    #39

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от joro_bul
    Колега, я си довърши другата тема, че ми стана мноо интересе...!?
    Ами Тошо си топли много добре, поставен в детска от 10 кв. Проблема е, че дори топли в повече. При зададени 19° и температура в стаята 20-21°, той си работи on-off и си прави 23-24° в стаята. Това не ми харесва защото все пак си харчи ток, а дори да му задам 17°(която е най ниската температура на дистанционното) пак си включва. Както казах по-горе Фуджицуто просто заспива и харчи 15 W, когато го намаля. Знам, че повечето хора биха били доволни така да им топли климатика, но аз все пак освен комфорта съм го взел и заради икономията, която уж трябва да ми реализира. В заключение ще кажа само, че засега харчи почти 2 пъти повече ток от Фуджицуто(и на двата имам закачени уреди за измерване на консумацията). Както казах не му е в тази тема мястото. Ще изчакам да застудее и тогава пак ще в отделна тема относно държанието му, при по-ниски температури.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #40

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от j_bojkov
    Ами Тошо си топли много добре, поставен в детска от 10 кв. Проблема е, че дори топли в повече. При зададени 19° и температура в стаята 20-21°, той си работи on-off и си прави 23-24° в стаята. Това не ми харесва защото все пак си харчи ток, а дори да му задам 17°(която е най ниската температура на дистанционното) пак си включва. Както казах по-горе Фуджицуто просто заспива и харчи 15 W, когато го намаля. Знам, че повечето хора биха били доволни така да им топли климатика, но аз все пак освен комфорта съм го взел и заради икономията, която уж трябва да ми реализира. В заключение ще кажа само, че засега харчи почти 2 пъти повече ток от Фуджицуто(и на двата имам закачени уреди за измерване на консумацията). Както казах не му е в тази тема мястото. Ще изчакам да застудее и тогава пак ще в отделна тема относно държанието му, при по-ниски температури.
    Голями бомби "фърляш" в този форум.Немой така, чадо.

    Ще се радвам да видя каква е консумацията на тошибата.Пиши в съответната тема.
    И аз се чудех дали да пиша, но се отказах.Е нямам уреди като теб, но без климатици 38-43 лева за 2-ма човека в 86кв. мансарда, а днеска гледам за октомври 68 лева ток за апартмамента и 14.85 лева за офиса и двете с включени общо 3 броя климатици.

  13. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #41

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Голями бомби "фърляш" в този форум.Немой така, чадо.

    Ще се радвам да видя каква е консумацията на тошибата.Пиши в съответната тема.
    И аз се чудех дали да пиша, но се отказах.Е нямам уреди като теб, но без климатици 38-43 лева за 2-ма човека в 86кв. мансарда, а днеска гледам за октомври 68 лева ток за апартмамента и 14.85 лева за офиса и двете с включени общо 3 броя климатици.
    Този ток да не го плащаш по 3-5 ст. kw-та ????

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #42

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от j_bojkov
    Ами Тошо си топли много добре, поставен в детска от 10 кв. Проблема е, че дори топли в повече. При зададени 19° и температура в стаята 20-21°, той си работи on-off и си прави 23-24° в стаята. Това не ми харесва защото все пак си харчи ток, а дори да му задам 17°(която е най ниската температура на дистанционното) пак си включва. Както казах по-горе Фуджицуто просто заспива и харчи 15 W, когато го намаля. Знам, че повечето хора биха били доволни така да им топли климатика, но аз все пак освен комфорта съм го взел и заради икономията, която уж трябва да ми реализира. В заключение ще кажа само, че засега харчи почти 2 пъти повече ток от Фуджицуто(и на двата имам закачени уреди за измерване на консумацията). Както казах не му е в тази тема мястото. Ще изчакам да застудее и тогава пак ще в отделна тема относно държанието му, при по-ниски температури.
    Тошо те сварява, гори ти ток, работи он/ох, но не го изключваш ( в мекото време ) Страх те е от нещо ли ? И ако Фуджика заспива, не е ли едно и също като да спреш Тошо от дистанционното ?

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #43

    Re:да спирам ли климатика?

    Моя опит от пускане и спиране на климатици е следният:
    Пускане при -15 градуса на midea csu12hha нито стопли, само им се загуби фреона, това го разбрах следващото лято тъй като не щеше и да охлажда, но този климатик не го ползвам постоянно само от време на време. Извода ми е, че няма да го пусна повече при такива температури.
    Моят брат има климатик марка Kyoto , 9-ka с 20 кг външно тяло, той вече работи 4 години, само така всеки ден се пуска и вечер се спира, с него пък досега не е имало проблеми никакви, наистина сигурно е било -18 някой път тръгва и работи само че не топли като се застуди ама това си му е от модела.
    А МЕ-то не го спирам , въпреки че 8 часа върви парно.

  17. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #44

    Re:да спирам ли климатика?

    Ако ще поставяме рекорди 12LDC тръгва и на -28 гр. /тествано на два пъти/ Това, обаче не е мерило!
    Не правете това вкъщи

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    121
    #45

    Re:да спирам ли климатика?

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    Тошо те сварява, гори ти ток, работи он/ох, но не го изключваш ( в мекото време ) Страх те е от нещо ли ? И ако Фуджика заспива, не е ли едно и също като да спреш Тошо от дистанционното ?
    Никъде не съм казал, че не го спирам. Засега го спирам, но като паднат още малко температурите не ми се рискува. А дали е едно и също, не е. Тошо спрян от дистанционното харчи средно 35-40 W на час

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как да демонтирам климатика си?
    От to6ko76 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 63
    Последно: 06-03-19, 07:10
  2. Защита на климатика
    От blekota във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 32
    Последно: 15-09-14, 14:19
  3. Климатика не топли
    От zaqza във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 15-12-12, 22:47
  4. Има ли проблем с климатика?
    От Николай Стефанов във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 26
    Последно: 31-03-11, 00:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе